X
Plánujeme další sraz blogu v termínu září - říjen. Pokud chcete, přihlaste se a dejte vědět, kdy by se Vám to hodilo.
Když jsem šel na půdu pro hrábě…

Když jsem šel na půdu pro hrábě…

Jelikož chceme pomalu začít zateplovat šikmou střechu, bylo potřeba nejprve vyrobit půdu. Prkna jsme už měli v podkroví, zbývalo tedy, aby se nějaký nebojsa vydal nahoru na kleštiny a druhý lamželezo mu dole prkna chystal a podával.

2015-10-25 11.50.31

To se dělalo skutečně výborně vzhledem k tomu, že všude, ale opravdu úplně všude v podkroví sušíme polystyreny z ploché střechy, Manipulace se 4 metrovými prkny tak byl skutečně bonbónek, který by se dal přirovnat jedině k vyjíždění s podélně zaparkovaným autem, kde vám kolegové vepředu i vzadu nechají maximálně 10 cm místa.

Na nebojsu byl pasován L., který si lezouce po kleštinách prozpěvoval stále dokola písničku Já se nebójim, já se nebójim a I. pak coby spodní lamželezo statečně bojovala s prknama, přičemž chvíli vyhrávala ona, chvíli prkna. Naštěstí nebojsa vždy v pravý okamžik zasáhl silou svých mužných paží, to když lamželezo zrovna prohrávala a prkna se jala převážit na ni i její pěknou hlavinku.

Z položení prken na půdu se stala matematická slovní úloha asi o stočtyřicetiosmi neznámých. Známá hodnota pak byla pouze jedna, a to, že je tady 1 půda, na kterou to musíme všechno nějak napasovat tak, aby každé prkno začínalo a končilo na kleštině. Prkna byly všechny o různé šířce, takže se z toho stalo takové puzzle pro dospělé.

2015-10-25 13.16.42

První řada byla sranda, to jsme ještě měli všechny možné šířky od 8 cm do 24, takže najít poslední kousek skládačky bylo easy. Jak ale prken ubývalo, bylo potřeba stále strategičtěji promýšlet jednotlivé tahy. O to větší radost jsme pak měli z toho, když se nám požadovaná šířka povedla poskládat dohromady. Ještě víc než kdy dřív taky platilo dvakrát měř, jednou řež. Jak jsme totiž záhy zjistili, dřeva bylo úplně přesně a dvakrát bychom si stejně neřízli, protože by nebylo do čeho.

2015-10-25 13.48.20

2015-10-25 17.03.03

Nakonec ale zhruba po 8 hodinách hledání správně širokých prken, měření a řezání, radostných výkřiků i zoufalých volaní o pomoc poslední deska zapadla na své místo (konkrétně to bylo doprovázeno slovy Ty se tam nevejdeš? Jen počkej, já tě tam zatluču! – zatloukl :))

2015-10-25 16.18.13

a my tak máme v baráku vyrobený náš první pokojíček 🙂 Jelikož jsme si v něm na konci dne už svítili halogenem, tak tam bylo i parádně teplo.

2015-10-25 17.50.27

2015-10-25 17.50.57A tady už je video toho všeho.

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉
0 0 votes
Hodnocení články
Subscribe
Notify of
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x