Jahody za 200.000,-, no neber to

Jahody za 200.000,-, no neber to

Dneska byl takový ten klasický den, znáte to. Pondělí, ranní vstávání do práce, spousta plánů, co všechno se musí přes týden stihnout udělat. A na konci dne jste majitelem 1500m2 sadu, včetně spousty lesních jahod 🙂

Minulý týden jsem pomáhal našemu kamarádovi hledat domy v našem okolí, protože by taky rád vypadl z bytu v Brně někam mimo město do baráku. A během toho hledání jsem našel inzerát na prodej zahrady. “1500m2, cena 400.000” a bylo to v naší vesnici. Žádná fotka, žádné katastrální číslo, žádná jiná informace.

No tak jsem tam odpověděl. Že jestli by nebylo k dispozici trochu víc informací, že by mne zajímalo, kde pozemek je, jak vypadá, jaké ma rozměry, atd. A šel jsem dál, většinou nikdo ani neodpoví, nebo je to už neaktuální, nebo je to nudle 1m x 1500m, atd. Takže jak jsem odpověděl, tak jsem to vypustil.

A dneska ráno telefon. Dobrý den, jmenuji se pan XYZ a zahradu Vám dám za 200.000,-, ale nechci už žádné smlouvání a musí to proběhnout během následujících dvou dnů, protože odjíždím z republiky do zahraničí.

“HA! Tak to bude klasický podvod” byla moje první myšlenka. Jasně, rychle rychle, já dám prachy, on nedá nic a já budu mít prd. Ale pán pokračoval, že prý jestli jsem realitka, tak ať klidně zavěsím, že neprodá. A že jestli jsem z Brna, tak neprodá, protože těch tam měl už desítky a nikdy nikdo nechtěl. A že jestli se bojím práce, tak taky neprodá, protože na tom bude práce hodně. A že jestli si dělám srandu, tak neprodá taky.

Tak jsem mu vysvětlil, že jsem opravdu z naší vesnice, že o práci něco málo vím, realitku že nemám a že by mne teda zajímalo, co vlastně prodává. A on, kdy teda můžu, že on dneska nebo zítra. No tak říkam dneska, za hodinu v klidu, kde se potkáme.

A za hodinu jsme se potkali, docela solidně vypadající starší pán, a že mám jet za ním, a že mi to ukáže. A tak jsme jeli. A pak kousek pěšky. Už cestou tam to byl masakr. Všude klid, luxusní výhled, paráda.

Když jsme došli k pozemku, vypadá to jako biologický experiment opuštěné civilizace. Před 10+ lety to byl sad a pak už nebyl čas. A tak se o sebe sad postaral sám.

Ale pozemek nádherný. 17m široký a 92m dlouhý, natočený a sklopený směrem na jih do údolí. Ale bez vody, bez elektriky, bez kanalizace a zatím i bez územního plánu na stavbu RD. A proto taky tak levný.

Ale my (zatím) další stavbu neplánujem a co jsem chtěl, bylo zasadit si pár stromů na vlastní slivovici, hruškovici, ořechovici a jakoukoli další “ici”, co jde vypálit.

Tak říkam, že se mi to pořád líbí. A pán na to, že ale z těch 200.000 už nesleví :). Říkám, že není potřeba, a že to pojďme k notáři rovnou vyřídit. Rychlost ho asi trochu překvapila, ale nakonec jsme rovnou na 13:00 domluvili schůzku u notářky (co jsem měl už předjednanou, než jsem na pozemek jel).

V mezičase jsme si pozemek i pána ještě trochu proklepli a protože vypadalo pořád všechno v pohodě, nebyl důvod notářku rušit, a tak jsme šli na to.

To se samozřejmě neobešlo bez komplikace, jelikož ačkoli si pan majitel přinesl všechny poklady včetně rozvodových papírů a smlouvy na vyrovnání majetku (toto je opravdu při prodeji potřeba, děs), tak to nestačilo. Jeden z papírů měl chybějící razítko od jednoho z katastrů (protože se vyrovnávali s více pozemky na více různých územích).

A abych to urychlil, chopil jsem se toho sám a leťěl ještě narychlo do Brna na katastr udělat kopii, potvrdit a zase zpátky k notářce. Do pěti jsem to stihl tak tak. Tím jsme dodali všechno, co bylo potřeba.

A zároveň s tím jsme ji umluvili, aby do pátku vyhotovila všechny papíry, včetně přípravy fondu na úschovu peněz. V pátek pak máme podpisy, převod a za 30dnů jsme hrdými majiteli sadu :).

Kolem šesté jsem pak dorazil opět domů a byli jsme se znovu pokochat sadem, výhledem a udělat pár fotek. Zároveň jsme to v rámci možností i prolezli, ale všude jsme se nedostali.

Kdyby tam někde uvnitř spala šípková růženka, vůbec bych se nedivil :). Ale tam, kam jsme se dostali, jsme objevili dva krásné ořechy, tři velké třešně, jednu trnku, několi jabloní a na zemi tisíce lesních moc dobrých jahod.

A tím nám začíná další dobrodružství :). O víkendech to nejprve celé vyčistíme, pak vymyslíme, co necháme a co pokácíme. A časem pak vymyslíme nějaký soláry, studnu, samozávlahu, ….

PS: Takže zase bude co natáčet timelapsem :))

PS2: Poučení pro ostatní (včetně našeho kamaráda S., který si teď nechal vyfouknout fakt pěkný barák), když chceš nějakou nemovitost, je potřeba to udělat fakt rychle 🙂

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉

11 thoughts on “Jahody za 200.000,-, no neber to

 1. Teda to je mazec. Podle fotek opravdu pěkné místo, tituloval bych to koupě roku 🙂 No a závidíme ty jahody 🙂

  1. je to tam fakt nadherne, krasny klid, krasna priroda, zadni lide :).

   az jednou deti vyrostou a nebudem potrebovat uz tak velky dum, tak si tam postavim celoproskleny bungalov 🙂

 2. Gratuluju. Vypadá to parádně. Tak příští pivo můžeme udělat trochu adventure a přivést stany a opéct buřta místo věčného přeřvávání se v hospodě 🙂
  Za tu cenu je to lahoda jahoda 🙂

 3. Tak jestli plánuješ sklízet různé bobuloviny na slivovici tak jako první tam musíš dovézt velkej sud 😀

  1. to ja mam uz z drivejska. sem koupil ty 4 velky bily usaty sudy tenkrat na kavlados.

   je fakt, ze jestli ty stromy budou neco mit, tak ty 4 budou jak prd, ale zaklad mam :))

 4. Njn, mas pravdu, jenze ten barak byl uz vyfouklej kdyz jsem ho nasel :((. A ten druhej byl cerna dira na prachy. S.

  1. mozna kdyby se hned ted den tam zavolalo a nabidlo o 0.5mil vic, tak by to jeste slo, to je otazka.

   Kazdopadne to byla fakt skoda, to by byl kup roku

 5. Kde se dají najít takové pěkné pozemky, to je nějaký dražební portál..nebo sReality, či něco podobného?
  Že bych se podíval, jestli také v okolí nemám něco. Díky

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Subscribe without commenting