X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

domácí server

157 Posts
28 Users
4 Likes
23.7 K Views
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

@sundevil

neuděláme návod pro ostatní ?? 

včetně instalace ESXI na Server??  

 


   
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 
Posted by: @kobra23
Posted by: @richard

...super navody. Ale jen pro zdatne. Mene zdatni konci na kroku nula, ktery videa neznazornuji. 

Richarde, pro méně zdatné existují hotová řešení. Pokud v tom nejsi sběhlý, budeš se trápit a ten čas který na tom strávíš bude mnohem dražší než ten cenový rozdíl mezi zbastleným strojem a hotovým továrním řešením.

s XPENOLOGY jsem začal neb jsem potřeboval někam nainstalovat Controller pro UNIFI AP

originál SYNOLOGY DS216  co mám neumí DOCKER 

tak jsem rozchodil na starém pasivním PC přes USB -  XPENOLOGY včetně Dockeru....

Ano stálo to nějaký čas ...ale hned jsem měl další stroj kam můžu uplně snadno zálohovat důležitá data z origo SYNOLOGy

s nedavnou dobrou koupí microserveru gen 8  vše překopám


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Ted se divam na HP Proliant microserver gen8 (resim jestli ma smysl jej poridit) a narazil jsem na 2 veci, ktere mi nejsou jasne.

1) z 5. pozice pry nejde bootovat. Jak to resite, kdyz mate na 5. pozici (misto dvd) ssd disk a 1-4 chcete pouzivat pro raid?

2) radic B120i pry nei VmWare podporovan a proto nejede pod ESXi.


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
Topic starter  

Osobně jsem došel k tomu, že právě kvůli těm problémům mi nestojí za to ho vůbec shánět. Buď koupím nějaký ten optiplex nebo postavím něco na ryzenu. Hlavně to chci do racku. Už jsem asi našel ideální case pro mě https://www.inter-tech.de/en/products/ipc/storage-cases/2u-2404s


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Jenze do toho OptiPlexu zase nedas 4x 3,5" disky pro raid a ssd pro system ne? Alespon podle toho, co se tu psalo, tak se tam vlezou jen 4x 2,5", ktere jsou zbytecne drazsi.

Vzhledem ke stavbe a praci nemam moc casu resit a vymyslet stavbu vlastniho serveru, takze by se mi libilo nejake hotove reseni (skoda toho HP, co ctu, tak to zas takova hitparada neni).


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
Topic starter  

Ano 3.5" disky tam nedám. Já jsem využití Optiplex case asi už definitivně zavrhl. Musel bych koupit ten rámeček na disky a ještě bych musel koupit dražší 2.5 disky. To se mi imho vyplatí (ještě jsem to nepočítal, zatím je to jen dojem) koupit case, co pobere 3.5 disky a přeházet to do toho. 

Já každopádně půjdu cestou stavby nebo nějaké přestavby. Jen ještě vybrat ten správný HW. 


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Tak az budes mit sestavu, tak ji tady rozepis, treba se nekdo (ja) inspiruje.

 

 


   
ReplyQuote
(@sundevil)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 197
 

@l-adamek

samozrejme ze to jde:

https://www.hpe.com/us/en/servers/hpe-esxi.html

das esxi pro gen 9   

botoojes zavadec z usb nebo z microsd

Misto cerom das ssd kde mam esxi

Co se tyce radice tah ho vypnes. 

Jedu takto uz nekolik let

Mam tam procesor xeon 1265L z ali  

16 GB RAM

Lita to jak raketa.

Mam 4 virtualy

synology xpenology

loxberry

Debilni win10 protoze pouzovame sichni jen MAC os x a win pouzvam jen na loxon config

a Ubuntu a Debian na testy

 

Jedine co doporucuji na xpenolgy je mit originalni seriove cislo. Je to jedno z jakeho nasu. Klidne nejaky stary. Je to z duvodu aby to v Moments sli prehravat video z iPhonu.

 

 

 


   
ReplyQuote
 ager
(@ager)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 146
 

Ahojte tiez zvazujem ktorou cestou ist ci original synology alebo server+xpenology a mam par otazok.

1. Ak som spravne pochopil tak pomocou USB alebo Micro SD karty spustim instalaciu ESXI ktory bude nainstalovany na SSD disku ano?

2. V ESXI si vytvorim virtualnu masinu na ktoru nainstalujem xpenology. To xpenology bude tiez nainstalovane na tom istom SSD disku ako aj ESXI?

3. Ak som prve dva body napisal spravne aku velkost HDD potrebuje ESXI a aku xpenology?

4. Myslite ze co sa tyka stability a spolahlivosti je lepsie instalovat Xpenology na ESXI ako priamo nainstalovat Xpenology bez ESXI? Je mi jasne ze ked to dam na ESXI tak si mozem vytvorit viac virtualnych masin na ESXI ale tie sa daju vytvorit aj v niektorych modeloch synology ktore podporuju virtualizaciu ci pri xpenology virtualizacia nejde?

Pytam sa to hlavne aj kvoli tomu ze moze sa stat ze nejaky virtual padne alebo nieco sa pokazi a padne aj cele xpenology a je po datach....ci to nie je mozne ?

5.  Ako som pisal vyssie, medzi jednotlivymi modelmi synology su rozdiely co vedia a co nevedia. Napriklad  niektore original modely synology vedia virtualizaciu a niektore nie. Podla coho viem ci mi to pojde aj na Xpenology?

6. Vsetky android aplikacie pre synology funguju rovnako aj na xpenology?

Dakujem za odpovede!


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1204
 

panove, za uplatu, kdo by mi prosim byl schopen to HP udelat pouzitelnym?

Mam tam 4x2T disky, pokud by bylo treba SSD, dokoupim.

Pohybuji se casto na trase Rožnov p.R, Olomouc, Brno, Praha, Rakovnik.

 

Diky


   
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

@richard

Jak na to chvatas?


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1204
 

Ne nijak extra. Stahl bych inzerat na synology abych mel mel kam pretahnout data...


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
Topic starter  

Můžete mi prosím poradit? Když budu mít desku s XY SATA porty, ale case s rozhraním SFF-8087 ( https://www.inter-tech.de/en/products/ipc/storage-cases/2u-2404s ), je možné ten SFF-8087 připojit přímo na ty SATA porty nebo musím mít nějakou tu LSI kartu? RAID nechci. Plánuju sw raid. Tady uz jsem došel na hranici svých znalostí a v těhle technologiích se nevyznám.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1204
 

Ja vzdy vzdy končím

15832187731537963034175869559793

tady... 


   
ReplyQuote
(@baros)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 90
 

Můj progres s náhradou za Synology DS209:

Podařilo se mi sehnat OptiPlex 7010 DT s i5-3570 bez RAM a HDD za 1800Kč. 😀 

Dokoupil jsem 32 GB RAM, box na 4x2,5", 4x2,5" 1TB Seagate Barracuda + z Číny řadič Dell PERC H310 a kabely miniSAS na SATA.

Z jinýho počítače mi tu zbyl 128 GB M.2 NVME SSD disk, tak jsem dokoupil adaptér na M.2 do PCIe, že ho použiju na systém (disk funguje, akorát z něj nejde bootovat, ale buď upravím BIOS nebo jde NVME zavaděč dát na USB).

 

Problém je, že řadič Dell nevidí připojený disky. V BIOSu PC řadič vidím, bliká na něm přerušovaně zelená LED, ale když vlezu do setupu řadiče, tak nevidím disky - zkoušel jsem různý 2,5" i 3,5" a nic.

V čem může být problém? 

Mám řadič rovnou přeflashovat na LSI 9211-8i?

 

Inside:

dell

 


   
ReplyQuote
Page 5 / 11
Share: