Forum

Forum

Tezba kryptomen - v...
 
Notifications
Clear all

Tezba kryptomen - vymena zkusenosti

248 Posts
19 Users
3 Likes
71 K Views
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Ano 1ks, sehnat 10 ks stejného typu asi bude problém. Ale během hodiny na mě vyskočili asi 3 nabídky různých prodejců. Nepamatuji si kolik kusů měli skladem. Pokud zná někdo lepší místo kde karty koupit, tak sem s ním.. 

Na czc poslední týden taky měli pár kusů (1-3) skladem ale za cenu kolem 15 tis. Jen tvrdím, že karty sehnat lze pokud je snaha...


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
Topic starter  

@kudykam: jj, sehnat 1ks se jeste da. ale na rozumnou tezbu jich to chce vice stejneho kusu. Mit v rigu ruzne je nesmysl a strasne by to komplikovalo veci.

Pokud by nekdo vedel/umel vice karet, tak se ozvete


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
 

V poslední hospodě jsme naťukli dolování vs. FÚ, tady je to vysvětleno:

https://www.mesec.cz/clanky/jak-se-dani-virtualni-meny-cast-zisku-odvedete-vzdy-bitcoin-je-pro-bernak-vec/


   
ReplyQuote
(@dezod)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 5
 

Využívá někdo z vás i jiné možnosti miningu krom GPU? CPU/HDD? Děkuji 


   
ReplyQuote
 vlne
(@vlne)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
 

Ahoj, máte tu někdo rig s RX 570 8GB Nitro? Potřeboval bych probrat taktování. Postupoval jsem podle mining.help, na 30 Mh se nedostanu ani náhodou, dvě ze šesti karet jsou očividně slabší a jsem zhruba na 170Mh za šest karet. Nicméně při kontrole chyb přes hwinfo jsem u všech karet na nule, ale občas mi spadnou do default taktu a neznám důvod. Je někdo ochoten pokecat? 😉 Díky


   
ReplyQuote
 htd
(@htd)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 7
 

a jsou upravený biosy? jaké máš paměti?


   
ReplyQuote
 vlne
(@vlne)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
 

BIOSy jsou upravené a paměti Hynix u všech karet.


   
ReplyQuote
 Ivo
(@ivo)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 22
 

RX 580, 8GB, Hynix, modif. bios, taktováno přes OverdriveNTool:

30,14MH

GPU 1100MHz; 1000mV

Memory 2100MHz, 950mV

Temp. 60°C

Ovladače AMD přepnuty na Výpočet.

Jedna věc co jsem si všimnul, ovladače začaly házet chybu Wattman a ty shodily celé nataktování do původního nastavení (cca co 10 hodin). Po vypnutí programu od AMD je vše ok.


   
ReplyQuote
 vlne
(@vlne)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
 

To by mohlo být ono. Vypínáš tedy AMD Adrenaline ovladač po přepnutí na výpočet?

Používáte dual mining a potom NHML nebo Claymore?

@Ivo, to napětí mi připadne dost vysoké, ale mám RX 570 (mám u obého tak o 100mV méně a takt o 100MHz vyšší s  výkonem cca 28.8 Mh)...


   
ReplyQuote
 Ivo
(@ivo)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 22
 

RX 570, 8GB, Hynix, modif. bios, taktováno přes OverdriveNTool:

29,2Mh

GPU 1000MHz; 1000mV

Memory 2000MHz, 900mV

Temp. 60°C

Mám i jednu kartu s jinou pamětí a ta je na taktování horší. (šel jsem raději cestou stability na úkor výkonu)

Ano, vypnul jsem jen ten pomocný program od AMD. Je tam nějaký doplněk Wattman a ten slouží k taktování (?) a asi není úplně stabilní...


   
ReplyQuote
 vlne
(@vlne)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
 

Výborně, díky, to večer vyzkouším, to padání do původního nastavení mi fakt vadí.

Můžu ještě jednou dotaz, jestli používáš single/dual mining a NHML nebo Claymore?


   
ReplyQuote
 Ivo
(@ivo)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 22
 

Claymore Dual 10.4 not fee


   
ReplyQuote
 vlne
(@vlne)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
 

Ze startupu jsem vyparal Radeon sw, tak to budu sledovat. 

S tímto nastavením: "GPU 1000MHz; 1000mV; Memory 2000MHz, 900mV; Temp. 60°C" mi klesl výkon pod 27 Mh.  Mohl by mi @Ivo zkontrolovat BIOS?

Nebo je tu jiný nápad? Pokud zvednu frekvenci, výkon jde nahoru. Takto mi to dává přes 28Mh:

gpu core 1150mhz / 900mV     mem: 2175mhz / 850mV


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
Topic starter  

Zrejme se budu presouvat od tezby k vice investicim, takze zvazuju rozprodej rigu.

karty EVGA 1070 nebo EVGA1070ti, zdroj EVGA. registrovano na 3roky zaruky. Byl by zajem?

Primarne bych to resil pro lidi tady na foru, pripadne pak verejne. Piste mi bud PM tady na foru, nebo sem na to udelal verejnej email [email protected] . Platba mozna CZK/BTC/ETH/EUR


   
ReplyQuote
 vlne
(@vlne)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
 

@htd@Ivo : Chlapi díky, zadařilo se. Nakonec jsem objevil problém v NiceHashMinerLegacy, který jsem používal a včera přišel na velký rozdíl oproti Claymore, kde se to chová rozdílně a se stejným nastavením karet jedu na všech kartách bez výpadku přes 30 Mh. No konečně....

@L tak to mi je líto, že to vzdáváš...


   
ReplyQuote
Page 16 / 17
Share: