X
Forum

Forum

Hikvision DS-KV8102...
 
Notifications
Clear all

Hikvision DS-KV8102-IM - neúspěšná integrace

32 Posts
13 Users
0 Likes
11.8 K Views
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

Od DAHUA jak zvonek tak 8-kanál s kamerami na perimetru domu. Do Loxone ani ťuk ale notifikace při zvonění mi chodí. Spíš bych potřeboval vyřešit aby aspoň přes virtuální vstup chodil impuls když někdo zmáčkna tlačítko na VTO


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Novej miniserver už má na CPU nativní podporu h264/h265, takže je dost možné, že se dočkáme té možnosti pak také a nebudeme vázáni jen na MJPEG z kamer.


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

FW se neobjevil zatím.


   
ReplyQuote
(@mikrotom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 39
 

@hvezdic Dobrý den, mohu se zeptat, jak dopadlo propojení KD8003-IME1 s Loxone? Právě mě to čeká doma a nejsem z toho úplně moudrý...


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

@hvezdic je dostupný fw 200528

na podzim tohoto roku bude dostupný FW pro dveřníky a nebude již nutná podmínka použít vnitřní jednotku Hikvision. Ohledně SIP protokolu je od Hikvision odpověď taková, že funguje, ale ne s každým výrobcem, je potřeba otestovat


   
ReplyQuote
Hvezdic
(@hvezdic)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
Topic starter  

@cybermole díky, určitě zkusím nainstalovat.

@mikrotom a další. Zatím jsem se dál nedostal, jelikož jsem čekal na slibovaný FW. Nakonec jsem od @cybermole kupoval i tablet, tudíž notifikace přímo z Loxone nyní neřeším (možná budu znovu, ale to spíš v zimě). Dohromady s tabletem funguje zvonek velice slušně, aktuální stav je takový že pomocí tlačítka na tabletu otevírám branku, chystám se nějak přesvědčit "přivolání výtahu" aby otevíralo bránu, ale zatím neúspěšně. 

 

This post was modified 4 years ago by Hvezdic

   
ReplyQuote
(@panjan)
New Member
Joined: 4 years ago
Posts: 1
 
Posted by: @hvezdic

Ahoj,

Ještě jednou bych chtěl poděkovat @Cybermole za to, že mi zapůjčil k testování Hikvision DS-KV8102-IM. Můj plán byl alespoň z části zaintegrovat tuto kameru do Loxone a mého Asustor NASu následujícím způsobem:

  1. Možnost vidět live view přímo v Loxone, funkční notifikace (tj. rozběhnout SIP protokol - toto se mi úspěšně povedlo např. s OrangePI, návod se dá dohledat na googlu) a funkční volání přes Loxone aplikaci
  2. Nahrávání případného pohybu (byť kamera nemá pohybový senzor, chtěl jsem napojit na velkou kameru, která by přes alarm aktivovala nahrávání i této malé kamery přímo v Asustor surveillance center).
  3. Zapojení tlačítka ze zvonku přímo do Loxone, abych spustil zvonek pomocí výstupu.

Vezmu to bod po bodu:

  1. Bohužel tento zvonek nepodporuje jiný výstup než RTSP. Loxone na druhé straně podporuje jen http jpg (tj. periodické stahování obrázků z url). Možností, jak toto obejít je více, ale všechny zahrnují nějakou službu, která bude dělat převod.. Zvonek jako takový používá nějaký private protocol a dle výrobce se nechystají povolit možnost přepnout tento protokol na SIP (u některých svých výrobků toto podporují)
  2. Tato kamera lze připojit do mého NASu jen jako rtsp kamera (custom camera) a nebyl jsem ani schopen nastavit cokoliv jiného než čas: od – do, či full. Psal jsem si přímo s Hikvision, a kamera nepodporuje přenastavení na „alarm output“, když se zmáčkne tlačítko na zvonku (což by šlo taktéž nějak použít). Zároveň tím, že se nechová jako standardní HikVision kamera přicházíte i o live view z aplikace, která je přímo z NASu (___ Toto se může lišit u vašich nasů, třeba je ten můj prostě hloupoučkej___)
  3. Zapojení tlačítka se mi povedlo ale jen pomocí UDP monitoru, jelikož se snaží navázat Private Procol, takže toto nějaký způsobem zachytitelné je, stejně tak by to šlo využít jako externí vstup pro NAS aby nahrával. Bohužel toto jsem již nadále netestovat, když jsem zjistil že podporuje pouze ten Private protocol a nešlo by tedy využít funkce komunikátoru.

Výsledek za mě, že pro integraci do stávajícího systému je to pro mě nepoužitelné. Hikvision to navrhl tak, abyste si koupili celý set, včetně monitoru atd. a pak to bude fungovat výborně. Musím ale říct, že zpracování je opravdu hezké, taktéž obraz z kamery.

Kdyby se někdo na něco chtěl zeptat, ptejte se 🙂

 

Zdravím,

ak je to mozne, poprosil by som nejake info k bodu 3. UDP monitor tlacitka do Loxone. Ci sa to podarilo cez UDP zachytit, prípadne nejaky navod. Dakujem


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Hikvision v poslední době uvolnil poměrně hodně produktů pro přístupové systémy včetně velkého množství příslušenství jako jsou čtečky karet a biometrických dat.

Mrkněte např. na 

DS-K1T500S

DS-K1T341AMF-S

DS-K1T804AF

DS-K1T501SF - tenhle asi nejzajímavější

https://www.viakom.cz/fileshare/products/instalation/manual/new/inst.manual_ds-k1t501sf_en(10202).pdf

Dlouhodobě hledám někoho s kým spolupracovat na integraci nejen Hik řešení do loxone. Pokud někdo máte zájem o spolupráci, tak i zapůjčím hw na testování.


   
ReplyQuote
(@zkaras)
New Member
Joined: 3 years ago
Posts: 1
 

@cybermole pokud nabídka stále platí, měl bych zájem zkusit integraci do Loxone. Už jsem se pokoušel o integraci intercomu Beward, ale ten neuměl automaticky zvednout hovor (což je pro Loxone potřeba). Konkrétně bych rád zkusil Hikvision DS-KD8003. Pak bych zkusil i jiné.


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

@cybermole já bych to klidně zkusil. 


   
ReplyQuote
(@petrj)
Active Member
Joined: 3 years ago
Posts: 8
 

ahoj podařilo již se někomu integrovat

HIKVISION DS-KD8003.

díky za info. PJ

This post was modified 2 years ago by PetrJ

   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

Podarilo sa niekomu niektory Hikvision zaintegrovat do loxone?


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

@smotek7 

co prosim Te presne integraci myslis? Jake vyuziti to v Loxone bude mit? Vzdaleny pristup pres loxone appku a ne pres Hikvision?

Nevim jake moznosti to nabizi a k cemu to jde vyuzit. Jestli se divat po Hikvision a nebo kamery mit pres Qnap NAS server. 

Ted mam kamery odpojeny, shorel mi zdroj (minuly tyden jsem tady mel veselo, horelo kde co...). Kdyz fungovaly, tak jen dve do NAS Synology a dalsi licence jsem uz kupovat nechtel, proto Qnap, ten ma licenci na 8 kamer. Ale mozna nad tim vsim premyslim spatne, protoze neznam souvislosti

Dik za postouchnuti.


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

@smotek7 proč ti hoří doma věci?


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

@richard  napriklad otvaranie branky , garazovej brany cez loxone...
@cybermole ??? richard?


   
ReplyQuote
Page 2 / 3
Share: