Forum

Forum

Integrace arduina do loxone  

  RSS

Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 2 years ago
Posts: 124
05/10/2018 2:29 pm  

Ahoj, nevím zda nezakládám vlákno na něco co je již dávno zodpovězeno, ale hledal jsem nějakou ucelenou informaci o možnostech jak integrovat arduino do loxone a přehledně rozepsané včetně + a - to nikde není. Chápu že existuje:

  1. 1-wire lib pro arduino ... viz wiki, jasné, pouze jednosměrná komunikace
  2. arduino+ethernet shield, virtual I/O pro UDP
  3. node-red
  4. jiné?

Dotazy:

U toho node red nechápu jak přesně fyzicky propojíte arduino s tím raspberry (?), na kterým vám node red běží ... sériová komunikace 2 dráty? Pokud mě nezajímají jiné kanály než loxone a arduino, v čem je přidaná hodnota node red?

Existuje nějaký PoE ethernet shield pro arduino ve velikosti nano? Nebo používáte PoE splitter? Jak prosím nejjednodušeji integrovat arduino nano, aby to bylo malé a vedl k tomu ideálně jen jeden kabel?

Ty jednotlivé způsoby integrace arduina do loxone by bylo bezva mít popsané zvláštním článkem ve wiki ... je to taková hlavní věc která IMHO každého zajímá.

This topic was modified 1 year ago by Stingray

ReplyQuote
killeriq
(@killeriq)
Reputable Member
Joined: 3 years ago
Posts: 322
14/12/2018 11:03 pm  

Ahoj,

zda sa ze nikto nic , tak ti skusim odpovedat - do Wiki som nahodil navod ako integrujes Arduino do Loxone. link

Bolo by fajn keby sa niekto potom prida a nahodi upraveny zdrojak pre "Wemos D1" dosku aby to iste slo na Wifi a nie len cez LAN

2. na to je moj navod

3. nemam sice skusenost ale ak to chces tak NodeRed musi niekde bezat cize bud ten RPi alebo nejaka NAS/Server prijme data prelozi z X na Y a posle dalej, cize spojis zariadenia co medzi sebou nevedia komunikovat (ak to sam spravne chapem 🙂 .

PoE pouzivam Splitter kabel, ale stalo sa mi ze na tusim 40-50m ci kolko to mam, tak vypadavalo spojenie , nechcelo pridelit IP, pouzil som iny switch a uz to slo.

 

This post was modified 12 months ago by killeriq

Stingray liked
ReplyQuote
Share:
  
Working

Please Login or Register