Forum

Forum

ConBee II - ZIGBEE ...
 
Notifications
Clear all

ConBee II - ZIGBEE gateway a Deconz

191 Posts
21 Users
7 Likes
25.8 K Views
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
Topic starter  

@maja19

nemas tam opacne lomitko? 🙂


   
ReplyQuote
 Maja
(@maja19)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 25
 

@elpaso

nemám, ani podle helpu

Už to funguje.

This post was modified 4 years ago by Maja

   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
Topic starter  

@maja19

cim to bylo? me se toto obcas stane kdyz copy&pastuju virtualni vstupy... tak se to asi blbe zapise a neni to schopno rozeznat prikaz. musim zrusit celi vstup a naklikat ho znovu


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
 
Posted by: @maja19

@elpaso

nemám, ani podle helpu

Už to funguje.

Pište sem prosím, důvody proč to nefungovalo, někomu jinému to může pomoct.


   
ReplyQuote
 Maja
(@maja19)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 25
 

@pa-v-el

Měl jsem špatně napsanou adresu odesílatele, takže jsem celou dobu viděl pakety UDP ale nic jsem nezpracovával. Bohužel už jsi nepamatuji, kde jsem to "špatné" viděl. Když to najdu, dopíšu. Ještě musím pátrat jak rozsvítit Philips ZhiRui žarovky.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
Topic starter  

adresa odesilatele je na vnitrni "zabezpecene" siti uplne zbytecna...


   
ReplyQuote
(@kotrmelec)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 58
 

Zdravíčko, takovej dotaz trošku mimo topic, ale nechtělo se mi zakládat vyloženě novej kvůli tomu, uvažuju o využití zigbee pro ovládání většiny světel v domě a co mne zajímá je jak řešíte spotřebu všech zařízení ve stand-by modu, respektive řešíte to vůbec nějak? Díval jsem se, že taková Ikea žárovka žere v nezapnutém stavu 0,5w.  Když takových žárovek budu mít po domě 20 nehledě na jiná zařízení tak si říkám zda neuvažovat už o nějakém vypínání přívodního proudu k těmto žárovkám/spotřebičům v stand-by modu. Například když v domě nikdo nebude tak je zbytečné aby byli žárovky pod proudem respektive aspon ne ty v pobytových místnostech, nechal bych pouze ty ve vstupní hale, a po odemknutí by se přepli do stand-by i všechny ostatní.

To by asi nebyl problém jen nevím jak se to pak chová po opětovném přivedení proudu? Předpokládám, že párovat ty zařízení není potřeba znovu. 

Jak to máte ošetřené vy pokud máte a jaký je váš názor na věc případně? 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

Z toho co jsem testoval ja, tak ikea i xiaomi si pamatuji posledni stav. Presne z duvodu stendby spotreby a i z duvodu bezpecnosti jsem to planoval vypinat relatkama.

problem je, ze kdyz se vypne, nedela pak zigbee repeater, takze je potreba promyslet, ktere vypinat a ktere ne.

Nakonec to vypada, ze vetsina svetel bude ne-zarovkovych (svetla, ktera uz maji sve svetelne zdroje), takze zigbee zarovky zatim lezi v supliku.


   
ReplyQuote
(@kotrmelec)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 58
 

já tu žárovku dal jako příklad protože se tu o ní mluvilo taky uvažuji spíše o zabudovaných světlech s vlastním zdrojem či se zdrojem, který bude řízený pomocí zigbee protokolu. Ale Ikea dělá třeba i led panely ovládané pomocí zigbee. 

A jak je to s rychlostí komunikace pokud jsou žárovky nebo cokoliv jiného ovládané pomocí zigbee? Je to rozdíl oproti kabelu? Je tam nějaká citelná prodleva? Bojím se jediného a to že pokud těch zařízení tam bude hodně tak aby to bylo opravdu stabilní a rychlé. Nejprve jsem uvažoval světlech postavených na DMX, ale je to poměrně dost kabelů a hlavně komponent at už v rozvaděči nebo mimo něj. Toto mi přijde takové elegantnější trošku, ale otázkou je zda to nebude robit neplechu. Jsem aktuálně před nataháním kabeláže tak nad tím rozmýšlím zda ke světlům ted tahat i datový kabel zároveň s cykynou či se na to vyprdnout a ušetřit místo v rozvaděči a zároveň i vstupy pro loxone.


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 
Posted by: @kotrmelec

žere v nezapnutém stavu 0,5w

Nechci nejak rypat, ale ona tech 0,5W navic bude zrat i v zapnutem stavu. Za jak dlouho se takove reseni s relatky zaplati, mas to spocitane?


   
ReplyQuote
(@kotrmelec)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 58
 

@jakub

Určitě nerejpeš, ale asi úplně nechápu ted tvůj dotaz? V zapnutém stavu? V zapnutém stavu žárovka žere tolik podle toho jaký má příkon, ale o tom se tu vůbec nebavím. Mě zajímá zda řešit světla/žárovky, které jsou ve stand-by režimu tedy nesvítí a jen čekají na povel, protože ikdyž nesvítí tak k ní je stále přiveden proud a stále něco málo žere. Pokud před všechny světla předřadím relátko(možná více nad tím jsem nikterak nepřemýšlel zatím byla to spíše úvaha/nápad), které v případě potřeby vypne přívod elektřiny (dům je zastřežen a není potřeba svítit) tak to není nikterak nákladné řešení ne? A jakmile přivedu přívod elektřiny tak se žárovka dostane opět do stand-by režimu a čeká na povely. 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

@kotrmelec

vic zarizeni sem zatim netestoval. prodleva tam malinka bude, ale na to uz sem si stejne zvykl i z KNX relatek, kde taky nejaka sekunda je.

Mas pravdu, ze ty zabudovane jsou pak o dost lepsi. Bohuzel, my ted mame treba vyhlidle pekna svetla od Xiaomi (YuiLight nebo tak nejak) a ty jsou bohuzel wifi a zigbee verzi nedelaji, ackoli spoustu jinych zigbee veci maji. Nechapu.

To co pises ohledne DMX, tak to je presne duvod, proc se mi zigbee libi. nechci mit zdroje vsude v podlhedech nebo tahat dalsi 12/24V kabely z rozvadece, takze mi prijde lepsi mit vse na 230V, to spinat relatkama a pak stmivani/barvy/... delat pak zigbee.

osobne bych nedaval jedno rele na vsechna svetla, ale klidne co svetlo to rele. takze v budoucnu muzu dat zigbee nebo cokoli pryc a budu moct stale zhasinat kazde svetlo zvlast.


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

Zkusim to vice rozvest, i z me strany je to jen uvaha, ja mam vetsinu svetel reseno pres RGBW dimmery Loxone (za coz zde budu asi za exota, upsal jsem se dablovi), ale 2 svetla (multizarovkova) v jidelne a obyvaku mam take v planu resit pres zigbee zarovky.

O co mi tedy jde - zigbee komunikace v zarovce ma nejakou spotrebu vzdy, kdyz je k zarovce privedeno napajeni, at sviti nebo ne. OK, ve chvili, kdy neni nikdo doma je to zbytecna spotreba, ale pokud nebudes mit vsechna svetla na stejnem jistici (coz urcite nebudes), tak budes muset pro svetla v kazde mistnosti dat jedno relatko. DO Loxone nejsou nejlevnejsi, zkomplikuje se ti kabelaz a i pri pouziti Papoucha zavadis meziclanek, ktery muze zpusobit, ze svetla obcas neposlechnou (treba se jednou ze 100 nahozeni nezkomunikuji, nevim). A penize, usetrene za elektrinu, ti zrejme nikdy nevrati cenu za instalaci relatek.


   
ReplyQuote
(@kotrmelec)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 58
 

@jakub

S tím naprosto souhlasím a proto se zde ptám zda to někdo řešil a zda jsou takovéto obavy reálné, a zda se to opravdu vyplatí nějak řešit co se vypíná týče. 
Nicméně pokud se bavíme o kabeláži a zařízeních ohledně DMX, tak člověk musí pořizovat nejen zdroje navíc ale taky aktory a o složitější kabeláži nemluvě, přijde mi že tady ta cesta je mnohem složitější at už jsou prvky umístěné v samotném rozvaděči nebo mimo něj aby člověk ušetřil místo. Vše nese svá rizika, tvůj způsob ovládání pomocí RGBW dimmerů je pro mě trošku wendor-lock protože je to na tree sběrnici. A asi jej máš umístěn v rozvaděči nebo mimo? Kolik těch dimmerů máš? Jak je to s odezvou?  A jak to máš případně s kabeláží pokud to máš v rozvaděči, jaký průměry ti vedou k samotnému světlu? Případně pokud to máš v podhledu, tak máš pro každej dimmer zvlášt zdroj v podhledu? 

Díky za info 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

Pokud máš v rozvaděči DMX Extension a volných 24 kanálů, můžeš koupit 24-CH Dimmer od číňana za 40$ a ovládat externí relé v paticích. 


   
ReplyQuote
Page 4 / 13
Share: