Forum

Forum

Meteostanice Loxone
 
Notifications
Clear all

Meteostanice Loxone

408 Posts
55 Users
25 Likes
98.1 K Views
 Maja
(@maja19)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 25
 

Tak to mne moc nepotesilo. Takze zatím wh-2600 vítězí? Z této si vezme miniserver data sám bez nějakého WU? 


   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 
Posted by: David

WH-2900, WS-2902,WH3000SE,Conrad a podobne klony.

Zkusenosti po par dnech s posilanim dat a zpetnym dolovani dat z WU nejsou moc dobre. Data na WU jsou slibne, max co 16s, pokud je zmena, se aktualizuji. Bohuzel z naslednim stahovanim je to horsi, limit 1min by se snad dal jeste snest, ale realita je horsi. Napr. dnes mam hodnoty ze vcerejsiho odpoledne...

Takze jsem trochu vcera googlil a cela situace by se snad mela vyresit pres weewx.  Simuluje to WU server(i dalsi) stahuje data ze stanice a nasledne i dal posila na WU(a dalsi). 

http://www.weewx.com/

https://obrienlabs.net/redirecting-weather-station-data-from-observerip/#method2

Tak to zní nadějně, budeš to zkoušet rozchodit? Pokud by to šlo skutečně rozjet na Raspberry a umělo to dolovat z meteostanice data a předkládat je miniserveru, bylo by to fajn řešení.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 641
 
Posted by: KaZaN
Posted by: David

WH-2900, WS-2902,WH3000SE,Conrad a podobne klony.

Zkusenosti po par dnech s posilanim dat a zpetnym dolovani dat z WU nejsou moc dobre. Data na WU jsou slibne, max co 16s, pokud je zmena, se aktualizuji. Bohuzel z naslednim stahovanim je to horsi, limit 1min by se snad dal jeste snest, ale realita je horsi. Napr. dnes mam hodnoty ze vcerejsiho odpoledne...

Takze jsem trochu vcera googlil a cela situace by se snad mela vyresit pres weewx.  Simuluje to WU server(i dalsi) stahuje data ze stanice a nasledne i dal posila na WU(a dalsi). 

http://www.weewx.com/

https://obrienlabs.net/redirecting-weather-station-data-from-observerip/#method2

Tak to zní nadějně, budeš to zkoušet rozchodit? Pokud by to šlo skutečně rozjet na Raspberry a umělo to dolovat z meteostanice data a předkládat je miniserveru, bylo by to fajn řešení.

Urcite se do toho pustim hned. Stanici uz mam, takze by to za ty prachy byla jen peknejsi zobrazovaci blbustka 🙂 Co jsem cetl fora, tak by to nejakej velkej problem byt nemel. Ten weewx simuluje servery s pocasim, jeslti jsem to spravne pochopil,umi zaznamenat tyto data primo u sebe a pripadne je i dale poslat na WU atd. Vecer to nainstaluju na RPi a dam vedet, zda se podarilo.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Trošku bych shrnul co bych očekával od meteostanice :

1). Určitě je pro dům potřeba mimo jiných parametrů i osvit W/m2

2). Je potřeba i nějaký displej na zeď ( Ráno vstanu, jdu do kuchyně a mrknu jak je venku - nebudu se proklikávat loxonem)

3). Pokud možno přímé vyčítání hodnot z meteostanice (takže lepší bude USB meteostanice píchnutá v Raspberry-Pi, na kterém by běžel web server nebo něco podobného, z čeho by loxone mohlo vyčítat - toto už existuje na GitHub).

4). Napájení ze zdroje (Pokud je to jen na baterie, tak to snad připojím na kontakty a baterie vyhodím).

5). Rozumná cena.

 


   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

@koldavideo to shrnul krásně, ještě by to mělo bejt trošku robustní, mělo by to mít radiační štít, aby to ukazovalo realitu...  A teď by to chtělo konkrétní modely, který nám na to shrnutí pasujou 😉 

This post was modified 6 years ago by KaZaN

   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 810
 

otazka mozno troska mimo -  weewx ma zberat data a chcete to na RPi davat , neriesi to iste ten LoxBerry plugin?

dik


   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

Plugin podle mne sbírá ty data uz z nejaky webovy weather služby kam je predtim stanice poslala, ale nevim.... 


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 641
 
Posted by: KaZaN

Plugin podle mne sbírá ty data uz z nejaky webovy weather služby kam je predtim stanice poslala, ale nevim.... 

Presne tak,plugin to sbírá z WU,coz neni moc spolehlivé,aspon co ja testoval, chce to ten weewx,kterej to udela na localu,teda doufam 🙂


   
ReplyQuote
(@zmata)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 115
 

Pokud rozchodíš weewx (koukám, že na to je deb balíček) na RPI, tak není problém z toho vyrobit plugin do LoxBerry.

Kdyžtak dej vědět a zkusím pomoci.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 641
 
Posted by: zmata

Pokud rozchodíš weewx (koukám, že na to je deb balíček) na RPI, tak není problém z toho vyrobit plugin do LoxBerry.

Kdyžtak dej vědět a zkusím pomoci.

Ahoj, to by bylo super, ja uz to asi rozjel, jak dorazim dom, tak to zkusim pripojit do site a s trochou stesti, by to melo snad jet. Jestli to povali, ozvu se pres PM,co potrebujes,aby jsi vytvoril plugin.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 641
 

Tak potvrzuji, ze pres weewx lze stahovat data u zminenych stanic naprimo. Jestli bude mit Zmata cas a chut, snad to da i jako plugin na LoxBerry.

Nicmene to neni nejak slozite nainstalovat i samostatne. Zatim to bezi jako html pres weewx, ale zkousim export do xml, kde to pak pujde jednoduse do loxone.


   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

@David tak to je skvělá zpráva, navíc jestli @Zmata udělá plug-in, budeme všichni vysmátý. Jen teda teď to dilema, která meteostanice na to bude nejlepší viz @koldavideo shrnutí 😀 Každopádně dík za poznatky.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 641
 

Podle me to relativne vsechno splnuje MeteoStanice, viz body od @koldavideo

1) osvit W/m2 - ma

2) Displej - ma

3) Vyzkouseno, update hodnot pres wifi do RPI atd. po vnitrni siti. Zatim teda omezeni 1x za minutu. Data lezou ze stanice co 16s, ale weewx mi povoli jen 1x/min update html(xml), jinak hodi chybu a ukonci stahovani. Hledam moznost upravy intervalu idealne na hodnotu 3x/min.

4) Napajeni pres 2x AA + solar (prebastlit na 3V zdroj neni problem)

5) cena je teda vyssi, neni to 1800, jak delal navod @jirina.sv, ale zas neni treba pripojovat primo na vstupy loxone. Coz ja vidim jako +,kdyby do toho flaknul blesk...

Radiacni stit to ma taky, meri to navic i UV,tlak,smer,naraz a rychlost vetru, srazky... Provedeni neni uplne antivandal, ale vypada to, ze by to neco vydrzel mohlo.

Uz jsem to premluvil i na generovani xml,takze uz to jede pekne primo do loxone. Pockam co @Zmata a Loxberry, pripadne pak hodim navod do mistni Wiki bez pluginu do Loxberry.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Tak to jsou skvělé zprávy. Update 1x za min jsou podle mě úplně v pohodě. Ten weewx by se měl dát spustit i na domácím NASu, který zřejmě bude používat téměř každý (Video z IP kamer, hudba, foto, filmy, cloud ...) takže ani RPi by nebylo potřeba 🙂 Ale třeba na chatě, kde NAS je standardně vypnutý se samo hodí varianta pro RPi. 

Super by bylo to hodit na WIKI. 🙂 


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 641
 

jj melo by, zkousel jsem to prvne na Synology, ale to mi uplne neslo,tak jsem se stim uz dal nepral. Chtel jsem hlavne vyzkouset weewx, zda chodi stou wifi meteostanici( Eurochron EFWS 2900, WH2900, WS-2902 a dalsi brandy). Jen jsem teda zapomnel rict, ze alfa a omega celeho reseni je, presmerovani na routeru. Tedy, aby vse co jde z IP adresy meteostanice na portu 80,slo na IP a port(lze menit) weewx. 

Nicmene nepredpokladam, ze by tu nekdo jel na routeru za 300kc,ktery presmerovani nepodporuje.


   
ReplyQuote
Page 10 / 28
Share: