Forum

Forum

Loxone 10.5 Beta
 
Notifications
Clear all

Loxone 10.5 Beta

134 Posts
24 Users
4 Likes
19.6 K Views
(@xxpeta)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 21
 

@vary

A funguje to taky na MS1? Nastaveno mám, ale buď mám něco blbě, nebo to na MS1 nechodí.


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Samozřejmě nefunguje, starý MS to nedá hardwarove. Jede to pouze na MS2


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Líbí se mi rychlé akce přes apple watch 🙂 Dobré třeba pro otevírání vrat.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

@koldavideo

pouziam pres rok na homebride 🙂 konecne to tem pitomcum doslo, ze to ma smysl... bohuzel bez hlasoveho ovladani - coz je u brany a garaze do hodinek fcelku super (pouzivam 2-5 denne)


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Máš propojené homebridge s loxone?


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

presne tak, nebo aby sla aplikace naimplementovat do shortcuts


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

ano mam a ano jde... pouzivam NFC shortcuts u branky na otvirani branku, vchodu do domu, brany, garaze... naprostej TOP, toto vedet driv vubec jsem neresil intercom s PINem apod...

doma jedu hlasem uplne vse od zaluzili, pres vodu na zahrade, osvetleni po branu/branku/garaz/hifi/video a snapshot rezim z kamer do apple watch

problem je cca 1-2 do pul roku, kdy je potreba otocit bude nodered nebo homebridge, nebo oboje 🙂


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

jednoduse receno, je proste spousta veci na ktere loxone appkua vubec nepoustim a jedu proste z HOMEkitu... mam v kuchyni HomePod kterej ma asi 6 mikrofonu a muzu na Siri mluvit zpoza rohu potichu a funguje...

bohuzel chybi funkce TTS skrz jako ma google home 🙁 kdyby to ty ignoranti od Applu otevreni byla by to pecka


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

nfc funguje s applem ?


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

@vary

yes. od iOS 13 muzes pouzit HID NFC cipy na spousteni shortcut akci... mam na drevene brance zboku vrutem chycenej NFC chip z alli za 50centu... podivam se telefon, ten se odemkne, priblizim ho k cipu a otevre se branka/dvere/brana/garaz/atd. funguje to na 100%

co iOS nepodporuje je NFC HOST, takze neni mozne aby se telefon tvaril jako NFC a prikladal se ke ctecce, chvilku jsem z toho byl smutnej, ale pak mi doslo ze ten napad na "chip" misto "ctecky" je vlastne genialni... za 50 centu to das kamoli bez kabelu hehe


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

muzes to trosku rozvect? nejaky link na nákup? nemam stim zadne zkusenosti a netusim rozdily mezi tema nfc. Diky


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

ono to sem nepatri 🙂 udelam na to spesl vlakno, nebo se mozna konecne hecnu na wikinu...

zkus kdyztak pohledat tady na foru, vim, ze jsem tu o tom nekde uz psal... pomerne dost...


   
ReplyQuote
Froggg
(@froggg)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 54
 

Já jsem chvilku o tom obráceném režimu tagu místo čtečky přemýšlel také, můj aktuální telefon se totiž také neumí tvářit jako NFC tag/host, umí jen číst a případně simulovat platební kartu, takže by se to hodilo. Ale když mi došlo, jak bych pak byl vázaný na internet v mobilu, tak jsem si to rozmyslel. A jelikož mám teď doma trochu víc času, koupil jsem si NFC čtečku k RPi a budu ji roubovat na Loxberry. Jelikož to čte ID bezkontaktní platební karty, asi to naučím i moje karty, kdybych si nechal doma klíče s tagem, budu mít aspoň třeba peněženku s platební kartou nebo kartu...


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

@froggg

to sice cte, ale ID bude imho pokazde jine... mam NFC ctecku s wiegand protokolem, mam to naintegrovane do loxou, ale bohuzel (alespon tedy) ApplePay ma ochranu a ctecka musi podporovat rozsireny protokol (nekde jsem to tu na foru taky popisoval)... takze ID ktere ctecka odesle skrz UDP do loxonu je pokazde jine = nepouzitelne

internet v mobilu je OK, protoze kdyz mas dobre udelanou wifi, tak nez telefon prilozis u branky uz je telefon pripojeny na lokalni sit a myslim, ze homekit jede i bez internetu pokud jsi ve stejne vlane na wifi jako atv/homepod


   
ReplyQuote
Froggg
(@froggg)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 54
 

Já tam tu wifi nepsal, ale myslel jsem i ji. .:) Pro mě je i závislost přístupu na wifi problém. Občas zazlobí i dobře postavená wifi na dobrém HW, musím čas od času resetovat i Mikrotik nebo Ubiquiti routery a AP. 

To s ID platebních karet jsem předpokládal, že to bude sypat pokaždé něco jiného, nicméně zatím mi to čte stejné kódy.


   
ReplyQuote
Page 5 / 9
Share: