Forum

Forum

Notifications
Clear all

Převodník MODBUS RTU --> 1wire, i2c  

RSS

pajedlo
(@pajedlo)
New Member
19/02/2020 3:01 pm  

Zdravím,

Nedávno jsem řešil rozšíření počtu 1wire čidel a narazil jsem na zajímavý převodník https://github.com/cbalint13/tinnymodbus Je to jednoduchý a malý modbus převoník, který umí pracovat s běžnými 1wire teplotními čidly i s některými i2c čidly teploty, tlaku, vlhkosti, světelné intenzity a UV Indexu, napájení 6-24V. Adresa zařízení i firmware se dá změnit i po zapájení přes RS485, pokud je již v čipu ATtiny85 nahrán aspoň zavaděč. Třeba by někdo z vás dokázal předělat FW i na jiné čidla. Zbylo mi pár neosazených plošných spojů, tak jestli by měl někdo zájem, můžu poskytnout. 

Jakub
(@jakub)
Trusted Member
01/03/2020 12:45 pm  

To vypada dost dobre. V podstate by se to vyplatilo pridat ke kazdemu senzoru 1-wire (pokud by se to k nemu fyzicky veslo, coz u me treba pujde, protoze mam casto pro 1-wire v podlaze vyhrazenou na zdi celou krabici) a pak proste komunikovat pres mnohem stabilnejsi 485.

ReplyQuote
Milan53
(@milan53)
Active Member
13/03/2020 7:19 pm  

Ahoj. Lze modul koupit osazený a přímo použitelný pro i2c ?

ReplyQuote
pajedlo
(@pajedlo)
New Member
14/03/2020 10:35 am  

Nějaký mám v rezervě, takže by to neměl být problém. Jen upozorním, že se tím neživím, dělal jsem to pro svou potřebu, jsem spíš bastlič-amatér 😀.  Pokud to budeš chtít integrovat do Loxone, tak ti s tím dál ale bohužel nepomůžu. Loxone nemám a nebudu mít.

Pro jistotu vypíšu čidla, se kterými to funguje: BH1750, BMP280, DS18B20, SHT21, SI1145

ReplyQuote
L
 L
(@l)
Noble Member Admin
14/03/2020 7:22 pm  

Milan53:

Ahoj. Elektroniku mám jako koníčka - tak si vlastně hraju. Já jsem s Loxone začal a zatím do něj zkouším "jiná" čidla, ale s analogovým výstupem. Mám to na stole a do RD to půjde až někdy v září. S digi snímačema nejsem zatím moc kamarád. Před chytrou domácností jsem dělal se Siemens LOGO - reg. FVE, boiler, topení, jezírko, studna ...... Můžeš za poplatek poskytnout jeden nebo dva sestavené převodníky ? 

Milan53 liked
ReplyQuote
pajedlo
(@pajedlo)
New Member
14/03/2020 11:17 pm  

Pokud to pomůže a usnadní dalším případné komplikace, rád ti poskytnu převodník k testování zdarma... Zde na fóru jsem se dozvěděl spoustu zajímavých informací, tak by to mohlo být na oplátku 🙂 

ReplyQuote
Milan53
(@milan53)
Active Member
17/03/2020 10:16 am  

Došlo trochu k nedorozumění. Chtěl jsem poslat zprávu na @pajedlo a poslal jsem to na administratora. Tomu děkuji za uveřejnění.

ReplyQuote
Share: