X
Forum

Forum

Nový blok Optimaliz...
 
Notifications
Clear all

Nový blok Optimalizátor spotových cen

264 Posts
30 Users
8 Likes
18.9 K Views
 Beny
(@beny)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 8
 
Posted by: @jml

@beny Trigger je vstup toho bloku, spouštím ho impulsem v čase (např. 00:00:00)

Jinak ten Trigger funguje jak má,  v daném čase načte hodnoty a drží je do dalšího impulsu. 😁

Jsem to včera zkoušel jen v configurátoru (nemám zatím žádné Loxone zařízení), triger jsem tam nějaký vymyslel, ale ikdyž šel impuls na TR, tak se stejně žádné ceny nenačetly.


   
ReplyQuote
 JML
(@jml)
Active Member
Joined: 1 year ago
Posts: 11
 

@beny V configu mně to taky nefunguje. Jinak to jde normálně, akorát včera byla nějaká chyba a nečetlo to ceny na další den. ☹️


   
ReplyQuote
(@pigom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

Vzhledem k tomu, že konečně u ČEZU se dá zažádat o druhý EAN na prodej začínám se připravovat na prodej přetoků. Pokoušel jsem se nastavit optimalizátor spotových cen. Nějak se mi nelíbí hodnoty ve vizualizaci mohl by mi někdo poslat jak to má vypadat?

 

Optimalizátor spotových cen
Optimalizátor spotových cen 1

   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

@pigom neni ten blok pripraven na cenu EUR/MWh? btw odkud mas KC/kWh? Nanoenergy plugin? ty to maj jen na today ne na tomorrow, takze stim blokem to neni uplne logicky spravne, byt pouzitelne

nemam to rozbehnute, betu loxone configu nikdy neinstaluju 🙂


   
ReplyQuote
(@pigom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 
Posted by: @elpaso

@pigom neni ten blok pripraven na cenu EUR/MWh? btw odkud mas KC/kWh? Nanoenergy plugin? ty to maj jen na today ne na tomorrow, takze stim blokem to neni uplne logicky spravne, byt pouzitelne

nemam to rozbehnute, betu loxone configu nikdy neinstaluju 🙂

A není to jedno jaké hodnoty tam pošlu jestli hodnotu v eurech nebo Kč? A oni by tam měli  být hodnoty na den dopředu? Ale i tak by to nemělo házet nesmysli jen by to neodpovídalo danému stavu v danou hodinu.

 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

@pigom ano na den dopředu. Já ten blok netsetoval. Loxone beta si nemůžu doma dovolit. Ale přivede ceny a před půl noci aktivuje blok impulsem a on vypocita/nastaví následující den

 

BTW neví někdo blízký loxone jako firmě jestli ten blok výdaj v dohledné době aka v topné sezóně do března 2023 🙂 vyloženě by se mi to hodilo

 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

tak jsem se rozhodl, ze vzhledem k tomu co se deje na spotovem trhu neni mozne cekat na vydani finalni verze optimalizatoru

pristupuji tedy k 3 fazovem pristupu:

1. faze : v case 00-06am se skrz modbus nastavi na tepelku cilova teplota 55st v akumulacni nadrzi

2. faze : v pripade, ze cena elektriny klesne pod 1kc (mozna 50hal, uvidime... to jeste nemam uplne rozhodnute) za kWh zapnu i topnou spiralu v akumulacce a pojedu co to da

3. faze : na onech 6h pridam o 3-5st (uvidim dle testovani) do obehu podlahovky abych akumuloval teplo do betonu. nasledne v 6am smesovaci ventil uzavru a uvidime

to co se deje cenove je nehorazny, dneska v noci byla cena opet v radu haliru a pres den kolem 4KC/kWh... zacinam litovat ze nemam nadrze na 2000l vody, protoze toto si nahrat na 55st tak mozna vydrzim s topenim do podlahy celi den 🙂

vedle toho samozrejme stoji fakt, ze CEZ novym zakaznikum nabizi stale 13KC/kWh a stat, tedy danovy poplatnik dotuje tech 7kc za kWh -> STRASNY

doba je divna 🙂 nicmene princip nahore jsme okem kontroloval na OTE i pro situaci par let zpet, kdyz cena byla radove nizsi, furt ale plati 0-6am vs den je cca 2-3x vic, takze nocni akumulace do "cehokoli" je proste pecka... bohuzel mam pouze akumulacku (malou) , beton v podlaze a 10.6kWh baterku z FVE 🙂

This post was modified 1 year ago by elpaso

   
ReplyQuote
(@pigom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

@elpaso Když jsi to rozchodil měl bych dotaz. Výstupní hodnota CV by měla ukazovat aktuální cenu. Vůbec mi to nesedí buď tam vidím cenu která je v +0 a nebo tam je cena v jinou hodinu než zrovna je. Vstup Tr spouštím v 00:00:01h.

 

Snažil jsem se přepočítat z OTE ceny do Kč. Použil jsem kurz dle tvého návodu. Tento kurz se mění i několikrát za den. V kterou hodinu je vhodný přepočet?

 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

@pigom ja ten blok nepouzivam, hodit si BETA verzi loxone do domu kde ziju? to bych byl blazen


   
ReplyQuote
(@pigom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

Tak výstup CV jsem vyřešil problém byl v nastavení datového typu ve vlastnostech.


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Nevíte jak je to s dostupností výměny elektroměru na typ B od čezu? Nebo jestli se dá sehnat někde na trhu a nechat  zapojit vlastím elektrikářem?


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

@kudykam imho nemuzes, vymena elektromeru za vlastni imho neni mozna... distribuce je ma oznacena/zkonfigurovane pro vzdalene odecty. Napr v PRE distribuce ho da na vyzadani za poplatek cca 1000kc/mesicne 🙂 demence./ tusim ze od 2026?2027? je to nutnost na zaklade vyhlasky EU pro vsechna odberna mista


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2207
 

Od 2024 povinná vyměna u všech co mají větší roční spotřebu než 6 MWh. 


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Tak čez vyměnil elektroměr na typ b do 14 dnů od podání žádosti. Nyní sem chtěl přejít ke spotu k EPET, ale ten již nepřijímá nové zákazníky, stejně tak asi i dobrá energie a armex.

Asi zbývá jen elyn nebo nano green, mají ale vyšší poplatky za mw (360-423 kč). Nevíte o nějakém poskytovateli s nižší cenou?

 

EDIT: Elyn mi nabídnul cenu 250 kč/mw, dobu neurčitou s výpovědí 1 měsíc. Nic lepšího sem nenašel zatím.

This post was modified 1 year ago by kudykam

   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

BTW ted sem zjistil že mi optimalizator spotových cen ukazuje aktuální cenu o hodinu zpožděnou, tedy nyní 12.22 mi ukazuje cenu  z 11 hodin. Počítá se nějaký časový posun?


   
ReplyQuote
Page 4 / 18
Share: