X
Forum

Forum

Loxone + DALI exten...
 
Notifications
Clear all

Loxone + DALI extension

4 Posts
3 Users
0 Likes
1,193 Views
(@misak)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 33
Topic starter  

Ahoj,

Situace - Loxone, DALI, kabelaz 5x1,5 do hvezdy - vse konci v rozvadeci, zadny kabel neni delsi nez 50m, predradniky 12V/30W...

Postupne prepojuju svetelne okruhy z relatek na DALI.

Prepojeno mam zatim jenom cca 5 okruhu - prvni tri funguji normalne a v poradku. Bohuzel ty dalsi dva se chovaji podivne. Ve vyhledavani (Dotaz na DALI zarizeni) je v pohode najdu a pridam do sytemu, nicmene po chvilce se mi odmlci. Funguje to tak, ze pokud zrestaruju ty DALI predradniky (tj, jenom vypnu/zapnu jistic), tak cca prvni minutu jsem schopen je v pohode ovladat (zapnout/vypnout/stmivat), ale potom se odmlci a i kdyz vidim v monitoru provozu, ze na ne chodi prikaz k zapnuti, tak je to uplne bez reakce. Pritom v ten stejny cas, ty prvni 3 okruhy bezproblemu funguji celou dobu...

Nema nekdo zkusenosti s troubleshootingem? Na Googlu nejsem schopen zadnou podobnou zavadu najit, vetsina odkazu je jenom na obecnou description DALI extensionu...

Ubytek napeti te DALI sbernice je skoro nulovy (i na konci je 17V), samozrejme kabelaz jsem prekontroloval nekolikrat, nekolikrat jsem vymenil i predradniky za nove, ale uz mi dochazi napady...


   
Quote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

 A když tam dáš ty určitě funkční, tak ty tam taky zlobí?


   
ReplyQuote
(@chucky)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 169
 

Zdravím nevím zda je vhodné u dali používat topologii do "hvězdy" je tam limit délky kabeláže cca 250m s jasně definovaným průmrem vodiče...

Nejaký posun v řešení problému?


   
ReplyQuote
(@misak)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 33
Topic starter  

Ahoj,

Tak problem se zda byt vyresen. Po nejake dobe laborovani to vypada, ze ten zdroj bohuzel neutahne tu zatez.

Zdroje jsou z Alibaby, 12V 30-60W. Nicmene 60W zdroj mi neni schopen utahnout v jednom pripade 4 ledky po 6,5W - mam tam trosku delsi kabelaz, ale to by snad nemel byt takovej problem.

Kazdopadne pri vypnuti/zapnuti jisticem, to sviti komplet. Proto me prvne nenapadlo, ze by to mohl byt jenom slaby zdroj. Ale pri normalnim zapinani/vypinani prikazem - se proste hodi do nejakyho nouzovyho stavu a uz se nespusti. 

Az jsem odpojil vsechny LEDky a postupne je pripojoval, tak se to projevilo...


   
ReplyQuote
Share: