X
Forum

Forum

VPN L2TP pro Unify ...
 
Notifications
Clear all

VPN L2TP pro Unify Controller / Android 13

27 Posts
12 Users
2 Likes
2,957 Views
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
Topic starter  

Zdravím,

má někdo nějaký tip na mobilní aplikaci pro Android 13, ve které lze nastavit připojení pomocí L2TP/IPSec PSK? Problém je, že na novém telefonu s androidem 13 tato možnost již není, a netuším, jak Unify controller přenastavit na nějaký jiný standard, popřípadě zda to vůbec nějak jde...Ideální by pro mě byla nějaká appka jako OpenVPN, která tohle připojení  přes L2TP stále pro anodroid 13 poskytuje.. 


   
Quote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3066
 

Zkus mrknout na Unify fora, protoze strasne moc veci se da nastavovat pres ty json konfiguraky, na ktere nejsou veci v UI.

Druha vec je, ze ta VPN co ma unify stoji za starou backoru. Nevim jestli ses s tim setkal, ale muze byt pripojene jen jedno zarizeni. jakmile je jedno pripojene, uz se jine nepripoji.  A nejhorsi je, kdyz vytuhne spojeni a Unify toho klienta neodebere.

Trvalo mi fakt dlouho zjistit, ze je to timto a jedine co pomuze je komplet restart. Takze sem uz i resil, jak pripadne VPN resit jinak, ale nakonec sem zustal jeste u Unify.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Tohle nepomuze?

https://www.vodnici.net/wiki/unifi-vpn-wireguard/


   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
Topic starter  

Já to VPN používám pouze krátkodobě, když chci na kamery nebo Loxone, takže do teď to vždy fungovalo stabilně a neměl jsem s tím problém.

Díky za tip na ten Wireguard, dohledal jsem tady i jiné vlákno, kde už se to řešilo. Pokud je instalace tedy i pro nesíťaře, zkusil bych to podle toho návodu a googlu dát nějak dohromady. Tohle by určitě bylo řešení.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3066
 

@l-adamek diky, vubec sem netusil, ze tady neco takoveho mame (a nebo tusil, ale uz zapomel 😉 )


   
ReplyQuote
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
 

@martinr Nemas doma nejakou NASku ? QNAP, Synology apod... vetsina techto krabicek na sobe umoznuje zakoncovat VPN tunely, vcetne wireguard, treba qnap

https://www.qnap.com/cs-cz/software/qvpn-service

Ale ostatni to budou umet taky....


   
ReplyQuote
(@uda74)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 7
 

Ahoj, nemam android 13, ale mimo rucne nastaveny L2TP/IPSec používam i jejich aplikaci Wifiman proti Dream Machine.

Konfigurace je jednoruchá
Dream Machine - Settings - Teleport a VPN - Teleport - Invitation

Telefon - nainstalovat Wifiman - kliknout na link vygenerovany v Dream Machine

 


   
KaZaN reacted
ReplyQuote
 Ondy
(@ondy)
Trusted Member
Joined: 2 years ago
Posts: 86
 

Ahoj, jen se zeptám na rychlý dotaz - pro takové připojení je nutná veřejná pevná IP, nebo to jde i nějakou jinou variantou? Díky předem.


   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

@ondy Teleport, co zmiňuje @uda74 maká i bez veřejky.

https://help.ui.com/hc/en-us/articles/5246403561495-UniFi-Get-to-Know-Teleport


   
ReplyQuote
(@hl-jarda)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 48
 

@gisbern 

Ahoj,

mám stejný problém s Unifi. Používám NAS Synology.

Dost mě zaujala možnost pomocí WireGuard VPN se připojovat s telefonu a nastavit, že když nejsem na lokální síti po spuštění aplikace se automaticky připojí VPN.

Nevítě někdo o podobné možnosti připojení OpenVPN z Android telefonu ?

 

Doporučíte nějakou aplikaci co toto zvládá?

 

Díky,

J.


   
ReplyQuote
(@kongo)
Active Member
Joined: 1 year ago
Posts: 10

   
ReplyQuote
 Ondy
(@ondy)
Trusted Member
Joined: 2 years ago
Posts: 86
 

@kazan - bohužel nemám doma žádný z Dream machine, mám jen USG. Tzn. v tomto případě mi zbývá jedině tunel portu do nějakého NAS s VPN službou a veřejnou pevnou adresu?

Díky předem za radu.


   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

@ondy Jestli máš jen USG-3P tak tam asi bez verejky cesta není. S veřejkou jde na tomhle USG udělat třeba OpenVPN, ikdyž je to trošičku složitější, mám za to, že jsem tu už někde psal návod. 


   
ReplyQuote
 Ondy
(@ondy)
Trusted Member
Joined: 2 years ago
Posts: 86
 

Ahoj, díky za potvrzení. Myslel jsem si to, veřejku nechci, takže je to passé. Díky!


   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

@ondy za mne upgraduj aspoň na UDR a máš vyřešeno s benefity, budeš mít controller, interní wifi6 a ještě Ti to v případě potřeby utahne třeba 3 unifi kamerky... Starý USG je výkonem i spolehlivosti dost na hraně. 


   
ReplyQuote
Page 1 / 2
Share: