Forum

Forum

Meteostanice Loxone
 
Notifications
Clear all

Meteostanice Loxone

408 Posts
55 Users
25 Likes
97.8 K Views
(@hl-jarda)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 48
 

@smotek7

koukal jsme se detailněji a našel historii aktualizací:

LoxBerry Update: Nová verze byla úspěšně nainstalována: v1.4.3

LoxBerry Update: Nová verze byla úspěšně nainstalována: v2.0.0

LoxBerry Update: Nová verze byla úspěšně nainstalována: v2.0.1.3

 

Takže by ses měl na tu nejnovější taky dostat

 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

Uz som na V2.0.1.3
Teraz uz hodinu tukam do Weather4Loxone aaaaa uz sa to rozbehlo....


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Meteostanice od froggitu asi nemají připojení přes Lan kabel a napájení přes POE že?. Mám vyvedený na fasádě lan kabely kdy bych chtěl upevnit meteostanici, ale nechci používat wifi a baterky.

Nějaký tip na jinou co by pak běhala s loxone s cenou do 3000,-? (rychlost, teplota, světlo, dešť)


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Mimochodem kde máte umístěnou meteostanici? Mám několik variant:

  • fasáda na rohu budovy  - mám tam vyvedeny lan kabely, ale bude nepřesně měření větru a deště pokud pujde z kryté strany domu.
  • na spodním rohu sedlové střechy - dešt a ostatní senzory asi bez problémů jen horší měření větru který jde ze strany kryté střechou
  • na horním hřebeni střechy spolu s tv antenou - všechny senzory bez problému krom senzor teploty který může být ovlivněn sáláním od rozpálené střechy. Možná kolize s anténou

   
ReplyQuote
(@pavelf)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 81
 

Zdarek, já mám meteostanici na stožáru s TV anténou. Z meteostanice beru veškeré údaje kromě teploty. Na teplotu mám vyvedené DS18B20 na severní a západní straně domu a podle polohy slunce beru vždy teplotu z toho čidla které je ve stínu. Snad jsem ti pomohl 😉


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 641
 
Posted by: @kudykam

Meteostanice od froggitu asi nemají připojení přes Lan kabel a napájení přes POE že?. Mám vyvedený na fasádě lan kabely kdy bych chtěl upevnit meteostanici, ale nechci používat wifi a baterky.

Nějaký tip na jinou co by pak běhala s loxone s cenou do 3000,-? (rychlost, teplota, světlo, dešť)

@kudykam

Pokud se chces vlezt do tehto penez, tak zkus tohle

https://www.vodnici.net/wiki/meteostanice-mereni-srazek-rychlosti-a-smeru-vetru/

 

Do 3k nesezenes nic ready to use s loxone, se vsemi vlastnostmi co pises.


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 
@salwator tu dával odkaz na wh2900 z ebay za 2800,- Dle obrázku vypadá ok...

   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 641
 

@kudykam

jo tu mam i ja, ale je wifi a na baterky 🙂


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

@david-pr

tak pokud spojení funguje ze střechy ok, tak co se dá dělat. Max by šlo nabastlit napájení přes lan kabel. Ale pokud baterky vydrží rok i mrazy tak to snad ani za to nestojí...

Jestli to dobře chápu tak externí senzory vysílají přes 433mhz do základy a ta přes wifi do loxone...


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 810
 
Posted by: @kudykam

@david-pr

tak pokud spojení funguje ze střechy ok, tak co se dá dělat. Max by šlo nabastlit napájení přes lan kabel. Ale pokud baterky vydrží rok i mrazy tak to snad ani za to nestojí...

Jestli to dobře chápu tak externí senzory vysílají přes 433mhz do základy a ta přes wifi do loxone...

Mam tu  EFWS 2900 vonku uz asi rok a zatial baterky ok. Ono to ma aj solar a myslim ze to cez den ide z toho, alebo su baterky dobijacie? 🙂 uz neviem.

Od Displaya v dome mam asi 15m cez 2 steny a signal v pohode.

Tu stanicu predavaju pod roznymi znackami ale HW rovnaky, s FW neviem "EFWS 2900" ma pravidelne updaty cez "WS View" apku na mobil.

Velky plus je ten Loxberry plugin, integrovane do loxone behom par min 


   
David reacted
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 641
 

@killeriq

Hele a do loxone dostanes i intenzitu svetla? Mam teda stale jeste weewx a lezou tam jen w/m2, ale na vnistrni stanici vidim i LUXy, jen teda nevim,zda to nejak neprepocitava 🙂

 


   
ReplyQuote
(@salwator)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 47
 

momentalne mi nejdu data do loxone, ale asi si len zmenis jednotky- v ecowittte je moznost zvolit lux, w/m2 a este nieco


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 810
 

@david-pr : netusim nemam pre tu hodnotu ucel , ale pozri subor ci to tam najdes

 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

Weather4Loxone mi chodilo v pohode, ale teraz som si vsimol ze nejde. Pricina je ze v MS DNS je 8.8.8.8. Divne je ze sa nedaju zmenit, ked zmenim a dam ulozit tak sa znova nastavia na 8.8.8.8. MS2 V11.0.5.5
Neriesili ste niekto takyto problem?


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

Vyzera to na bug V11.0.5.5. Sice zobrazuje ze je tam 8.8.8.8 ale realne pocasie sa rozbehlo.
Cize do MS zapise DNS, ale po nacitani zobrazuje 8888.
Chlapci v LX nevedia o nejakej chybe :D.

Este dotaz, ako sa da v konfigu zistit predpoved zrazok na nejaky cas dopredu?
V aplikacii je to po hodinach, ale nenasiel som ziadnu premennu s ktorej to vycitat.


   
ReplyQuote
Page 20 / 28
Share: