Forum

Forum

Veselé příhody s in...
 
Notifications
Clear all

Veselé příhody s inteligentním domem

8 Posts
7 Users
2 Likes
1,544 Views
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
Topic starter  

Ahoj, ačkoliv je toto fórum orientované spíš technicky, zkusme jej odlehčit tématem o patáliích, které se nám staly. I z nich konec konců můžeme vzájemně čerpat poučení. Těším se na všechny "veselé příhody". Za sebe toho zatím mnoho nemám. Můj první automatizovaný subsystém byla závlaha, na které jsem se seznámil s loxone prostředím, když jsem mezi desátou večerní a druhou ranní narychlo tvořil svůj první loxplan. Hned další den jsem taky v praxi pochopil ten rozdíl mezi běžným psaním a laděním kódu, kdy i++ místo i-- je prostě jenom error. Moje první loxbuga mi polila pozemek několika kubíky vody.

This topic was modified 5 years ago by Stingray

   
Georgio reacted
Quote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Ano, podobný pocit že doma straší, jsem měl jednou ve 3 hod ráno. Z ničeho nic v ložnici začaly vyjíždět žaluzie nahoru. Než vyjely nahoru, tak jsem si vzpomněl, že jsem den před tím upravoval alarm, který jsem vypnul a pak zapomněl připojit k síti. Celou dobu jel jen na baterii, která ve 3 hod ráno došla 🙂 Dveřní kontakt u balkonových dveří v ložnici je připojen právě na alarm, takže když alarm nefungoval, pro loxone to znamenalo, že jsem otevřel dveře, a logika loxone automaticky vytáhne žaluzie 🙂 Pro upřesnění - žaluzie vyjely u všech dveří 🙂

- Byl jsem doma za blbce- 


   
ReplyQuote
storm8
(@storm8)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 24
 

a shodit si večer programem celý loxone do nekonečné bootovací smyčky a pak s baterkou lovit v rozvadeči sd kartu, ten znáte? 🙂


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 440
 

A nebo ne zrovna správně udělaná automatická vazba garážových vrat a alarmu - nebo-li v době stavby došel stavbyvedoucí, otevřel garáž, odalarmoval a minutku na to se to zase zaalarmovalo (minutové pípání na odchod). Tak to odalarmoval a zase. A zase. A zase. Naštěstí jsem byl u počítače a měl zapnuté notifikace na odstřežení a zastřežení všech sekcí, tak jsem viděl na telefonu co se děje. Došlo mi, že to bude asi moje poslední vylepšení, tak jsem se hned připojil, vazbu odstranil a zarazil to. Později jsem se ho na to ptal, ale bral to sportovně. Myslel si, že dělá něco špatně a nebo že už blbne, tak až do mého zásahu vytrvale odalarmovával  😀 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
 

Úplně to sem nepatří, ale veselé to pro mě bylo 🙂

Náhodou jsem na bazoši objevil SSR relé Omron, tak jsem ho za 1000Kč koupil. Na fotce vypadalo tak roztomile a tohle mi přišlo 😆

2019 03 13 22.09.12

   
KaZaN reacted
ReplyQuote
(@skadra)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 171
 

Však to SSR je jen ta béžová krabička, zbytek je jen chladič, pokud nebudeš spínat velký proudy tak tam ani být nemusí a nebo stačí menší. předpokládám že je to SSR na 20 - 25A takže když by si spínal třeba 2A tak stačí přišroubovat na plech.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
 

Je na 35A. Jen jsem prostě takovej kus nečekal...


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1870
 

No, u mna sa v poslednych tyzdnoch zacal diat taky nesvar, ze klik na jedno konkretne tlacitko v chodbe obcas (1 pokus zo ~100) zhasne cely dom :D. Jedno podobne tlacitko mam oproti ale tam je to chcena vlastnost a je to az pri 5s podrzani. Ja sa uz ale v loxone prakticky nehrabem, jak som to pred rokom a pol rozchodil, tak som to nechal, len som doladoval riadenie TC a TUV. Nemam na to vobec chut ani cas, tak na to seriem.


   
ReplyQuote
Share: