X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Zabiják komárů?

18 Posts
9 Users
0 Likes
1,743 Views
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3070
Topic starter  

Čau, máte někdo nějakého zabijáka komárů na terasu, kterého byste doporučili? 😉 

Letos je té havěti nějak moc a kazí nám to zážitek pod pergolou 🙂 

Koukal jsem na různé ÚV s větráky i bez, ale nenašel sem žádný test nebo recenzi, podle které bych nakonec něco vybral. 

Dik

L. 

 


   
Quote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

To je telepatie 🙂 taky po něčem pokukuju, protože přesně jak píšeš kazí to zážitek pod pergolou.

 
Našel jsem na heurece pár recenzí až na pár spokojených jsou tam spíš negativní:

lapač je umístěný v králikárně 25m2. Předčil očekávání (spotřeba 3 ks mucholapek a jejich obměna co 2 dny začala být neúnosná), miska byla takto za 3 dny plná. Lapač je zapnutý nonstop.
nízká spotřeba el. energie
vyzkoušel jsem i večer na komáry a ost. hmyz pod pergolou u krbu - není vhodný pro exteriér

Bohužel mě produkt spíše zklamal. Technické provedení je dobré, ale s tím, že by to lákalo hmyz to už je horší. Velké mouchy lítají okolo i za tmy a moc si lapače nevšímají, malé mušky a komáry jsem ze zásobníku už vysypal, ale až po provozu v úplné tmě. Za denního světla, za šera a nebo při rozsvíceném umělém osvětlení někde v okolí lapač úspěšný není. Když už do lapače nějaká havěť narazí, tak ji to zlikviduje.

   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3070
Topic starter  

No tam sem přesně ty recenze četl a spousta z nich si protirecila.

Takže by to chtělo reálnou zkušenost někoho odsud 😉 


   
ReplyQuote
(@hemis)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 10
 

Naky ty UV hracky v radu stokorun jsme doma meli. Zadna uspesnost. 

Dle clankú na webu komary pritahuje co2 s kombinaci dalsich fakotru, zde se pak clanky rozchazeji, ale zadny nezminuje UV.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Trochu jsem se do toho ponořil a výsledkem je, že jedno z mála co funguje je toto:

https://www.ebay.de/itm/Bushman-Ultra-Dry-Gel-75g-Insect-Repellent-Water-Resistant-80-Deet-Heavy-Duty/252646760253?epid=18032583501&hash=item3ad2eb9f3d:g:5aUAAOSwHMJYM5I3

což pro posezení na terase není zrovna ideální 😕 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3070
Topic starter  

@pa-v-el To je to az tak spatny, jo? A predpokladam, ze polozeny na stole nebo strceny do zasuvky ten gel nefunguje ;-).

 

 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Fakt jsem se tomu věnoval, skončil ve všemožných rybářských, mysliveckých, kempovacích diskuzních fórech a párkrát se tam ten UV zabiják zmiňoval vždy s nevalným účinkem.

Ten gel je bohužel "klasický" repelent co na sebe musíš napatlat. Asi si ty pergoly budeme muset zabalit do velký moskytiéry 😉


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3070
Topic starter  

@pa-v-el A nenarazil si tam na vliv nejakych vonnych svicek nebo treba bylinek, co by pomohly?

 

Ted psychologicky zapalujem pri posezeni svicky, ale nejsem si jist, jestli to funguje ,nebo je to spis placebo 😉


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Hodně se tam chválily takový spirálky, co se zapálí a pak čmoudí, najdu je a přidám odkaz.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505

   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3070
Topic starter  

to taky nevypada spatne, to asi zkusim. a jestli to hori nekolik hodin, tak to i docela vydrzi.


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 443
 

Bez vlastní zkušenosti, ale na hodně místech v tropech měli nachystaný pro ubytovaný hosty svíčky "citronella". Osobně bych je zařadil do testování, obzvlástě vzhledem k tomu, jak často jsem je pro tento účel viděl nachystaný.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

Tie zelene spirali sme pouzivali pred 35 rokmi v Juhoslavii. Ale netusim aky to bol vyrobca.
Co si tak matne pamatam tak ked nebolo vela komarov tak to fungovalo. Davali sme to pod stol. Otazka ci si komari na to za tie roky nezvikli. Vsetky veci co odpudzuju smradom tak budu vonku problem , staci mali vanok a ide to jednym smerom.


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

my jsme měli neco takovyhodle ?size=800

 

komar. moucha vosa ... tam vletěla a zabil ji elektrickej proud .. fungovalo to suprově. Vždycky jsme chytali vosy do kelímku od piva, zavřeli víčkem a pak přinesli ke kleci, pustili a nalítávali do klece a zabíjelo je to .. to fakt funguje


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2211
 

Ano, toto funguje.

Moje když dělala ve výrobě marmelád, tak to tam měli (vyžadovala to hygiena) a  chytalo to všechnu létající havěť. 


   
ReplyQuote
Page 1 / 2
Share: