X
Forum

Forum

Záloha loxone karty
 
Notifications
Clear all

Záloha loxone karty

52 Posts
12 Users
3 Likes
10.4 K Views
(@peter-smd)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 38
Topic starter  

Ahojte priatelia. Rád by som požiadal o radu. V dome mám loxone elektroinštaláciu na svetlá a žalúzie. Bohužial som natrafil na takého "realizátora", ktorý keď niečo potrebujem doladiť, tak čakám aj pol roka kým príde. Preto sa chcem opýtať, či je možné spraviť image loxone karty cez PC. Miniserver mi realizátor zahesloval, tak rozmýšlam či by bolo možné vytiahnúť kartu z miniserveru a cez počítač si spraviť presne jej kópiu na ďalšiu kartu. To preto aby keď mi odíde povodná karta, nebol som bez svetla pol roka, kým by mi realizátor  prišiel kartu vymeniť. Mám predstavu, že kópiu karty by som mal odloženú a pri poruche pôvodnej karty, by som len prehodil novú. Aj keď si myslím že problém by bol so štatistikami, ale tie by som oželel. A druhá myšlienka je taká že keby som si kúpil originál loxone kartu, vopchal ju do miniserveru a postupne sa pokúsil všetko si naprogramovať sám. Samozrejme za deň by som to nestihol, to znamená že večer by som opať prehodil povodnu kartu s povodnou konfiguráciou. Až by som nakoniec vytvoril funkčný systém, tak ako mám teraz, len by som už nebol odkázaný na "realizátora". Ďakujem


   
Quote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

wtf zahesloval. Rozhodne bych pozadoval predani veskerych pristupovych hesel. Nezijeme v dobe pred 20ti lety,kdy se plombovali PC a dalsi zhovadilosti.

Jinak, pokud vyndas kartu a das jinou, budes mit prazdny Loxconfig, ale budes moct zadat i vlastni heslo. 

Co se tyka zalohy, lze to bud pres FTP, ale na to poterbujes heslo.

Pripadne pak pres vyndani jak pises, ale nejsem si ted jist, jaky filesystem Loxone pouziva. Mozna budes potrebovat nejakou Linux distribuci, abys kartu nacetl. Nevim, jestli se na ni dostanes i z Windows.

Kazdopadne to co popisujes bych bral jako krajni reseni. Byt tebou bych trval na predani hesel, jelikoz se jedna o tvuj HW a i programovani HW sis zaplatil. Toto bych fakt netoleroval.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

A toto "Zaheslovani" mas nejak definovano ve smlouve? Ty si mu podepsal, ze s timto souhlasis?


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 
Posted by: @peter-smd

Ahojte priatelia. Rád by som požiadal o radu. V dome mám loxone elektroinštaláciu na svetlá a žalúzie. Bohužial som natrafil na takého "realizátora", ktorý keď niečo potrebujem doladiť, tak čakám aj pol roka kým príde. Preto sa chcem opýtať, či je možné spraviť image loxone karty cez PC. Miniserver mi realizátor zahesloval, tak rozmýšlam či by bolo možné vytiahnúť kartu z miniserveru a cez počítať si spraviť presne jej kópiu na ďalšiu kartu. To preto aby keď mi odíde povodná karta, nebol som bez svetla pol roka, kým by mi realizátor  prišiel kartu vymeniť. Mám predstavu, že kópiu karty by som mal odloženú a pri poruche povodnej karty, by som len prehodil novú. Aj keď si myslím že problém by bol so štatistikami, ale tie by som oželel. A druhá myšlienka je taká že keby som si kúpil originál loxone kartu, vopchal ju do miniserveru a postupne sa pokúsil všetko si naprogramovať sám. Samozrejme za deň by som to nestihol, to znamená že večer by som opať prehodil povodnu kartu s povodnou konfiguráciou. Až by som nakoniec vytvoril funkčný systém, tak ako mám teraz, len by som už nebol odkázaný na "realizátora". Ďakujem

Pokud jsi mu to celé zaplatil a doplatil, tak je velmi nestandardní, že k tomu nemáš přístup. Pokud je to tak jak říkáš, nebude asi problém zde uvést o koho se jedná, ať si jiní na něj dají pozor.


   
ReplyQuote
(@peter-smd)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 38
Topic starter  

Bohužial som mu to celé zaplatil a zmluvu sme nerobili, viem je to chyba, už by som si na to dal pozor. Keďže som momentálne ešte v štádiu že mi má prísť niečo dokončiť, tak som ho s heslami zatial nedráždil, aby vôbec prišiel. Preto sa obzerám po iných riešeniach, ako je vlastná karta a postupné preprogramovanie mnou. Len v dome bývam a nemôžem si dovoliť výpadok systému, preto rozmýšlam to naprogramovať po častiach ak by to šlo. A viete mi poradiť akú kartu si kúpiť? Či originál loxone, poprípade či máte skúsenosti s inými?


   
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 264
 

Čtu rozpor - čekáš, že ti má ještě něco malého dokončit, tak ho nechceš dráždit. A na druhou stranu chceš systém sám pomalu přeprogramovat. To jsi mu to platil na nic a mohl sis to udělat sám odznovu.. Já bych trval na zpřístupnění systému, o žádný know-how se přece nejedná, když ti to potom stejně zpřístupní...


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

@georgio Ja si nejsem jist, ze tam je nejaky plan mu to kdy zpristupnit. Podle mne mu to chce nechat zamcene, aby s tim mel co nej

@peter-smd Kartu bud original, nebo nejakou prumyslovou SD (jsou radove drazsi, ale vydrzi vice zapisu)


   
Georgio reacted
ReplyQuote
(@peter-smd)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 38
Topic starter  

@georgio

Keďže to bola novostavba domu, mal som kopu inej práce než sa zabávať programovaním loxone. Preto sme si našli dodávateľa nech to urobí komplet s elektroinštaláciou vrátane revízie. Keby bol normálny, vedel by som s ním spolupracovať do budúcna. No zrejme nie je, keď ho musim prosiť a volať mu denno-denne aby prišiel, takto som si spoluprácu rozhodne nepredstavoval. Tým pádom ako som spomínal vyššie, obávam sa toho, že keď niečo klakne, tak budem čakať ako dlho než príde to opraviť? Preto hladám riešenie, aby som mal zadné dvierka, preto moja otázka ohľadom klonu tej sd karty...


   
Georgio reacted
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Co koukam do svych zaloh Loxonu, tak imho pokud se dostanes ke karte, tak ani nepotrebujes vse predelavat znovu.

v /prog mas aktualni verzi loxconfigu i spolu se zalohama. 

pokud si stahnes /prog/sps_0111_20160511020013.LoxCC , pripadne Emergency.LoxCC , tak ten jde normalne otevrit v Loxconfigu a nechce to po mne ani heslo k otevreni, takze heslo je jen ulozeno spolu s uzivatelem.

Krom toho tam mas zazipovane predchozi verze loxplanu, takze se muzes vratit i zpet. Nic z toho nevyzaduje heslo.

V loxconfigu pak v Uzivatele proste heslo zmen, nebo vytvor noveho uzivatele. A dej nahrat tenhle loxconfig zpatky do Miniserveru.

Tim by si mel heslo prepsat a zaroven mit cely loxplan k dispozici bez nutnosti to predelavat rucne.

 

PS: Testovano na v8, v10 nepouzivam.


   
Georgio reacted
ReplyQuote
(@peter-smd)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 38
Topic starter  

@l

Díky, cez víkend skúsim vytiahnúť kartu z miniservera a pozrieť ju v pc pod win či ju bude poznať...


   
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 264
 
Posted by: @peter-smd

@georgio

Keďže to bola novostavba domu, mal som kopu inej práce než sa zabávať programovaním loxone. Preto sme si našli dodávateľa nech to urobí komplet s elektroinštaláciou vrátane revízie. Keby bol normálny, vedel by som s ním spolupracovať do budúcna. No zrejme nie je, keď ho musim prosiť a volať mu denno-denne aby prišiel, takto som si spoluprácu rozhodne nepredstavoval. Tým pádom ako som spomínal vyššie, obávam sa toho, že keď niečo klakne, tak budem čakať ako dlho než príde to opraviť? Preto hladám riešenie, aby som mal zadné dvierka, preto moja otázka ohľadom klonu tej sd karty...

Jo to chápu... držím palce, ať z něj to heslo dostaneš 😉 


   
ReplyQuote
(@skadra)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 171
 

Ahoj,

@peter-smd jak už jsem psal tady jinde, dělám to jak píšeš, z karty jsem udělal *.img a když odešla nahrál jsem image na jinou a jede se dál, jen příješ o statistiky.


   
ReplyQuote
(@peter-smd)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 38
Topic starter  

@skadra

A môžeš prosím ťa napísať ako si to urobil, poprípade či to ide pod win?


   
ReplyQuote
(@skadra)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 171
 

@peter-cmd normálně vyndáš kartu z ministerveru, dáš do PC, přes nějaký SW uděláš image katry (bitová kopie paměti v kartě) a uložíš si ji po pozdější použití. Katru můžeš potom použít jakoukoli i s větší kapacitou. Já jsem posledně použil 16Gb katru z obchoďáku za 150,-. Na tu zase přes SW nahraješ zpátky ten image a je to. Dáš do miniserveru a jedeš.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

@skadra

pokud se jedna o bitovou kopii, nerozumim tomu, proc si prisel o statistiky? Ty jsou na karte ulozeny uplne stejne jako vse ostatni.

Tusis duvod?


   
ReplyQuote
Page 1 / 4
Share: