X
Forum

Forum

Integrace TČ NIBE p...
 
Notifications
Clear all

Integrace TČ NIBE pře API

61 Posts
20 Users
0 Likes
11.5 K Views
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
Topic starter  

Pro ty, kteří nechtějí utrácet za drahá Modbus rozhraní pro TČ Nibe tady je návod, jak stejné informace dostat z TČ i přes jejich webové rozhraní. Mám odzkoušeno s modelem země-voda F1245-6, ale mělo by fungovat i s jinými typy. Postupoval jsem podle návodu na loxwiki.eu, takže kdo holduje němčině, může načerpat info i tam.

Je k tomu potřeba nějaké RaspPI a Nibe účet.

  • TČ Nibe a RaspPI je potřeba mít ve stejné sítí tak, aby na sebe "viděli"
  • na RaspPI nainstalujte z webu Raspbian (vše jsem prováděl přes SSH připojení)
  • nainstalujte server apache a podporu php
# sudo apt-get install apache2
# sudo apt-get install php libapache2-mod-php php-mysql php-curl php-gd php-json php-mcrypt php-zip
  • zkopírujte si soubory z tohoto githubu do RaspPI do /var/www/html/nibe/ 
  • změňte práva souboru token
# chown www-data: www-data token 
# chmod 600 token
  • na serveru  https://www.nibeuplink.com si založte účet
  • přihlaste se na server https://api.nibeuplink.com  a založte si zde novou aplikaci, kde do pole "Callback URL" napište lokální adresu RaspPI ve tvaru  http://192.168.xxx.xxx/nibe/
  • vyplivne vám to 2 parametry - "Identifier" a "Secret". Ty zapište do souboru "index.php" (pod položky CLIENT_ID a CLIENT_SECRET) a upravte položku REDIRECT_URL na tu, kterou jste zadali pro novou aplikaci na Nibe serveru.
  • nyní by již mělo vše fungovat - vyzkoušejte ve web prohlížeči, jestli na adrese  http://192.168.xxx.xx/nibe/ uvidíte status: authorised. Pak by mělo být vše ok a stačí jen napojit v LoxConfigu.
  • pro zjednodušení přikládám přeloženou verzi template, které lze použít (je v nich potřeba upravit IP adresu RaspPI a XXXXX nahradit za SystemID, které zjistíte v prohlížeči na stránce http://192.168.x.xxx/nibe/ )

Takhle pěkně to potom vypadá v Loxone:

Loxone   Nibe

   
Quote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
Topic starter  

Jen mi proboha řekněte, proč není možné upravit si pro vizualizaci proměnné tak, aby se řadili jinak než abecedně, případně abych si mohl mezi některé řádky vložit oddělovací lajnu 🙁


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3066
 

To razeni mne taky stve. Rozdeleni jsem udelal tak, ze sem to dal do vice skupin - teplota, mereni,... ale stejne to neni ono.

Na druhou stranu, kdyz si to zkusis otevrit ve verzi 9, tak budes za neserazenou zelenou jeste rad 😉


   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

@ radek: Ve vizualizaci si muzes prepnout razeni dle oblibenosti a podle hvezdicek co si nastavis v configu, tak si to seradis, jak  potrebujes.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
Topic starter  

Jo, to řazení podle oblíbenosti znám, ale to mi nevyhovuje. Bohužel se to aplikuje pro celou vizualizaci globálně, což by znamenalo nastavit si ty hvězdičky všude. Budu si asi muset říkat, pořád lepší než 9 🙂


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

tak si na zacatek toho popisu dejte cisla, pakse to seradi jak chcete.. trak to mam ja a vyreseno


   
ReplyQuote
(@zmata)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 115
 

S oblíbenostma opatrně. V 9 jsem veškeré oblíbenosti stáhnul na nula abych nemusel čučet na ty dlaždice. Nic lepšího mě zatím nenapadlo. Manželka od verze 9 odmítá App používat. A to píšou, jak je skvělá pro laiky ;o( Bych chtěl vidět, na kom to testovali.


   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

díky moc za API, hned jak bude trocha času, tak to vyzkouším ... paráda


   
ReplyQuote
(@petr86)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
 

Díky za API, vyzkoušeno s NIBE F2040 a funguje. Nakonec ale data tahám přes plugin do OpenHab2.

Ohříváte někdo TČ teplou vodu?


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
Topic starter  

Já ho samozřejmě používám i na ohřev teplý vody a bezproblemu. 

BTW - proc používáš OpenHab? Má nějaký výhody proti Loxone app? 


   
ReplyQuote
(@petr86)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
 

O Loxone přiznám se nemám dost info - ale mám za to, že pro app potřebuji jejich server, někde jsem viděl přes 10kKč...? Já teď chtěl jen sbírat data z TČ, abych věděl, co se tam +- děje a z pár senzorů (meteo, teploměry). Do budoucna plánuju zavázat ovládání venkovních žaluzií, tím to končí, na klasický Smart Home se vším všudy (a třeba ten Loxone) nezbylo $. A na tohle myslím Rpi3 a openhab dostačuje.

Ale chtěl jsem se zeptat, zda je normální, že při ohřevu TUV mi kompresor po nějaké době vypne a hned za 3min znova startuje. Seznamuju se s TČ, tak přemýšlím, čím by to mohlo být. Tady je to vidět při dvou ohřevech večer:

TUV

 

Díky!

This post was modified 6 years ago by Petr86

   
ReplyQuote
 mikk
(@mikk)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 66
 

@radek, pripadne ostatni jak vam posledni tyden funguje Nibe Uplink? Mam TC jen kratce a zatim jen v rezimu vysouseni podlah. Nicmene uplink jej celkem tragedie (jednotka ztrati konektivitu a potom se zpetne pripoji az po rucnim vypnuti celeho TČ tudiz neaktualni veskera data, stale nove generovani pripojovaciho retezce) do budoucna jsem planoval pripojeni k Loxone skrze raspi, ale kdyz ted vidim spolehlivost, tak od toho zacinam dost odpoustet.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
Topic starter  

To máš něco špatně. Já jsme za rok a čtvrt co to mám nemusel ani jednou zadávat znovu něco na TČ, spojení drží pořád.

Jediný co se mi děje, tak cca. 2x do měsíce mi rasp ztratí spojení na nibeuplink a musím ho tam znovu přihlásit (přes web).

Zkontroluj kabel k TČ jestli je ok.


   
ReplyQuote
 mikk
(@mikk)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 66
 

Kabel jsem uz kontroloval pomoci lan testeru (takovy ty dvoudilny krabicky) a vse ok. Zkousel jsem to resit i s technikem od tc a udajne ted na strane Nibe probiha update a je to mozna spojene s tim...


   
ReplyQuote
(@petr86)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
 

Nějaké výpadky z důvodu údržby v poslední době byly, ovšem u mne se projevily jen tím, že se nešlo přes web přihlásit ke službě, tudíž chybí několikrát i nějaká data v rozmezí cca hodina-dvě.

Nový připojovací řetězec jsem rozhodně generovat nemusel, TČ se samo zas "chytlo".


   
ReplyQuote
Page 1 / 5
Share: