Odezva od architekta – konfrontace s realitou

Odezva od architekta – konfrontace s realitou

Tak už máme odezvu od architekta na náš víkendový počin spolu s návrhem od něj, jak by to šlo udělat tak, aby to splňovalo všechna architektonická a konstrukční pravidla.

Hlavní body, ve kterých byl náš návrh špatně, jsou:

  • Podle hygienických předpisů má být záchod oddělen od obytných místností, takže ten dole nám jen tak neprojde a ani to nebylo vhodné.
  • Náš plán se schody má trhliny rovnou dvě. Za prvé jsou dost mrňavé a neodpovídají měřítku. Ale co hůř, to, jak jsme je vymysleli, by bylo buď nereálné nebo příšerně drahé udělat strop. Důvod je prostý, strop by nebylo jak uchytit, protože na jednu stranu je tam potřeba otvor na schody, na druhou stranu je tam ale potřeba mít nosné zdi, které ten strop drží.
  • Další výtka pak byla směrem k podkroví, kde jsme měli vymyšlenou až příliš malou chodbu a hodně zatáček, takže by to prý bylo hodně nepohodlné.

Spolu s připomínkami k našemu návrhu jsme dostali rovnou nový návrh přízemí. Má sice o chodbu navíc a tím pádem míň místa v obyváku, ale zase je líp zvukově izolovaná kancelář od zbytku domu. Taky jsou mnohem větší schody, takže menší spíž, ale to by asi šlo ještě poladit.

Další změnou je krb uprostřed obyváku, který má vizuálně oddělovat kuchyň a obyvák. Poslední plán sice byl, že bude krb na venkovní straně u terasy, aby šlo z druhé strany udělat gril, takto by ale zase dokázal rychle vytopit celý dům a mohlo by to vypadat i pěkně.

Návrh domu další verze

 

Nejprve jsme k tomu měli pár výhrad, ale po tom, co jsme si to s architektem po telefonu ujasnili, to vlastně zase tak špatné není. Domluvili jsme se, že my i architekt zkusí s projektem ještě pohýbat a zkusit tam zanést naše připomínky a večer si navzájem pošleme, co nám z toho vzešlo.

 

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉
Become a patron at Patreon!
0 0 votes
Hodnocení články
Subscribe
Notify of
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x