Tradingem ke štěstí (a jednou možná i bohatství)

Tradingem ke štěstí (a jednou možná i bohatství)

Jak už jste si možná všimli, poslední dobou tak trochu koketujeme s kryptoměni. Něco držíme ve víře budoucího zhodnocení a s částí obchodujeme. To abychom mince do tohoto zhodnocení stihli aspoň trochu rozmnožit. To se nám někdy daří líp a někdy hůř, trading nás ale opravdu baví.

Proto vznikl i náš nový nástroj CoinScorer, o kterém jsme tu už psali. Ten nám slouží k evidenci našich obchodů a je také ukazatelem zisku/ztrátovosti jednotlivých transakcí. Obchody se samy stahují z burzy a pak se automaticky párují podle poměrně složitého algoritmu.  Odpadá jakékoli ruční zadávání a výsledný přehled opravdu stojí za to.

Aplikace rovněž ukazuje zisk a ztrátu otevřených transakcí a v podstatě už si bez ní trading nedovedeme představit. Díky ní přesně vidíme ceny, za které jsme do jednotlivých obchodů vstupovali, a známe tedy i potenciální úroveň výstupu, při které již budeme v plusu.

Pokud by chtěl někdo aplikaci vyzkoušet, je zdarma a lze ji stáhnout na adrese www.coinscorer.com.

Znát všechny výsledky je sice pěkné, ale obchody je potřeba taky nad něčím stavět a ne je střílet jen tak odboku podle toho, jak se zrovna vyspíme. Jsme proto členy skupiny AOGAS a BlockSpace premium, které jsou zdrojem aktuálních informací kolem kryptosvěta a také analýz současného vývoje jednotlivých mincí.

Mimo to se pak obchody snažíme stavět také nad určitým teoretickým základem. Na internetu se dnes dá najít opravdu už téměř vše, ale informace zde jsou mnohdy povrchní a občas i protichůdné. Spoléháme se proto spíše na odbornou literaturu. Ta je ovšem dosti vydatná a aby člověk informace z ní nějak vstřebal, je dobré si dělat výpisky a nákresy, které pomáhají danou problematiku lépe pochopit a zapamatovat si ji.

Z tohoto důvodu chceme vyzkoušet zde na blogu publikovat několik testovacích článků s postřehy k danému trading tématu. Články budou vhodné pro již lehce pokročilé tradery, úplné základy rozebírat nechceme. Ty jsou na internetu popsané dostatečně a problematika je tak široká, že zde by to zbytečně zabíralo spoustu místa.

S tradingem už nějaké zkušenosti máme, obchodovat se ale stále učíme a rozebíráná témata budou pro nás často nová. Pokud tedy zkušenější z vás najdou nějakou nepřesnost či chybu, budeme rádi, když nás na ni upozorníte. V žádném případě nechceme konkurovat placeným skupinám vedeným profesionály. Tyto články chceme psát pro sebe, abychom se k nim mohli vracet a nemuseli informace znovu dohledávat, stejně jako se nám to kdysi osvědčilo při učení se pokeru.

Tak jako vždycky budeme rádi za Váš feedback 🙂

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *