X
Forum

Forum

Tezba kryptomen - v...
 
Notifications
Clear all

Tezba kryptomen - vymena zkusenosti

248 Posts
19 Users
3 Likes
71.7 K Views
 Ivo
(@ivo)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 22
 

To, že na webu prezentují dostupnost a nakonec nemají nic se mi stalo už asi 4x u různých obchodů.

Jinak tady je seznam s cenami co zrovna používám:

Náklad 49938
Základní deska ASRock H110 PRO BTC+ (12PCIe 1x+ 1PCIe16x) 3820
Procesor Intel Celeron G3930 799
RAM Crucial DDR4, 4GB 2400MHz CL17 1092
USB Kingston DataTraveler 100 G3 16GB 189
Zdroj ECO+90 ATX-1000WA-14-90 3939
Sapphire Radeon PULSE RX 580, 8GB DDR5 256b, 1366/8000MHz, PCIe 7379
Dual PSU adaptér 129
4x PCI-E 1x to 16x USB 3.0 riser 008S 1000
SAPPHIRE NITRO+ RADEON RX 570 / 8GB GDDR5 / PCI-E / 2x HDMI / DVI-D / 2x DP / active 7379
SAPPHIRE NITRO+ RADEON RX 570 / 8GB GDDR5 / PCI-E / 2x HDMI / DVI-D / 2x DP / active 7379
5x UNIBOS UNRI-106 Riser card PCIe x1 to PCIe x16 + 6-pin power cable - 60cm 2075
SAPPHIRE NITRO+ RADEON RX 570 / 8GB GDDR5 / PCI-E / 2x HDMI / DVI-D / 2x DP / active 7379
SAPPHIRE NITRO+ RADEON RX 570 / 8GB GDDR5 / PCI-E / 2x HDMI / DVI-D / 2x DP / active 7379

 

Chci postupně doplnit GK, ale nejsou k sehnání. Snad v lednu otevřou dodavatelé stavidla a zaplní obchody. To pak stačí čekat a postupně nakoupit  ? 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

Super seznam, diky!

ja sem byl puvodne rozhodnuty pro 6x rig, ale kdyz ctu ten tvuj post, tak si rikam, ze na to postupne rozsirovani je ten 12x rig mnohem lepsi, ze clovek kupuje pak uz jen po jedne kartu a pridava a pridava 😉

Puvodne sem chtel 2x 6x rig kvuli velikosti i kvuli tomu, ze kdy zje vypadek, tak ten druhy stale jede. ale je otazka, jestli to vykompenzuje ty pripadne naklady.

ten 1kw zdroj, kolik pocitas spotrebu na kartu? Protoze TDP je treba 250w ale vetsinou jsou lidi schopny ty rx580 provozovat na ~100W pri tezbe po podtaktovani.

A posledni dotaz, s tim EuroCase zdrojem nemas problemy? vsude ctu, jak tam lidi cpou nejdrazsi EVGA a dalsi zdroje, ale ta cena pak leti desne nahoru. Puvodne sme zvazoval Corsaira nebo Zalmana, ale ten ECO je samozrejme jeste financne vyhodnejsi


   
ReplyQuote
 blax
(@blax)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 69
 

ahoj,

zacal jsem s 6x kartama nyni cca 54x. Pokud budete neco porizovat doporucuji  Nitro+ Vega 56 a tezba monera je to velmi rychle ROI nebo v pripade Zcasch cokoliv s 1070Ti.

Pozor na 6x RX580 rozhodne 1kw nestaci - loxonacke zasuvky ukazuji necoko okolo 1100w a v gpuz je spotreba okolo 98w.

Zdroje doporucuji EVGA platinium.

pb


   
ReplyQuote
 Ivo
(@ivo)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 22
 

Super doplnění.

Nad Monerem jsem taktéž uvažoval, ale ve výpočtech mi vycházelo hůře než Ethereum.

Ten zdroj je tento, a zatím žádný problém. Počítal jsem, že utáhne cca 6 karet + MB a CPU a pak instalace dalšího.

Mrknu na ty Vegy, ale finančně je to celkem mazec (a nefungují v SimleMiningu). Ale cena Vegy je 2x vyšší a hasrate 34MH/s. No, nevim..


   
ReplyQuote
 blax
(@blax)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 69
 

je to jeste trosku jinak - u ETH roste rychle obtiznost pokud to pujde timto tempem tak se ROI u ETH bude posouvat do na velmi dlouhou dobu.

Simplemining nebrat - nema dobre drivery na Radeony a tezi malo. Ve windows mam na vsech Rx570,Rx580,Rx580limited edition neco kolem 30Mh/s

Pokud si chcete usetrit bezesne noci s laborovanim a biosy pro ro radeon doporucuji na zacatek toto  https://www.alza.cz/asus-cerberus-geforce-gtx-1070ti-advanced-edition-8gb-d5236217.htm?o=11

Dela to okolo 500 sol takze pohoda  https://www.cryptocompare.com/mining/calculator/zec?HashingPower=3000&HashingUnit=H%2Fs&PowerConsumption=1000&CostPerkWh=0.10

a slozitost neroste tak rakovetove jako u ETH.

jeste jedna Vega56 ma 1980sol pri 160w takze

https://www.cryptocompare.com/mining/calculator/xmr?HashingPower=1980&HashingUnit=H%2Fs&PowerConsumption=160&CostPerkWh=0.12

 

 

pb


   
ReplyQuote
 Ivo
(@ivo)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 22
 

Tak to jsou již zajímavá čísla  ? 

Na tuto kryptoměnu jsem se nezaměřoval, a tím pádem i ROI Vegy je OK.

 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

No tak ja si uz vzdycky myslim ze mam vybrano a kazdy dalsi post mi v tom udela zase bordel 😉

Puvodne sem chtel vzit desku na 6 gpu a ty rx580, pak po postu @ivo sem predelal objednavku n akomp na 12gpu a nechal objednane ty rx580. Ale ted teda zas premyslim, jestli nezacit 6ks rx580 a druhej righ udelat treba 6x gtx.

problem je, ze karty se nedaji sehnat zadne a je jen otazka nahody, na co clovek kde natrefi

Jinak ale diky moc za sdileni zkusenosti!


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

A jeste bych mel takovej dotaz. kdyz bych vzal ten MB na 12x GPU, lze mit vice typu karet a tezit ruzne meny nad jednotlivyma kartama? asi jo ze? A lze mit dohromady AMD i Nvidiu? Tam si uz nejsem jist 😉


   
ReplyQuote
Milan
(@milan)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 111
 

Když to tak pročítám tak nepřemýšlíte nikdo nad tím si založit účet a jen nakupovat a vydělávat na kolísání ceny? Před Vánocemi jsem tohle řešil po tom co kolega nakoupil litecoiny a bitcoiny a během asi třech týdnu udělal z 850eur asi 7000eur. Přijde mi celkem drahá sranda to těžit. Je tam dost nákladů. A když jsem viděla co dokáže za čtrnáct dni můj elektrický 6kW kotel při natápění podlahovky a absenci zateplení tak si nejsem jistý že se ještě vyplatí těžit?  


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

@milan: ja co jsem zkousel kdykoli spekulovat, tak to nikdy nevyslo ;-). Prave proto mi prislo lepsi to radeji tezit, neco prodavat, neco schovavat na pozdeji.

Z 850 na 7000 byla strasna haluz, obavam se, ze ted to bude spis pomalu klesat nebo stagnovat a podoby hype se stane treba zas za par let. Ale jak rikam, spekulace mi nikdy nesla.

Ja to mam hodne podobne jako David Grudl  https://www.latrine.cz/kdo-urcuje-cenu-bitcoinu 😉


   
ReplyQuote
Milan
(@milan)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 111
 

Já jsem rád že ověření účtu na serveru (CoinMate) kde jsem to chtěl zkusit trvá tak dlouho. Čím víc čtu článků a sleduji průběh kurzů tím víc zjišťuji že to pro mě asi také není a zůstanu u toho co mám. A vzhledem k tomu že na jaře budu finišovat se stavbou tak spíš investice ještě trochu zredukuji 🙂  


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Můžeš prosím teda popsat přes co těžit jako začátečník- jaký sw. Chtěl jsem ten simplemain, aby to bylo co nejvíce automatizované diky


   
ReplyQuote
 blax
(@blax)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 69
 

ano zaklad je zde

https://mining.help/

pak zde

http://1stminingrig.com/amd-sapphire-nitro-rx-580-8gb-limited-edition-mining-rig-tutorial-190-mhs/

dobre rady: pouzit radeon drivery 17.10.2 VZDY prepnout grafiku do modu COMPUTE!!!

nvidia je bez bious pro zacatek doporucuji, zacinal jsem na radeonech a mam za sebou asi tak 30 noci bez spanku, nyni je radeon ok, ale je na konfiguraci je to mrcha.

Simpleminig je +- k nicemu dobry pro lidi co neznaj IT a chteji tezit jinak naprd.

Pristi tyden je tusim Loxone Pivo muzu prijet 🙂 

pb

 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

podle doodlu ( https://doodle.com/poll/9vbdee5ak6a3h29z) koukam, ze nejvic by pivo vyhovovalo az 26.1., to muzou vsichni.

Ale jestli bys mel chut, tak muzeme zajit klidne driv. Nevim odkud jsi, pokud je to nekde v okoli, tak klidne dojedu pristi tyden a pak dame 26 velkou loxone hospodu 😉

jinak na fora jsem koukal a mely by jit ty karty i kombiovat. takze vemu 12x MB a muzu tam nakombinovat vic veci podle toho co sezenu.


   
ReplyQuote
 blax
(@blax)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 69
 

jeste pokud hledate dobry pci riser ktery funguje a nema problem s redukci tak je to tento

https://www.amazon.de/gp/product/B07516Y1P8/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A1MQS078K038P3&psc=1


   
ReplyQuote
Page 3 / 17
Share: