Jahody za 200.000,-, no neber to

Jahody za 200.000,-, no neber to

Dneska byl takový ten klasický den, znáte to. Pondělí, ranní vstávání do práce, spousta plánů, co všechno se musí přes týden stihnout udělat. A na konci dne jste majitelem 1500m2 sadu, včetně spousty lesních jahod 🙂

Minulý týden jsem pomáhal našemu kamarádovi hledat domy v našem okolí, protože by taky rád vypadl z bytu v Brně někam mimo město do baráku. A během toho hledání jsem našel inzerát na prodej zahrady. “1500m2, cena 400.000” a bylo to v naší vesnici. Žádná fotka, žádné katastrální číslo, žádná jiná informace.

No tak jsem tam odpověděl. Že jestli by nebylo k dispozici trochu víc informací, že by mne zajímalo, kde pozemek je, jak vypadá, jaké ma rozměry, atd. A šel jsem dál, většinou nikdo ani neodpoví, nebo je to už neaktuální, nebo je to nudle 1m x 1500m, atd. Takže jak jsem odpověděl, tak jsem to vypustil.

A dneska ráno telefon. Dobrý den, jmenuji se pan XYZ a zahradu Vám dám za 200.000,-, ale nechci už žádné smlouvání a musí to proběhnout během následujících dvou dnů, protože odjíždím z republiky do zahraničí.

“HA! Tak to bude klasický podvod” byla moje první myšlenka. Jasně, rychle rychle, já dám prachy, on nedá nic a já budu mít prd. Ale pán pokračoval, že prý jestli jsem realitka, tak ať klidně zavěsím, že neprodá. A že jestli jsem z Brna, tak neprodá, protože těch tam měl už desítky a nikdy nikdo nechtěl. A že jestli se bojím práce, tak taky neprodá, protože na tom bude práce hodně. A že jestli si dělám srandu, tak neprodá taky.

Tak jsem mu vysvětlil, že jsem opravdu z naší vesnice, že o práci něco málo vím, realitku že nemám a že by mne teda zajímalo, co vlastně prodává. A on, kdy teda můžu, že on dneska nebo zítra. No tak říkam dneska, za hodinu v klidu, kde se potkáme.

A za hodinu jsme se potkali, docela solidně vypadající starší pán, a že mám jet za ním, a že mi to ukáže. A tak jsme jeli. A pak kousek pěšky. Už cestou tam to byl masakr. Všude klid, luxusní výhled, paráda.

Když jsme došli k pozemku, vypadá to jako biologický experiment opuštěné civilizace. Před 10+ lety to byl sad a pak už nebyl čas. A tak se o sebe sad postaral sám.

Ale pozemek nádherný. 17m široký a 92m dlouhý, natočený a sklopený směrem na jih do údolí. Ale bez vody, bez elektriky, bez kanalizace a zatím i bez územního plánu na stavbu RD. A proto taky tak levný.

Ale my (zatím) další stavbu neplánujem a co jsem chtěl, bylo zasadit si pár stromů na vlastní slivovici, hruškovici, ořechovici a jakoukoli další “ici”, co jde vypálit.

Tak říkam, že se mi to pořád líbí. A pán na to, že ale z těch 200.000 už nesleví :). Říkám, že není potřeba, a že to pojďme k notáři rovnou vyřídit. Rychlost ho asi trochu překvapila, ale nakonec jsme rovnou na 13:00 domluvili schůzku u notářky (co jsem měl už předjednanou, než jsem na pozemek jel).

V mezičase jsme si pozemek i pána ještě trochu proklepli a protože vypadalo pořád všechno v pohodě, nebyl důvod notářku rušit, a tak jsme šli na to.

To se samozřejmě neobešlo bez komplikace, jelikož ačkoli si pan majitel přinesl všechny poklady včetně rozvodových papírů a smlouvy na vyrovnání majetku (toto je opravdu při prodeji potřeba, děs), tak to nestačilo. Jeden z papírů měl chybějící razítko od jednoho z katastrů (protože se vyrovnávali s více pozemky na více různých územích).

A abych to urychlil, chopil jsem se toho sám a leťěl ještě narychlo do Brna na katastr udělat kopii, potvrdit a zase zpátky k notářce. Do pěti jsem to stihl tak tak. Tím jsme dodali všechno, co bylo potřeba.

A zároveň s tím jsme ji umluvili, aby do pátku vyhotovila všechny papíry, včetně přípravy fondu na úschovu peněz. V pátek pak máme podpisy, převod a za 30dnů jsme hrdými majiteli sadu :).

Kolem šesté jsem pak dorazil opět domů a byli jsme se znovu pokochat sadem, výhledem a udělat pár fotek. Zároveň jsme to v rámci možností i prolezli, ale všude jsme se nedostali.

Kdyby tam někde uvnitř spala šípková růženka, vůbec bych se nedivil :). Ale tam, kam jsme se dostali, jsme objevili dva krásné ořechy, tři velké třešně, jednu trnku, několi jabloní a na zemi tisíce lesních moc dobrých jahod.

A tím nám začíná další dobrodružství :). O víkendech to nejprve celé vyčistíme, pak vymyslíme, co necháme a co pokácíme. A časem pak vymyslíme nějaký soláry, studnu, samozávlahu, ….

PS: Takže zase bude co natáčet timelapsem :))

PS2: Poučení pro ostatní (včetně našeho kamaráda S., který si teď nechal vyfouknout fakt pěkný barák), když chceš nějakou nemovitost, je potřeba to udělat fakt rychle 🙂

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉
Become a patron at Patreon!
0 0 votes
Hodnocení články
Subscribe
Notify of
guest

11 Komentáře
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel
6 years ago

Teda to je mazec. Podle fotek opravdu pěkné místo, tituloval bych to koupě roku 🙂 No a závidíme ty jahody 🙂

Milan
Guest
Milan
6 years ago

Gratuluju. Vypadá to parádně. Tak příští pivo můžeme udělat trochu adventure a přivést stany a opéct buřta místo věčného přeřvávání se v hospodě 🙂
Za tu cenu je to lahoda jahoda 🙂

radek
6 years ago

Tak jestli plánuješ sklízet různé bobuloviny na slivovici tak jako první tam musíš dovézt velkej sud 😀

Sedlos
Guest
Sedlos
6 years ago

Njn, mas pravdu, jenze ten barak byl uz vyfouklej kdyz jsem ho nasel :((. A ten druhej byl cerna dira na prachy. S.

Vojta
Guest
Vojta
6 years ago

Kde se dají najít takové pěkné pozemky, to je nějaký dražební portál..nebo sReality, či něco podobného?
Že bych se podíval, jestli také v okolí nemám něco. Díky

Vojta
Guest
Vojta
6 years ago
Reply to  L

Super, diky…
PS: Uz se tesim na mesicni sumarizaci P2P.

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x