X
Forum

Forum

funkcni blok ZAVLAH...
 
Notifications
Clear all

funkcni blok ZAVLAHA????

17 Posts
8 Users
2 Likes
2,396 Views
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

Cauves,

jsem jedinej komu chybi funkcni blok zavlaha, do ktereho se jen daj na vystupy ventily na vstupu pocitadlo vodly a kolik litru ma protect do ktereho okruhu a kdy a loxone se sam o vse postara???

Pokud to loxone neplanaju tak proc ku*va do kazdeho druheho mailu cpou informace o zavlozaovani???????????????????

Anebo jsem jen blbej a ten blok nemuzu najit? 🙂

Kuba

 

image

   
Quote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Vydrž do 4.5.2021


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

pokud tam toto pridaji tak jim polibim venecek, protoze moje verze tohoto funkcniho bloku je na 3 stranky a je toho uz skoro zbytecne moc :)))

This post was modified 3 years ago by elpaso

   
ReplyQuote
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
 

@kobra23 jo jasněěěě budou treečkový ventily 6999,- za kus? Na ten případnej blok jsem zvědavej jak praktický a sofistikovaný to bude 🙂


   
ReplyQuote
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
 

@elpaso tak to už jsi mi nahrál na smeč - otázku jestli nám tady tu logiku nemůžeš vypublikovat, rád se přiučím a inspiruji


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

@stingray

snad radsi ne 🙂 to je jedna z veci na kteoru nejsem uplne pysnej :))) chtel jsem to desne sofistikovany jak manualni tak automaticky ovladani, plus do toho je hlavni ventil do domu, hlavni ventyl zavlahy, vyjimky na rezim dovolene. no proste hnus slozitej fialovej 🙂

fakt pevne verim, ze bude blok kterej mi dovoli vymazat skoro 3 stranky lox configu 😛 pokud tam nebude pro kazdou vetev solo casovani s objemem vody a srazkama tak nevim no... na druhou stranu, kdyz jeji mete stanice neumi merit srazky, ale jen dest tak to do zavlovani asi pouzivat nebudou 😀

This post was modified 3 years ago by elpaso

   
Stingray reacted
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Já bych to taky ocenil. Momentálně mám 1 stranu plnou řízení jednotlivých větví, druhou stranu řízení čerpadla v nádrži a 3. stranu podmínky spuštění závlahy a postupného spínání jednotlivých větví.

Nejhorší je, že už teď bych nevěděl, jak to pořádně funguje a zase bych to musel celé studovat 🙁

Neřídím tedy na množství vody ale definuji si pro každou zónu jak dlouho má zavlažovat, a pak při splnění všech podmínek (srážky za poslední dny, předpověď počasí, množství vody v retenci, čas od poslední závlahy) se mi pouští závlaha sama a postupně spíná jednotlivé zóny. S tím, že jsem si nechal i možnost ručního spuštění (na definovaný čas) každé jednotlivé zóny, protože přes léto mám vody v retenci málo a kdybych zaléval pořád všechny zóny, tak mi brzo dojde. Takže zalévám spíš jen ty, které jsou víc na jižní stranu.


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

no a ještě by to mělo mít vstup na půdní vlhkost a průměrnou teplotu na posledních 24 hod což mi ovlivňuje délku závlahy v sekcích přes konstanty ... na druhé straně když se podíváte na řídidla od Hunter tak ani tolik proměnných nezpracovávají 🙂 ( čidlo na déšť vyhodnotí jestli právě začalo pršet a jak dlouho od posledního deště včetně jeho vydatnosti uplynulo - vysychání patron v čidle ) a ještě k tomu vstup na půdní kapacitní čidlo vlhkosti nevím jestli mají zohledněno počasí ale nedivil bych se pokud se v Lox budou držet jejich ( Hunter ) logiky

P.S. řídím 14 větví a taky přes tři stránky a to nemám retenčku ( beru vodu z potoka )

P.S.II nemáte někdo odkaz na impulzní chčidlo průtoku pro průměr víc jak 1"  abych ho mohl dát na poliš za čerpadlem ??? To 1" s vrtulkou redukuje světlost odhadem o 30% a nechci dávat do rozvodu další brzdu ....


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

@dalibor

ja to resim repasovanym domovnim/bytovym vodomerem za cca 1500 plus impulzni vystup. prumer maji tim padem jakykoli...


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  
Posted by: @kobra23

Vydrž do 4.5.2021

takze? 🙂 ja na to teda nekoukal, ale napsane nic o bloku zavlaha nevidim... kdyz prosim o facku a podivam se na to 😛 thx


   
Kynio reacted
ReplyQuote
(@kynio)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 106

   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  
Posted by: @kynio

@elpaso  a co https://www.loxone.com/cscz/kb/zavlaha-zahrady/

no todle je neco, co je super simple 🙂 pro me nepouzitelne... kazda vetev mi musi jet jinou dobu a vetve museji byt konfigurovatelne jeslti jsou soucasni automatic-cycle

stale cekam na funkcni blok Zavlaha 🙂


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

Blok dali do poslednej verzie 12.1.6.17 ale je to hruza

https://www.loxone.com/cscz/kb/zavlaha/

Cakal som ze to bude s moznostou pripojit "zrazkomer" ktory dava mm zrazok a potom podla toho kolko naprsalo budem vediet nastavit pauzu polievania.

 

Miesto toho dali len nejaku hodnotu l/m2 asi z ich Weather stanice ktora vie merat len ci prsalo alebo ne. 

Pripadne je moznost pripojit z predpovede, ale neni to nejako podrobne popisane, takze moc tomu nechapem.

 

Ocakaval som ze to vyriesi moju 3 strankovu zavlahu, ale zase som cakal vela. Ked po X rokoch prisli s takouto srackou zakladnou, tak je to dost mizeria

---

 

Btw ma tu niekto vyriesenu logiku v style ze naprsalo 5mm tak nepolievaj 2 dni, naprsalo 10mm nepolievaj 3 dni atd ?

Vcera som sa s tym hral lebo to uz potrebujem mat hotove, aj som to nejako zlepil, ale problem je ze "vstup" pocet zrazok za den sa mi o 00:00 resetne na 0 a tym padom mi to rozhodi logiku co som nachystal.

Robi to cez AND ked prsalo pusti sa "odpocitavanie" teda blokne casovac a po odpocitani ho zase necha pusteny

 

image
image

   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

@killeriq je to vysmech, ze tam neni kalendar na zakliknuti dnu je trapas... zustavam na svoji 3 strankove logice, ktera je OK 🙂


   
ReplyQuote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

@elpaso A připojit  kalendář na vstup "A" tobě vyznání nedovoluje?😀 a potom ve vlastnostech propojit  bloky aby ve vizualizaci to bylo pod sebou? 

 


   
ReplyQuote
Page 1 / 2
Share: