Forum

Forum

Loxone - Papouch - ...
 
Notifications
Clear all

Loxone - Papouch - problém s tlačítkovými ovladači (zvonkovými vypínači)

155 Posts
15 Users
23 Likes
27.1 K Views
 Dave
(@dave)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 90
Topic starter  

Ahoj, řeším nyní menší problém a už si s tím nevím rady, tak bych se rád zeptal, zdali někdo neřešil něco podobného.

Má konfigurace:

Loxone Miniserver + Loxone Tree Extension + Papouch Quido ETH 30/3 + Papouch Quido ETH 4/32 OC + Relátka od Weidmülleru DRIKITP 24VDC 2CO LD/PB + zdroje obyčejné Mean Well DR-60-24

Relé: https://catalog.weidmueller.com/catalog/Start.do?localeId=cs&ObjectID=2576190000

Zdroj: https://www.czech-meanwell.cz/meanwell/DR-60-24-Mean-Well-Napajeci-spinany-zdroj-na-DIN-li-d265.htm

Aktuálně mám 8 chytrých vypínačů Loxone Touch a pár klasických tlačítkových ovladačů s řazením 1/0 od Schneideru (u nás tomu říkám zvonkový vypínač). S těmi klasickými je onen problém.

Zapojení:

Vlastní zdroj pro Loxone Miniserver, Extension a Loxone Touch vypínače. Zatím v testovacím režimu zapojené na prasáka do jedné dutiny a svorky.

Vlastní zdroj pro relátka a papouch moduly. Napájení a nuly mám propojeny na můstcích.

01
02
04
03

Výstupy z papouch modulu jdou na relátka, které spínají 230V.

PROBLÉM:

Stává se mi zpravidla, že mi vždy večer přestanou fungovat zvonkové vypínače. Buď nejdou vůbec, nebo se mi také párkrát stalo, že jsem rozsvítil a už jsem nezhasl. Chytré Touch vypínače přitom normálně fungují a relátka spínají. Na výstupech z papoucha naměřím 24V, nepřeskočí to ale na relátko. Na vstupní kartě mám taky 24V, když cvakám vypínačem, bliká i dioda na vstupní kartě. Na výstupu už ale nic. Po vypnutí a nahození jističe od Loxone vše funguje zase normálně.

Nesetkal se někdo s něčím podobným? Můžou být třeba ty zdroje slabé?

Díky moc za každou radu.

 

 

This topic was modified 5 years ago by Dave

   
Quote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3058
 

A v loxconfigu ty vstupy vidis, kdyz das live-view?

A to stejne pak na vystupech, na tech vystupnich znackach v live view je aktivita?

A ethernet na vstupnich/vystupnich modulech papoucha blika?

 


   
ReplyQuote
 Dave
(@dave)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 90
Topic starter  

Koukal jsem tam, ale nejsem si vším 100% jist, tak se na to kouknu jak dorazím z práce. Ráno vypínače zase nešly, tak bych měl zjistit vše potřebné.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1499
 

Já mám s papouchem jednu "bolístku" a to že když do miniserveru nahraju program, tak se quido odmlčí (nejdou vypínače) a po restartu miniserveru vše ožije. Už jsem si na to zvykl a po změně programu automaticky přes telefon restartuju miniserver...


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3058
 

fakt by mne zajimalo, jak to, ze kdyz mame vsichni stejne miniservery, tak se proste par kusu chova malinko jinak nez vetsina ostatnich.

Pritom treba konkretne ty vypinace, tak to znamena,ze quido posila UDP stale, protoze Quido predpokladam nerestartujes.

Pokud staci restart miniserveru, znamena to, ze po nahrani noveho programu se neprovede restart poradne (ackoli bych normalne rekl, ze je to restart jako restart) a ze neco zapomene zrestartovat a pravdepodobne si uzamkne port, na kterem zrejme ten UDP nasloucha.

Hele a po tom restartu po nahrani programu, tak do console se vypisujou nejake chyby, nebo ten mustek najede a inicializuje se jakoby nic a "jen" to nic nedela?


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
 
Posted by: Dave

Ahoj, řeším nyní menší problém a už si s tím nevím rady, tak bych se rád zeptal, zdali někdo neřešil něco podobného.

Má konfigurace:

Loxone Miniserver + Loxone Tree Extension + Papouch Quido ETH 30/3 + Papouch Quido ETH 4/32 OC + Relátka od Weidmülleru DRIKITP 24VDC 2CO LD/PB + zdroje obyčejné Mean Well DR-60-24

Relé: https://catalog.weidmueller.com/catalog/Start.do?localeId=cs&ObjectID=2576190000

Zdroj: https://www.czech-meanwell.cz/meanwell/DR-60-24-Mean-Well-Napajeci-spinany-zdroj-na-DIN-li-d265.htm

Aktuálně mám 8 chytrých vypínačů Loxone Touch a pár klasických tlačítkových ovladačů s řazením 1/0 od Schneideru (u nás tomu říkám zvonkový vypínač). S těmi klasickými je onen problém.

Zapojení:

Vlastní zdroj pro Loxone Miniserver, Extension a Loxone Touch vypínače. Zatím v testovacím režimu zapojené na prasáka do jedné dutiny a svorky.

Vlastní zdroj pro relátka a papouch moduly. Napájení a nuly mám propojeny na můstcích.-- attachment is not available --

Výstupy z papouch modulu jdou na relátka, které spínají 230V.

PROBLÉM:

Stává se mi zpravidla, že mi vždy večer přestanou fungovat zvonkové vypínače. Buď nejdou vůbec, nebo se mi také párkrát stalo, že jsem rozsvítil a už jsem nezhasl. Chytré Touch vypínače přitom normálně fungují a relátka spínají. Na výstupech z papoucha naměřím 24V, nepřeskočí to ale na relátko. Na vstupní kartě mám taky 24V, když cvakám vypínačem, bliká i dioda na vstupní kartě. Na výstupu už ale nic. Po vypnutí a nahození jističe od Loxone vše funguje zase normálně.

Nesetkal se někdo s něčím podobným? Můžou být třeba ty zdroje slabé?

Díky moc za každou radu.

 

 

jen tak btw - na popuchovi jsou GND vsechny spojeny 😉 staci ti kabel jen v jedny...


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1499
 
Posted by: L

fakt by mne zajimalo, jak to, ze kdyz mame vsichni stejne miniservery, tak se proste par kusu chova malinko jinak nez vetsina ostatnich.

Pritom treba konkretne ty vypinace, tak to znamena,ze quido posila UDP stale, protoze Quido predpokladam nerestartujes.

Pokud staci restart miniserveru, znamena to, ze po nahrani noveho programu se neprovede restart poradne (ackoli bych normalne rekl, ze je to restart jako restart) a ze neco zapomene zrestartovat a pravdepodobne si uzamkne port, na kterem zrejme ten UDP nasloucha.

Hele a po tom restartu po nahrani programu, tak do console se vypisujou nejake chyby, nebo ten mustek najede a inicializuje se jakoby nic a "jen" to nic nedela?

Jako 

Ano, přesně tak, Quida nerestartuju, jen miniserver. Blbá otázka: co je myšleno tou consolí?


   
ReplyQuote
 Dave
(@dave)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 90
Topic starter  

 elpaso:

Díky, já právě viděl svorky, tak jsem to dal všude, to mě nenapadlo 🙂


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3058
 

@pa-v-el: Tou consoli sem myslel ten klasicky log Loxonu. 

LoxoneConfig 2019 06 14 08 17 25

Tam by mne totiz zajimalo, jestli PicoC hlasi nejake chyby, nebo si vesele najede a vubec netusi o tom, ze to nejede.


   
ReplyQuote
 pobi
(@pobi)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 5
 

Zdravím,

já měl podobný problém. V mém případě pomohlo v Loxone Configu promazat logy na SD kartě (připojit se k MiniServeru, ve stromové struktuře najet na Miniserver -> SD-karta a pak kliknout na ikonku Spravovat SD Kartu a vymazat logy).

P.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1499
 
Posted by: L

@pa-v-el: Tou consoli sem myslel ten klasicky log Loxonu. 

LoxoneConfig 2019 06 14 08 17 25

Tam by mne totiz zajimalo, jestli PicoC hlasi nejake chyby, nebo si vesele najede a vubec netusi o tom, ze to nejede.

Jsem asi debilní 🙂 můžeš mě navést kde se k tomu logu dostanu?


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3058
 

;-)))

chrome 2019 06 14 10 17 43

   
ReplyQuote
 Dave
(@dave)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 90
Topic starter  
Posted by: pobi

Zdravím,

já měl podobný problém. V mém případě pomohlo v Loxone Configu promazat logy na SD kartě (připojit se k MiniServeru, ve stromové struktuře najet na Miniserver -> SD-karta a pak kliknout na ikonku Spravovat SD Kartu a vymazat logy).

P.

Podobný problém jako Pavel, nebo jako já?


   
ReplyQuote
 pobi
(@pobi)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 5
 

Ahoj,

podobný problém jako ty (pokud jsem to dobře pochopil, tak ty zvonkové vypínače máš připojený do Papoucha, na Papouchovi a Loxone se všechno tváří ok, ale jakoby do Loxone nešla UDP zpráva o septnutí?). Můj problém byl, že tlačítka připojená na Papoucha přestanou po nějaké době fungovat, i když je všude 24V, síťové prvky taky jedou, na Loxone i Papoucha se připojím... Pak jsem zjistil, že ty logy na SD kartě asi vyžraly nějaký místo. Už se mi to stalo 3x a pokaždé promazání logů a restart Miniserveru pomohlo.

P.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1499
 
Posted by: L

@pa-v-el: Tou consoli sem myslel ten klasicky log Loxonu. 

LoxoneConfig 2019 06 14 08 17 25

Tam by mne totiz zajimalo, jestli PicoC hlasi nejake chyby, nebo si vesele najede a vubec netusi o tom, ze to nejede.

Tak jsem to teď mordoval a nejspíš si vesele najede a neví že to nejede:

quido

Přišel jsem ještě na jednu "novinku" pokud v programu měním něco co nesouvisí s Quidem, tak po nahrání Quido jede OK, jakmile změním něco kde je Quido vstup, tak po nahrání do MS to zdechne a musím MS restartovat.


   
ReplyQuote
Page 1 / 11
Share: