Forum

Forum

Push Notifikace pro...
 
Notifications
Clear all

Push Notifikace problem

20 Posts
7 Users
0 Likes
3,849 Views
(@krata)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 31
Topic starter  

Zdarec,

hele fungujou vam spravne push notifikace? Snazim se to rozjet pro android appku, ale notifikace prijde jen pri spustene appce, jinak ani tuk.

registraci jsem provedl a v loxconfigu jsem si registraci stahl, takze tu problem nebude

pak jsem resil jestli neni problem v siti, ale ted jsem na routeru kontroloval jestli projdou packety na push server a vidim packety jak requestu tak odpovedi, povida si to s timto 52.28.49.143:443, coz vypada ok

napada vas co jeste zkontrolovat/overit?


   
Quote
(@kotrmelec)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 58
 

Zdravím, nemůže to být přímo nastavením v mobilu? V androidu je přímo v nastavení sekce s aplikacemi a oznámeními, a tam třeba loxone appku nemusíš mít povolenou. Nebo ještě by mohl být problém v přenosu dat do mobilu, máš povolené aby appka přijímala data i přesto že máš mobil v pohotovostním režimu? 


   
ReplyQuote
(@krata)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 31
Topic starter  

Dik za tip, ale bohuzel, oboje uz jsem kontroloval, loxone appka je povolena, ale push od jinych applikaci chodi


   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

Ani nějaký to usínání Ti tu appku nedusí? Jak si android uspava nepouzivany appky. Mám pocit, že se to tu už i jednou řešilo. 

Screenshot 20180920 195825 Device maintenance
This post was modified 5 years ago by KaZaN

   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Tak mám asi podobný problém. Provider mi změnil statickou veřejnou IP adresu a od té doby mi nefungují notifikace. Bohužel se měnilo i nastavení na routeru, takže teď nejsem schopný identifikovat kde nastala chyba.

Nevíte někdo co přesně má být povoleno na routeru za kterým je miniserver, tak aby notifikace běžely.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
 
Posted by: koldavideo

Tak mám asi podobný problém. Provider mi změnil statickou veřejnou IP adresu a od té doby mi nefungují notifikace. Bohužel se měnilo i nastavení na routeru, takže teď nejsem schopný identifikovat kde nastala chyba.

Nevíte někdo co přesně má být povoleno na routeru za kterým je miniserver, tak aby notifikace běžely.

blokujes neco smerem ven? pochybuju.

smerem dovnitr DNAT neni potreba vubec nic, pushnotifikace se registruji smerem ven (alepson u Applu)


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Problém je ve směru miniserver směrem ven z vnitřní sítě. Protože ve vnitřní síti na tabletu notifikace chodí. Současně když se připojím s miniserverem přes LoxoneConfig, tak dostanu zprávy o tom, že push notifikace nemohla být odeslána z důvodu, že miniserver není připojen k internetu.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
 
Posted by: koldavideo

Problém je ve směru miniserver směrem ven z vnitřní sítě. Protože ve vnitřní síti na tabletu notifikace chodí. Současně když se připojím s miniserverem přes LoxoneConfig, tak dostanu zprávy o tom, že push notifikace nemohla být odeslána z důvodu, že miniserver není připojen k internetu.

resis nejaky dns spoofing kvuli treba weather4lox? jeslti tam nemas nejakou botu ve forwardingu?


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 641
 
Posted by: koldavideo

Problém je ve směru miniserver směrem ven z vnitřní sítě. Protože ve vnitřní síti na tabletu notifikace chodí. Současně když se připojím s miniserverem přes LoxoneConfig, tak dostanu zprávy o tom, že push notifikace nemohla být odeslána z důvodu, že miniserver není připojen k internetu.

@koldavideo

Tohle jsem take resil, mozna budes muset povolit nachvili pristup na miniserver z venku. nasledne vloz pro prohlizece:

http://dns.loxonecloud.com/?getip&snr=    ( za = dej SN(MAC) miniserveru )

Me se to tak po 30 min chytno a uz notifikace chodi v pohode i po zavreni portu.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 641
 

zkus to nejdrive se zavrenym porte, tak ja to mas ted, uvidis tam urcite jeste tvou starou IP, coz je ten problem.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Tak jsem to zkusil a odpověď je následující :

<Answer cmd="getip" LastUpdated="" PortOpen="" IP="" Code="405" DNS-Status="registered"/>


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 641
 

Last update mas aktualni i s IP?

Pustil jsi nachvili miniserver do sveta?

 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Last update bylo ještě při staré IP. Miniserver mám momentálně přes NAT.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Ještě jedna zajímavá věc. V aplikaci na iphone jsem vypnul notifikace a pak jsem se je snažil opět zapnout - no a nejde to. Vypadá to jako by miniserver nebyl připojený k netu. Každopádně vzdálené připojení přes veřejnou IP funguje. 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1499
 

Včera jsem to také zkoušel, měl jsem tam last update z roku 2018, tak jsem zelenáčovi pustil Internet a chvilku se hrabal v programu, dvakrát něco měnil a nahrával a mezi tím se to updatlo na aktuální datum.


   
ReplyQuote
Page 1 / 2
Share: