Jak se má náš Brest?

Jak se má náš Brest?

Přijde mi, že náš Brest je tady na blogu asi největší celebrita. Dostáváme neustále tunu dotazů jak roste, jestli roste fakt tak rychle, jak vypadá, jak se o něj staráme.

Rostlinky zasazené na podzim 2017, zde před sestřihem

Takže. Jak roste Jílm Sibiřský ala Brest? Roste skvěle :). Tady jsou fotky z dneška. Fotky jsou jak před prostřihem, tak po prostřihu. Viz popisky

Podzimní výsadba 2017 po sestřihu

Několik postřehů z růstu. To, co je u západní zdi a bylo vysazeno na podzim, tak je už do cca 75cm výšky opravu pěkně “huňaté” a dá se stříhat do pravých úhlů. To, co bylo vysazeno na jaře je zatím trochu řidší.

Tady jsou jarní rostlinky (2018) po sestřihu

Horší je část, která je vysazena na jaře a ještě je blízko zámkové dlažby. Co jsem se bavil se sousedem, tak nejspíš proto, že slunce ohřívá dlažbu a ta víc vysušuje půdu. Takže brest roste pomaleji, protože nemá tolik vody.

Rostlinky z jara u dlažby

No a nejhůř je na tom těch pár rostlinek pod jabloní. Tam se jim nechce vůbec, jelikož jim jabloň stíní.

Na brest jsem si už koupil elektrické nůžky od Einhellu. Jsou Aku a stály kolem 1800kč včetně akumulátoru a dělá se s nimi opravdu dobře. Jsou lehoučké a plot mám sestříhany za cca 10min.

Předpokládám, že letos ty slibované dva metry brest asi nedá. Ale podle mně je to i tím, jak moc ho neustále stříháme a zkracujeme, aby byl dole co nejvíc hustý. Kdyby se nechal růst bez střihu, tak by ty 2m dal, ale byl by hodně tenký.

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉

4 thoughts on “Jak se má náš Brest?

  1. Zdravim, mel jsem podobne potize s pomalym rustem a nedostatkem vody. Reseni se ukazalo temer samo. Kdyz uz jsem nevedel kam s posekanou travou, zacal jsem ji davat pod bresty. Jednak to zadrzuje vody v zemi a druhak se z te travy uvolnuje pro rostliny “vyluh”, ktery jim vylozene svedci. A jako bonus je tam mene plevele. Zadna geotextilie nezabrani plevelu 🙂

    1. Jojo, to jsme taky chteli. ale zatim sypu travu na zahony, abych likvidoval plevel tam ;-). Ale dik za tip, jen to potvrzuje co jsme si mysleli 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *