X
Forum

Forum

Meteostanice Loxone
 
Notifications
Clear all

Meteostanice Loxone

408 Posts
55 Users
25 Likes
99.5 K Views
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

btw niekde na DE fore pisali ze Weather underground uz stoplo nove "free" registracie, takze ak sa niekto neregol pred par mesiacmi, tak uz to zadarmo nebude mozne...

 

na loxberry sa uz chystam par mesiacov cez VM ale tam to aj skoncilo 😀


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Ja teda jeste malinko doufam, ze pujdou vycitat hodnoty i bez Weather underground, preci jen, naprimo je to vzdy lepsi.


   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

Taky na tu akční mrchu koukám jo, ale nějak mi není jasný to propojení, resp jestli to chápu dobře, tak mi to přijde nepraktický. Chápu dobře, že venkovní jednotka, pokud ji nepřebastlím , tak nejde dát na napájecí kabel, takže mne čeká pravidelný šplhání na střechu měnit baterky? Stejně tak teda jedinej způsob přenosu dat je bezdrátovej? Takže když aktuálně mám mezi střechou  a obývákem 3.patra, tak mám nejspíš smolíka? A venkovní jednotka komunikuje přímo s tou vnitřní a tak pak přes WiFi do netu a nebo jsou obě připojený k wifi a povídají si spolu přes wifi plus ta vnitřní posílá na server? To bych dokázal vyřešit, protože pod střechu wifi ap dostanu, stejně tak bych dostal až k venkovní jednotce nějaký POE datový kabel. Ale přijde mi z toho strohýho popisu a návodu, že takhel to nefuguje a nepůjde no a vybourat tři patra asi taky nezmáknu 😀


   
ReplyQuote
(@salinm1)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 108
 

tak už mi dorazila domu zpracování zatim vypadá celkem ok takže odpoledne pujde na testovací místo ven a šup měřit, tak se podělím o zkušenosti. Sestavení je easy za 2 min je to hotové...


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 
Posted by: KaZaN

Taky na tu akční mrchu koukám jo, ale nějak mi není jasný to propojení, resp jestli to chápu dobře, tak mi to přijde nepraktický. Chápu dobře, že venkovní jednotka, pokud ji nepřebastlím , tak nejde dát na napájecí kabel, takže mne čeká pravidelný šplhání na střechu měnit baterky? Stejně tak teda jedinej způsob přenosu dat je bezdrátovej? Takže když aktuálně mám mezi střechou  a obývákem 3.patra, tak mám nejspíš smolíka? A venkovní jednotka komunikuje přímo s tou vnitřní a tak pak přes WiFi do netu a nebo jsou obě připojený k wifi a povídají si spolu přes wifi plus ta vnitřní posílá na server? To bych dokázal vyřešit, protože pod střechu wifi ap dostanu, stejně tak bych dostal až k venkovní jednotce nějaký POE datový kabel. Ale přijde mi z toho strohýho popisu a návodu, že takhel to nefuguje a nepůjde no a vybourat tři patra asi taky nezmáknu 😀

Ano, neni to idealni, v nejhorsim pripade posilas vse ven a pak tahas do loxone. Ano, komunikace je mezi venkovni a vnitrni jednotkou po 868Mhz,takze v pripade x pater je to nepouzitelne. Ano, venkovni bez bastleni je jen na baterie(+svuj solar). Takze by to neco vydrzet snad mohlo. Az vnitrni jednotka ma WIFI...Ale zas za 4000,- Kc, pokud se mi jeste podari nejak odposlechnut komunikaci vnitrni jednotky a posilani dat na wunderground, tak je docela kulantni reseni stim, co to vse meri. Ja mam strach, davat neco co je venku, relativne vysoko instalovane, primo na extension, abych mohl merit rychlsot vetru...Dneska mi to dojde, tak o vikendu napisu co jsem z toho dostal(jestli primo nebo pres WU).

Nastesti mam z obyvaku, asi 20m, primou viditelnost na dilnu, kde stanice bude instalovana, takze dosah by mel byt ok. Jinak se stim dosahem musi dost pocitat, kazda zed navic je problem, nehlede na zelezobeton....


   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

@David dík za potvrzení špatných zpráv, v tom případě to nechám zatím plavat, než budu meteostanici potřebovat naostro, to ještě se určitě něco vyvrbí. Samo, že bych taky radši aby to bylo něco lokálně fungujícího, co by jen krmilo Loxone a případně, když by byl nějakej takovej panel s udaji k tomu jako má tohle, tak to by bylo bonus. Uznávám, že za ty prachy tahle mašinka ok, škoda, že to neumí kabel s POE, byla by blízko dokonalosti.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 
Posted by: KaZaN

@David dík za potvrzení špatných zpráv, v tom případě to nechám zatím plavat, než budu meteostanici potřebovat naostro, to ještě se určitě něco vyvrbí. Samo, že bych taky radši aby to bylo něco lokálně fungujícího, co by jen krmilo Loxone a případně, když by byl nějakej takovej panel s udaji k tomu jako má tohle, tak to by bylo bonus. Uznávám, že za ty prachy tahle mašinka ok, škoda, že to neumí kabel s POE, byla by blízko dokonalosti.

Souhlasim, aspon konektor na adapter tam mohli kluci udelat...No, poradili jsme si uz s vestsimi speky,tak si poradime i stimhle 🙂


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Prvni dojmy s Eurochron EFWS 2900

meteostanice byla opravdu zprovoznena behem chvilky, bezproblemu odesila data na wunderground, z tama je lze stahnout do loxu pres loxberry(pres HTTP vstupy, jsem to nestihl vyzkouset)

Pres wireshark jsem nasel odesilana data do wunderground ve tvaru:

/weatherstation/updateweatherstation.php?ID=ID_STANICE&PASSWORD=HESLO&indoortempf=75.7&tempf=59.7&dewptf=53.6&windchillf=59.7&indoorhumidity=60&humidity=80&windspeedmph=0.0&windgustmph=0.0&winddir=3&absbaromin=29.21&barom

Vidite vtom nekdo hned moznost,jak to dolovat naprimo?


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Jo, ikdyz se v manualu tvrdi, ze informace o vnitrnich hodnotach se neodesilaji, tak z odesilanych hodnost jde krasne videt, ze teplota a vlhkost vnitrni jednotky se take posila 🙂


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816

   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Podle tohodle návodu sem pároval ten WH2600SE (od Froggit) a funguje mi to ok.

Baterku v tom mám cca. 4 měsíce a zatím sem neměnil, uvidím, jestli přežije první zimu.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 
Posted by: radek

Podle tohodle návodu sem pároval ten WH2600SE (od Froggit) a funguje mi to ok.

Baterku v tom mám cca. 4 měsíce a zatím sem neměnil, uvidím, jestli přežije první zimu.

a stahujes data do MS pres wunderground?


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

To je zbytečný.

Do Loxone stahuju data přes http input (meteostanice má vlastní webové rozhraní a já odposlouchávám komunikaci k ní, ne do WU). Je to jednodušší a hlavně nezávisle na serverech WU a mému připojení k internetu.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 
Posted by: radek

To je zbytečný.

Do Loxone stahuju data přes http input (meteostanice má vlastní webové rozhraní a já odposlouchávám komunikaci k ní, ne do WU). Je to jednodušší a hlavně nezávisle na serverech WU a mému připojení k internetu.

A jo, tahle to umoznuje docela jednoduse, spletl jsem si model od froggit...Myslel jsem ze to je ta WH3000SE


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

WH-2900, WS-2902,WH3000SE,Conrad a podobne klony.

Zkusenosti po par dnech s posilanim dat a zpetnym dolovani dat z WU nejsou moc dobre. Data na WU jsou slibne, max co 16s, pokud je zmena, se aktualizuji. Bohuzel z naslednim stahovanim je to horsi, limit 1min by se snad dal jeste snest, ale realita je horsi. Napr. dnes mam hodnoty ze vcerejsiho odpoledne...

Takze jsem trochu vcera googlil a cela situace by se snad mela vyresit pres weewx.  Simuluje to WU server(i dalsi) stahuje data ze stanice a nasledne i dal posila na WU(a dalsi). 

http://www.weewx.com/

https://obrienlabs.net/redirecting-weather-station-data-from-observerip/#method2


   
ReplyQuote
Page 9 / 28
Share: