X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

reset extension

25 Posts
7 Users
2 Likes
3,354 Views
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
Topic starter  

Stala se mi mala nehoda a potreboval bych zresetovat extension do factory default. Tj. aby ho miniserver povazoval jako neznamy a mohl jsem si ho priradit misto jineho. Pripadne nejaky figl, jak prohodit 2 extensiony mezi ssebou. Ale zresetovat to snad nejak pujde. Cudlik sem nikde nenasel a z loxone configu sem taky nic neobjevil...


   
Quote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

Zkus jim v configu zmenit identifikacni cislo, at si miniserver mysli, ze je to ten druhy extension.


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

otevri si nazev.loxone v poznamkovem bloku, najdi si Sn toho extensionu, zmen jeho cislo na neco jineho-uloz a znovu otevri v loxconfigu. Uloz do miniserveru a dej pak vyhledat->nahradit


   
ReplyQuote
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
Topic starter  

To Dawe: Diky za rychlou reakci. Pomohlo to. Havarie zazehnana, nicmene asi by ty seriova cisla mely souhlasit s vyrobnim cislem daneho extension. Zkusim se jeste v Pondeli zeptat na tech. podpore. Kazdopadne diky.

To Dada: taky diky tvuj navod jeste prostuduju.


   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

Ale ono to sedět bude, ty jsi tím jen prohodil nastavení pro ty extensiony. Můžeš si to otestovat, připoj se na config, klikni na konkrétní extension, fyzicky se ti rozbliká a zezadu je sériove číslo a uvidíš, že sedí, ale problém je, že ho musíš sundat s DIN lišty 😉


   
ReplyQuote
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
Topic starter  

Dawe: Ajovlasne, mas pravdu. Tak to bude sedet. Ted jeste k te havarii. Programuju programuju a najednou koukam, ze pitvam....Jdu k rozvadeci Jeden extension prestal svitit uplne, 4 zbyle blikaji oranzove. Je pravda ze jsem zapinal a vypinal elektriku a tak 2 hod predtim jsem v rozvadeci neco predelaval. Ale nez jsem skoncil, vsechno bezelo. 

Vysledek - jeden extension mrtvy uplne, sbernice na miniserveru a 3 dalsich ext. mrtva. Bud byl na vystupu zkrat sbernice/sbernice nebo sbernice/GND.

No, volam na Loxone, v zaruce to nemam, ptam se, jestli Rakusaci opravuji - prej vetsinou ne, hazej to do kose. Kup si novy - (4 extension) se ptam, jestli to myslej vazne, prej jo 🙁 Zadam si tedy schema zapojeni. Nemame, neposkytujeme 🙁 Jinak ale dluzno rici, ze CZ zastoupeni za to nemuze, kluci se mi venovali na chatu i navecer. Coz opravdu ocenuiji a davam cz podopre plusove body.

Ok, jdu si to opravit tedy sam. Mam starsi modely, ktere maji vystup CAN sbernice naprasáka zapojeny primo na nohy budice sbernice. Takze cokoliv se objevi na sbernici nepekneho, okamzite jde budic do riti. 

Zde je pozice budice na miniserveru

IMG 20170318 1915345

Na novejsich modelech pak zapracovali a budic vybavili ochranou od BOURNSe, takze je uz relativne dost odolny. Kdo mate ty starsi modely, tak davejte opravdu na tu sbernici pozor.

Oprava byla nastesti jednoducha, stacilo vymenit u vsech extensions tyto budice (70Kc) a vsechny zase funguji OK. Ten jeden, co je mrtvy a co to asi zpusobil, zatim jeste zkoumam, asi bude v riti jeste cast napajeciho obvodu. Nastesti jsou ty extensiony relativne jednoducha zarizeni, a CPU je odolny 🙂

Tak Vam preju, at se Vam to nestane. Pro jistotu jsem si koupil jeste jeden miniserver a jeden ext. ktere budou v krabici, kdyby se neco posral...o tak at muzu hned vymenit.


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Mazec, todle je uz vyšší dívčí. 


   
Gargamelko reacted
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

Tak to jsi mel peknou sobotu. Toto se mi jeste nestalo. 

Ale co jsem reklamoval u Loxone, tak v zivote jsem nic nevyreklamoval. Minuly rok jsem objednaval ma 1 bytovy dum Loxone do 8 bytu a pri zapojovani se ze 3 jejich zdroju pri zapnuti jistice zacalo kourit. Takze vada zdroju, nenapadlo nas nic jineho, ze se do tech zdroju podivame a pak jsme to poslali na reklamaci a jedina odpoved co prisla bylo porusili jste pecet nebo neco takove a reklamace se zamita. A to tam zadna pecet nebo plomba neni jen plastove packy. Tak jsem si to nechal poslat zpatky a za par stovek se to opravilo a byl pokoj.


   
ReplyQuote
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
Topic starter  

No, ja jsem tu opravu u Rakusaku taky zvazoval. Furt lepsi zaplatit opravu nez kupovat 4 extens brand new. Nejsem zadnej Rokefeler. Ale pres noc se mi to rozlezelo v hlave (asi sem ve snu zahlidl rakusaka, jak s dabelskym usmevem prejizdi nohy ARM meho ext. napajecim napetim, aby to bylo tuty na novy, i kdybych se v tom po vraceni chtel stourat sam) Rekl jsem si, ze nejdriv to zkusim vlastnimi silami, poslat jim to muzu vzdycky, navic me tlacil cas - netopime, nesvitime. Pokud by byl vadny ARM, je vymalovano, pac si ho sam nenaprogramuju, pocitam, ze je read protected. Nastesti to tak strasne nebylo, tak pokud se Vam neco podobneho stane, nepanikarit !


   
Gargamelko reacted
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Dost dobra divocina. Aspon to mozno niektorym trosku pootvori oci, lebo mi tak trosku pripada, ze sa tu hw od loxone povazuje za neviemaky odolny priemyselny kus hw a ono akurat tak velke hovno. Cim nehovorim, ze sa to ma porovnavat s arduinom a spol, ale proste ma to stale zjavne svoje muchy a od industrial grade je to proste stale svetelne roky vzdialene...


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Taky si myslím že po stránce HW je např. TECO někde jinde. 

Tady jde alespoň krásně vidět to, že když se kolem dobré myšlenky vyrobí nadstandardní SW, může se prodávat všecko 🙂

@ Gisbern - slušná práce. 


   
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

@  gisbern

supr práce...

já tu mám taky jeden out of order extension  u toho jsou pro zmenu odpaleny vstupy...

myslis ze by se dal rozhybat???


   
ReplyQuote
(@gisbern)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 161
Topic starter  

Ja myslim, ze jo. Co na nem presne nefunguje? Jinak tady pro zajimavost jeste foto novych ochran sbernice. Tu sbernici, kdo ma starou revizi, bych radeji vedl co nejdal od Fazovych vodicu atd...  Aneb pri proudovem narazu by se mohly dit veci. Nebo to soupnout do stineneho kablu a dobre uzemnit, jak pisou v Loxone.  U tech novych revizi uz bych to tak cerne nevidel....

 

IMG 20170320 1752087

 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Aha takže sběrnici nejlépe nějakou stíněnou dvojlinkou?


   
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

digy vstupy adios

IMG 20170320 183707

   
ReplyQuote
Page 1 / 2
Share: