Forum

Forum

Notifications
Clear all

NAS Server 1U

23 Posts
11 Users
2 Likes
2,769 Views
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Doporučíte mi nějaký solidní NAS server do racku 1U - 4 diskový? Momentálně mám zapojené dva "klasické" 2-diskové. Na jednom už zlobí disk a je postarší, takže zvažuji, že bych je oba dal pryč a nahradil jedním výkonným. Přemýšlím buď Synology nebo QNAP. 


   
Quote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

Synology i Qnap je dobrá volba. Osobně více tíhnu k Synology.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Máš zkušenost s nějakým konkrétním typem?


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

RS814


   
ReplyQuote
(@vencaol)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 46
 

Na firmě máme taky RS816. Spokojenost až na jednu maličkost. Pokud na tom chce člověk jet i nějakou aplikačku, tak jich moc není. Potřebovali jsme na ní rozjet GitLab a protože má ARM procesor, tak to nelze. Podobný model s Intelem, kde by to šlo je RS818 za dvojnásobný peníz. Pokud na něm nechceš jet něco speciálního, bude ta RS816 dobrá volba.


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Ahoj, několik let provozuji kopii synolgoy - xpenology, je to vykradené synology, nevím jestli se to už uplně nezastavilo. Běží to na jakémkoliv HW, takže si můžete postavit klidně nějaké šílené dělo. Mám synology rád, ale vadí mi, že SW nejde koupit samostatně. Klidně bych za něj několik tisíc zaplatil. Veškerý jejich HW je k pláči. Mám počítač s AMD quad-core, spotřeba 40W, disků můžu mít asi 6. Pokud na tom něco zpracovávám, tak je to tak 20x rychlejší než cokoliv, co jsem od synology viděl.


   
ReplyQuote
(@sundevil)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 197
 

presne jak pises. Ja mam xpenology a HP microserver gen 8 16 Gb ram 4 x 3 TB raid 5 a misto cd rom mam 1 x SSD pro virtual.  Procesor mam Intel(R) Xeon(R) CPU E3-1265L V2

 

Jsem plne spokojen. A ma to i ILO takze super..

 

Pochopitzelne ma to i docker takze u zabavu postarano.

This post was modified 5 years ago by sundevil

   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

No nevím jestli na stavbu něčeho takového budu mít čas a hlavně znalosti. Kdysi dávno jsem PC stavěl, ale jak říkám bylo to docela dávno. Pokud jsem to pochopil, tak SW je dobrý ale co se týče HW tak asi poslabší (Synology nebo QNAP). 

Předpokládám použití pro domácí a testovací účely. Poběží tam PLEX pro stream videa, něco rozumného na galerii fotek a hudby. Momentálně používám pro fotky a filmy aplikace přímo v LG TV a bohužel je to hrůza. Proto mám ty NASy dva. Jeden na multimedia a druhý na testování (NodeRed, MQTT, atd...) 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Tak zatím přemýšlím nad těmito kandidáty :

Synology RS818+

nebo

QNAP TS453BU-8G

nebo

QBAP TS453BU-RP-4G

U toho QNAPu nevím co znamená RP?

Co myslíte ?


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Za mě synology kvůli SW. RP bude pravděpodobně označení pro montáž do 19" racku.

Doporučuji klidně otestovat xpenology na jakémkoliv HW.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

No právě že všechny jsou rack-mount. Dnes to musím objednat, protože na firmě už to "hoří". U toho Synology se mi akorát nelíbí ta RAM 2GB. Ale snad to bude stačit 🙂


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

U-RP code means device has rackmount case with 2 powersupply.

Největší brzda všech synology věcí je CPU. Na xpenology mám 2GB a neměl jsem zatím problém, že by to nestačilo.


   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

@koldavideo RP znamena, ze to ma dva redundantní zdroje, takze kdyz jeden pojde, jedeš dál... U Synology doporucuju se neukvapit a pocist si trosku fora o tom ktery modely zdechaj a ktery ne, proverit jak moc "moderni" je danej model, jak kvuli vybave, vykonu, tak i kvuli tomu jak dlouho na to jeste budou neco drzet... 

A ted jdu zkouset xpenology jestli se od posledniho pokusu nekam posunulo 😀


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Jinak xpenology mi běží na PC, který jsem postavil za 4000,-

Je to 4-core AMD 25W TDP, oproti 6 dalším synology, které máme, to lítá jak blázen.


   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

@cybermole A jakou desku resp jakej diskovej řadič na to máš? Nebo to nemáš v raidu?


   
ReplyQuote
Page 1 / 2
Share: