Forum

Forum

Loxone - Papouch - ...
 
Notifications
Clear all

Loxone - Papouch - problém s tlačítkovými ovladači (zvonkovými vypínači)

155 Posts
15 Users
23 Likes
27.1 K Views
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1870
 

LOL. Daco take mam, poslem to do puce... Diky.


   
ReplyQuote
 Dave
(@dave)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 90
Topic starter  

Ahoj, tak jsme tam udělali ty změny, uvidíme.

Ještě bych měl jeden dotaz, protože jsme se tomu ještě nevěnovali. Aktuálně mám všechno (loxone a papouchy) připojeno do switche. Jak to připojit bezpečně k síti, abychom mohli pomalu pracovat na vizualizaci? Zatím jen info o teplotě a vlhkosti z Touch vypínačů. Postupně to pak budeme rozšiřovat. Díky moc.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

No v ramci lokalni site je to bezpecne, pokud tam nemas nejake jine nebezpecne prvky.

Pokud je v siti hromada jinych veci, stejne by si ji mel mit oddelenou nejak na mene a vice bezpecne veci a mezi tim pak mit definovana nejaka pravidla.

Je to vcelku slozitejsi zalezitost, zalezi na spouste veci. Ja osobne to mam tak, ze mam nekolik VLAN s ruznyma pravidlama a opravnenima.


   
ReplyQuote
 Dave
(@dave)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 90
Topic starter  

Budu mít na tom zatím jenom světla a žaluzie. Takže si myslím, že to není nic nebezpečného.

Jak to tedy připojím, abych se na miniserver dostal třeba z mobilu v rámci domácí sítě?


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

no v tom pripade to normalne pripoj do site a je to ;-). switch propoj s routtrem, kam se pripojuje tvuj mobil a pak uz se normalne dostanes z mobilu na loxone


   
ReplyQuote
 Dave
(@dave)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 90
Topic starter  

Zkusím to, ale minule mi to nějak změnilo IP a neuměl jsem se potom na Loxone připojit. Jdu to zkusit.


   
ReplyQuote
 Dave
(@dave)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 90
Topic starter  

Tak šlo to normálně připojit. Minule to byla asi nějaká náhoda 🙂


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

Mne se vcera povedlo dostat 24v na obal ethernetoveho konektoru papoucha... Vsechno v pohode, ale loxone si sam prepsal adresu z 192.168.1.77 na... 1.152. Nepochopil jsem to 😀 


   
ReplyQuote
 Dave
(@dave)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 90
Topic starter  

@l tak @georgio mi udělal změny s těmi porty a zase výpadek, že zvonkové vypínače nejdou. Nicméně, přes mobilní aplikaci můžu ty světla prostě zapínat a vypínat. I ty, kde jsou jen zvonkové vypínače, které normálně nejdou. No to mi ho vyndej, řádná duchařina toto 😀

This post was modified 5 years ago by Dave

   
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

Provedli jsme změny portů a nastal zase výpadek.. Zkusil jsem přidat i další program pro načítání 3 vstupů z výstupního Quida, ale nenapojil jsem na ně nic, takže nevím, zda program vytuhnul také ve stejný okamžik, jako vytuhnulo čtení z Quida 100..

Zdá se tedy, že opravdu z nějakého důvodu vytuhává funkce stream_read

Teď je jen otázka proč ??


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

no, to je otazka za 100 bludistaku....

proc to dela jen v tomto zarizeni, ale pritom na dvou ruznych miniserverch. tzn HW to nebude.

Jak moc je tam slozity loxconfig? Bylo by dobre to zkusit na jine verzi LoxConfigu, idealne 8.1, ktera nikomu nikdy nezlobila. ale je blbe, ze se to neda (zrejme) preimportovat a je nutne to tam vyrobit znovu ;-(

Jinak, zkusim jeste popremyslet co zkusit, ale dochazej mi napady


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
 

Urcite je to lox configem. Protoze me to skoro 2 roky jelo skvele...

tezko rict co je slozitu lox config. To je asi dost subjektivni 🙂 nicmene ano subjektivne si myslim ze to mam slozite a robusni


   
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

Loxconfig je zatím spíše jednoduchý, byl by přepsaný relativně rychle. Bohužel ale používáme Tree komponenty, které ale ve verzi 8.1 zřejmě nejsou podporované.. nebo se mýlím ?

@elpaso, Tobě to jelo 2 roky v pohodě na 8.1 a pak po přechodu na nový loxconfig už Ti to nejede stejně jako nám ?


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

Na ty tree komponenty mrkni na ten screenshot co jsem vcera daval:

LoxoneConfig 2019 08 05 23 15 59

Leda pak zkusit treba 9.0 verzi, i ta jeste nebyla tak hrozna (ackoli uz mela ten cerny dashboard).

Jinak @elpaso je ten druhy, komu ten mustek zlobil. Nikomu jinemu to nikdy toto nedelalo. (Takove to "To se jeste nikdy nestalo, jste prvni u koho se nam to stalo".... 😉 )


   
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

OK, díky za info. Tree komponenty verze 8.1 podporuje, takže nic nebrání tomu zkusit downgrade. Určitě ho zkusíme a dáme vědět.. díky za support.


   
L reacted
ReplyQuote
Page 9 / 11
Share: