Recenze ICO projektu TrustedCars

Recenze ICO projektu TrustedCars

Dneska tu mám jednu recenzi na probíhající ICO, tzn formu investice v kryptoprojektech. Je to moje první investice do nějakého ICO projektu. Doteď jsem odolával, ale po detailní analýze celého projektu a všech hodnocení jsem neodolal a rozhodl se to zkusit (samozřejmě opět za obnos, který jsem ochotný riskovat).

Původně jsem chtěl psát nějakou recenzi sám, nakonec jsem se ale s klukama z AOGaS webu domluvil, že tu dám celou jejich analýzu (dostupnou jinak jen pro platící členy) výměnou za zpětné odkazy na jejich web.

Jedná se o ICO projektu TrustedCars (https://www.trustedcars.com/), stránky ICO pak zde. Jde o zaběhlou něměckou společnost zabávající se prodejem a půjčování aut, která se rozhodla vytvořit platformu, pomocí které budou moci oni i další prodejci (nebo pronajimatelé a možná časem i soukromé osoby) poskytovat svá vozidla. Detailnější popis i vysvětlení najdete dole v recenzi.

Začnu nejprve hodnocením tohoto projektu několika nezávislými weby:

🏅 ICO Bench – 4.7/5
https://icobench.com/ico/trustedcars-flex

🏅 Wiser ICO – 4.7/5
https://wiserico.com/ico/trustedcars-flex

🏅 Track ICO – 4.6/5
https://www.trackico.io/ico/trustedcars-flex/

🏅 Foundico – 9.4/10
https://foundico.com/ico/trustedcars-flex.html

🏅 ICOmarks – 9.4/10
https://icomarks.com/ico/trustedcars-flex

🏅 ICORanker – 99/100
https://icoranker.com/ico/trustedcars-flex

Jak vidíte, na to, že doba zrovna ICO projektům nepřeje, je celý projekt hodnocen narosto výborně. Je to především proto, že se jedná o zaběhlou německou společnost, co má za sebou již reálné výsledky.

Právě z těchto důvodu jsem se rozhodl investici zkusit. Podle roadmapy mají ještě letos být zalistování na burzy a příští rok na jaře už reálně celou aplikaci nasadit (stávající firma pak již normálně funguje zde https://www.trustedcars.com/)

Pokud se budete i vy chtít zůčastnit, čím dříve nakoupíte, tím větší slevy získáte. Ačkoli je momentálně oficiální bonus jen 15%, při registraci přes link Aogasu dostanete bonus 25%.

K tomu pak ale nabízí TrustedCars ještě jeden velmi příjemný bonus. V případe nákupu za krypto zafixovali ceny tokenu vůči Ethereu za cenu 420EUR a Bitcoin za 7000EUR. To znamená, že pokud nakoupíte za ETH, dostanete momentálně 2x tolik mincí, než kolik je aktuální cena ETH.

A nyní už k recenzi od AOGaS týmu:

[FLEX] TrustedCars Flex (ICO)

TrustedCars Flex je německý projekt který přináší alternativu k vlastnění vozidla. Z platformy mohou těžit jednak dealeři vozidel, kteří dostanou možnost vytvořit si nový zdroj příjmů za pronájem vozidel, tak zákazníci toužící po krátkodobém pronájmu vozidla, které si mohou snadno půjčit a dokonce v čase vyměnit za jiné.

TrustedCars je fungující firma s online obchodem, kde si zákazníci mohou koupit nové či ojeté vozidlo. ICO dělají za účelem rozšíření této služby.

Řešení problému
———————–
Služby na sdílení a pronajímání aut považuje tým projektu za drahou a neefektivní alternativu k vlastnictví vozidla. Tradiční služby pro sdílení vozidel většinou nemají vlastní flotilu vozidel, ale využívají vozidla zúčastněných lidí. To často přináší problémy například s tím, že jsou vozidla stará či nespolehlivá. Dále dochází k nesrovnalostem pokud se nějaké vozidlo vrátí ve špatném stavu. Lidé neradi pronajímají svá nově koupená či drahá auta, proto se pronajímají spíše ta stará.

TrustedCars vidí potenciál ve využití aut, které mají dealeři na skladě za účelem budoucího prodeje. Z jejich výzkumu vyplynulo, že prodat auto může trvat klidně více než 100 dní, což může stát přibližně $15 každý den. TrustedCars umožní dealerům vydělat na tom, že tato auta pronajmou. Pronajímat mohou nejen nová, ale i ojetá auta.

Tým myšlenku rozvádí ještě dál a myslí si, že dealeři mohou tato auto pronajímat dlouhodobě, tedy bez nutnosti jejich plánovaného prodeje. V čase se totiž může ukázat, že lidé si raději auto půjčí, než aby jej vlastnili. Doba se mění a s tím také navyky zákazníků (hlavně mladší generace).

Tým vychází z dalšího výzkumu, který tvrdí že více jak 90 % dealerů nemá zkušenosti s IT, marketingem či s e-commerce. Proto jim služba TrustedCars přijde vhod a budou ji rádi využívat.

Zajímavé také je, že TrustedCars uvažuje o možnosti instalovat do aut IoT zařízení, které by hlídalo jestli se zákazník chová k autu korektně. Za dobré chování by mohli zákazníci získávat FLEX tokeny. Tohle je zatím jen úvaha a není to ani naplánované v roadmapě.

Použití
———
Zájemci o zapůjčení vozidla jen otevřou aplikaci, vyberou si vozidlo a digitálně podepíší pronájem. Poté budou platit na týdenní bázi. Během zapůjčení si mohou vozidlo vyměnit. V ceně bude pojištění, údržba, asistence při nehodě, registrace, daně a další potřebné věci. Zákazník nebude platit nic jiného než to, co zaplatí týdně.

Celý systém bude automatizován a bude plně bezpapírový. Zákazník si bude schopen vše zařídit pouze z mobilu. Vše důležité bude v blockchainu a přes aplikaci snadno ověřitelné.

Z pohledu dealerů aut bude TrustedCars řešit tyto problémy:
1. Tím, že auto stojí na místě a čeká na prodej (v průměru 100 dní, někdy až půl roku), přicházejí prodejci přibližně až o $15 každý den.
2. Dealeři nemají žádný seznam zákazníků, kteří auto nechtějí vlastnit, ale rádi by si ho krátkodobě půjčili.
3. Platforma nabízí veškerou infrastrukturu včetně marketingu. Prodejci se pouze přidají a mohou na systému hned participovat.

Prodejci tedy dostanou možnost vytvořit si zcela nový příjem peněz a tím snížení nákladů za parkování auta.

Ekonomický model
————————–
Ethereum ERC-20 FLEX token bude klasický utility token, za který si budou schopni zákazníci a dealeři kupovat služby TrustedCars, nebo je mohou dostat jako odměnu. Tým věří, že cena tokenu poroste díky rostoucí základně uživatelů i díky obchodování na burze.

FLEX jako platidlo může být použito takto:
– dealeři ho budou používat jako poplatek za použití platformy,
– dále bude potřeba na prémiové zalistování vozů a další reklamu,
– zákazníci jím budou platit na týdenní bázi za pronajaté vozidlo,
– zákazník si může připlatit za upgrade vozidla (více detailů k tomu není),
– speciální nabídky mohou využívat jen hodleři tokenů, což zní zajímavě, a to může hnát cenu nahoru.

Tým má i další plány, jak tokeny v budoucnosti využívat (např. za parkování).

FLEX se dá dále získat jako odměna:
– odměnu mohou dostat dealeři s nejlepší a nejpoužívanější nabídkou svých vozů,
– dále za dobré hodnocení služby ze strany zákazníku směrem k dealerovi (tedy se spokojeností s vozy),
– zákazníci mohou tokeny získat když budou vracet vozy v dobrém stavu,
– dále za loajalitu a poskytování zpětné vazby a další věci.

TrustedCars bude vydělávat na tom, že bude účtovat malé poplatky za použití platformy (něco půjde na Ethereum GAS): 10 až 15 % si budou brát od dealerů za každou transakci (neupřesňují, co to přesně je, nejspíš pronájem na danou dobu), dále si mohou dealeři připlatit za zviditelnění jejich nabídky, platit se bude také za reklamu na platformě. Nějaký příjem bude plynout od třetích stran jako pojišťovny a asistenční služby, které budou chtít být s platformou spojeny (spíše ve formě slev za služby apod.).

ICO detaily
—————
Token se bude jmenovat FLEX a jeden bude V ICO k mání za 0.07 EUR. Celkově bude tokenů 800 000 000. V ICO se jich plánuje prodat 520M (65 %), minimální nákup je 700 FLEX tokenů (cca 50 EUR).

V předprodeji se dá získat až 50% bonus, poté budou 4 kola prodeje s bonusy 40 %, 25 %, 15 % a 5 %. Individuálně i více (zkoušeli jsme proklepnout).

Líbí se mi, že v ICO prodají až 65 % všech tokenů, na druhou stranu red flag může být už 50% bonus (viz dále).

Roadmapa
—————
2015 – založení TrustedCars s vizí vytvořit online prodejnu a půjčovnu nových a ojetých vozů,
2016 – uzavření různých partnerství, jedno z nich je s TUV, což je firma zabývající se kontrolou ojetých vozů,
2017 – na webu dostupných až 30 000 vozů, čehož se účastní více jako 100 dealerů vozů různých značek,
2018 – ICO, po ICO chtějí pracovat na zabudování blockchainu do jejich služeb, měli by zvládnout spustit beta verzi,
Q1/Q2 2019 – naplánované oficiální spuštění v Německu a vydání iOS a Android aplikace, uživatel bude schopný získat auto po pár kliknutích,
Q2/Q3 2019 – expanze do U.K, Francie, Itálie a Španělska.
Q1/Q2 2020 – expanze do zbytku Evropy, snaha o použití FLEX tokenu pro další služby, např. mytí oken, parkování apod.
Q2/Q3 2020 – expanze do USA a významných velkých měst

 

White paper
—————-
White paper je napsaný doslova s německou pečlivostí. Obsahuje dobrý průzkum trhu a opodstatnění služby. Je tam spousta čísel a tabulek. Některé věci se tam opakovaly, ale nepůsobilo to rušivě.

White paper obsahuje také seznam partnerů (významné v automobilovém průmyslu, takže pro mě neznámé) a seznam ocenění které dostali.

Málokdy se vidí tak dobře popsaný ekonomický model.

Tým
——
Dostatečně schopný a hlavně vyzrálý na to, aby dodal to, co slibuje. Mají několik poradců se zkušenostmi s blockchainem a minimálně jednoho člověka, který je pravděpodobně schopný potřebné smart kontrakty napsat. Výhoda je, že tenhle projekt nevyžaduje napsání tisíce řádků kódu. Základ pro mobilní aplikace už mají. Za půl roku to mohou mít v pohodě zprovozněné.

GitHub jsem nenašel, ale je klidně možné že zatím není ani založený. Projekt bude postavený na Ethereu, takže by tam nyní k vidění moc nebylo.

Myšlenky a názory
————————-
Je potřeba si uvědomit, že tohle není investice do infrastrukturního projektu (protokolu či smart kontrakt platformy), ale do decentralizované aplikace, která bude závislá na Ethereu. Tenhle typ investice považuji za trošku rizikovější jednak kvůli zmíněné závislosti a dále kvůli konkrétnímu zaměření projektu. Pokud selže business plán, vezme to s sebou celý projekt. Infrastrukturní projekty mají výhodu v tom, že je používá více jiných projektů a když selže jeden, může uspět druhý a platforma žije dál.

Výhodu projektu vidím v tom, že pochází z Německa, kde jsou auta ve velké oblibě už od poválečné éry, kdy platilo, že každý Němec musí mít auto. Nevím o žádném jiném projektu, který by se snažil o něco podobného. TrustedCars může mít výhodu prvního hráče. Expanzi plánuje již na druhou polovinu příštího roku.

Za své soupeře nepovažují Uber, Lyft a podobné služby, neboť jsou drahé a jsou užitečné jen jako taxi. Konkurenci vidí spíše ve službách Car2Go, Zipcar či Drivenow. Tuto konkurenci však stále považují za drahou (konkurence však může kdykoliv slevit) a dostupnou jen v některých městech. Další konkurencí mohou být služby pro sdílení aut. Této službě vytýkají hlavě špatný stav vozidel a malý výběr. Další možností je dlouhodobý pronájem, který je však také velice drahý. Osobně tuto službu vnímám jako dobrou alternativu pro krátkodobý a občasný pronájem.

Dle informací od obchodníků (kterou máme zprostředkovaně) může nastat problém s tím, že obchodníci sami nebudou chtít takto své vozy půjčovat, protože může dojít k jejich nadměrnému opotřebení za kratší čas. Platforma by musela zvládat nějakou formu kontroly.

Služba může mít v danou chvíli více kvalitních vozidel k pronájmu než konkurence.

Popovídal jsem si přes chat s člověkem na německém webu TrustedCars (tam, kde nyní pronajímají auta, ne na webu zaměřeného na ICO) a dočkal se okamžitě odpovědí na mé otázky. Odpovědi jsem v dalším textu shrnul.

TrustedCars je firma fungující skoro dva roky. Už nyní prý vybrali investice v řádech milionů. Více jak 100 velkých dealerů už s TrustedCars spolupracuje. Firma také vyhrála několik ocenění jako inovativní společnost.

V automobilovém průmyslu je hodně peněz a je v něm hodně lidí. TrustedCars nepřináší revoluci, ale jen alternativu, která však nahrává době. Konkurence je a bude velká, ale i částečný úspěch by mohl přinést velké zhodnocení.

Je otázka, pokud dealeři začnou auta pronajímat, zda dané auto bude chtít koupit někdo jiný s tím, že už v něm někdo jezdil. Auto se pak bude muset nejspíš prodat pod cenou. Navíc když bude mít auto zrovna někdo půjčené, nový potenciální zákazník si ho nebude schopen prohlédnout v obchodě – s tímhle může být problém.

Platformy mohou rádi využívat i ti, kteří nemají dostatečný obnos na nákup nového vozu, nebo potřebují jednou větší, podruhé nějaké menší či sportovní auto. Výměna auta dle potřeby je docela výhoda. Malé procento zákazníků mohou tvořit lidé, kteří si chtějí nějaký model pořádně osahat předtím, než auto koupí. Platforma jim umožní jezdit týden v BMW a druhý týden v Mercedesu.

Už nyní mají v ruce aplikaci, kterou velice snadno překlopí do použitelného produktu. V podstatě jen napíší smart kontrakty na Ethereu a propojí to.

Závěr
——–
Líbí se nám nápad a oblast, na kterou projekt cílí. TrustedCars má existující a fungující business a jejich plán ho rozvíjí dobrým směrem. Neměli by tedy mít důvod podvádět a poškodit si své dobré jméno. Od ICO uplynulo pár měsíců, tým komunikuje a přišel s dalšími úspěchy. Proběhla prezentace projektu na vládní úrovni (s jedním z nejvyšších vládních představitelů aktivním v tzv. digitalizaci Německa), kde dostali ocenění za inovace, do projektu investoval významný fond ze Spojených arabských emirátů.

Aktuální výše bonusu za nákup je 15 % tokenů navíc, v případě využití odkazu https://ico.trustedcars.com/?_ref=baaacLD je to 25 % navíc. Zajímavé také je, cena za nákup za kryptoměny byla fixnuta u ETH na 420 EUR a u BTC na 7000 EUR, tzn. lze tokenů koupit ještě více než za EUR.

Pokud Vás recenze zaujala a chtěli byste mít přístup k více podobným analýzám, doporučuji zkusit třeba jen na měsíc přístup do AOGaS zóny. Za vynaložené peníze dostanete každý den souhrné zpráv, do toho recenze jako je třeba tato, informace o výhodných nabídkách, analýzy trhu a mnoho dalšího.

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉

14 thoughts on “Recenze ICO projektu TrustedCars

 1. Docela zajímavý projekt,
  Jen to co udělali kluci z AOGaS zóny je to, že přeložili whitepaper do češtiny a přidali svoje myšlenky. Bych čekal hlubší analýzu např. jejich konkurence, nebo jaké finanční výsledky měla firma za poslední 2 roky. S jednou věcí bych nesouhlasil a to že carSharing je neefektivní/drahý a používají stará vozidla… Sám jsem na české scéně investoval do AJO Carsharing přes Fundlift a mají nové Fabie (ano je to stále jen Fabie) a podle finančních výsledků za rok 2017 pěkně rostou a už obsadili i Prahu. Takže ano, tyto alternativy asi mají budoucnost – mladí lidi nepotřebuji už dnes auto vlastnit, ale jednou za týden zajet pro větší nákup, jednou za měsíc do Ikee, případně v létě by bylo super si půjčit větší auto a zajet na dovolenou.

  Na druhou stranu je třeba dodat, že co člověku nepatří, k tomu se tak také chová..bych se bál že ta fluktuace nových vozidel bude docela častá, např. viz. Rusko:
  http://www.autoforum.cz/zajimavosti/zkaza-aut-z-ruskeho-carsharingu-ukazuje-jak-jeho-rozmach-muze-dopadnout-u-nas/

  Jen nechápu proč by dealer půjčoval nové auto aby netratil těch 15$/den, když o takové auto potom nebude nikdo jevit zájem, a nebo když to udá jako referenční vůz, už musí jít s cenou dolů.

  Nicméně do projektu jsem investoval, ale beru to jen jakou čistou spekulaci a uvidíme jak se to za 2-3 roky chytne a třeba bude Flex za 5€ a všichni budeme milionáři 😀

  1. Ono se toho v te skupine kolem TrustedCars resilo vic, a presne ty dotazy o te konkurenci i o tom, proc by meli auta pujcovat misto nechat stat, atd, tam byly zodpovezeny.

   Vzal jsem jen tu puvodni analyzu, protoze uz ta mi prijde zajimava. Mas pravdu, ze je to z casti whitepaper, z casti jejich pohled na vec. Mne to takhle vzdy staci na to, abych si udelal predstavu o tom, jestli se tim chci vic zabyvat nebo ne. A kdyz mne to zaujme, hledam pak sam dalsi info.

   S tim pujcovanim vs nechat stat na sklade. Ja to vidim tak, ze dealeri maji data a vedi, za jak dlouho v prumeru auto prodaji. Do toho vi, ze kazdy rok prijde novy model. A tim padem vi, ze ty stare musi o neco zlevnit.

   Takze kdyz si spocitaji, ze to nove auto, co tam stoji, budou muset stejne pravdepodobne zlevnit o 20%, tak je pro ne vyhodnejsi ho pronajimat a pak ho stejne o 20% zlevnit.

   Navic, dle toho popisu je to i o tom, ze treba mohou pronajimat auta, co se jim po 4 letech vratili z operaku, atd.

   Imho tam ten business je. A narozdil od klasickeho carsharingu, maji oni rovnou i cely servis, pristup k dilum, … Takze se jim to vyplati vic.

   Ohledne toho opotrebeni, tam to zas hrajou na to, ze v pripade univerzalni pujcovny se to vraci v libovolnym stavu. Tady se ti pri pujceni locknout FLEX tokeny a podle stavu jak auto vratis dostanes cast bonusu zpet. Takze si i motivovany se k autu chovat rozumne.

   Jinak ad investice, ja sem to vzal i proto, ze sem mel par ETH, ktere jsem tezil v dobe, kdy byly za ~400-700USD, ted maji hodnotu 200USD. A oni mi za ne dali v prepoctu 500USD.

   Az se FLEX tokeny objevi na burze, pravdepodobne tam hned nastavim stoplossy, protoze tak jako vsechno zalistovani nejdriv vystreli nahoru a pak zacne padat.

   Takze zkusim prodat nahore, tim jsem rozmnozil jak ETH samotne, tak jeste hodnotu FLEX vuci ETH. A pak pripadne zase nakoupim, az spadne ;-).

   1. Jsem kryptem nepolíbený, nicméně teď mám svoje FLEX-coiny v takovém depozitu u TrustedCars, jakmile to půjde na burzu (ještě se neví na kterou), tak to půjde z toho depozitu nějak vyndat a prodat na burze, nebo proto budu muset mít HW peněženku, kde to napřed vyndám z depozitu a potom na burze teprve směním?

    Myslíte, že to půjde prodat potom přímo i na platformě TrustedCards (tam kde jsem to koupil) za aktuální cenu na burze? Nechce se mi kvůli tomuto jednomu kryptu zakládat někde účet na burze, s tím souvisí i HW peněženka…nevěřím na ty SW, apod.

    S tím operákem mě to nenapadlo a je to pravda, né každý si to auto chce po skončení operáku odkoupit za zbytkovou cenu a oni to můžou mezitím nabídnout k pronájmu.

    1. Ten prevod bude asi do penezenky. Ale jelikoz jsou postaveny nad Ethereem, tak to pujde do jakekoli ETH penezenky, co podporuje tyto tokeny. Klidne se pak pripomente a ja napisu nejaky navod, az to budu vybijet ja.

     Primo na platforme se to pravdepodobne obchdoovat nebude, to by pro ne bylo hodne prace navic. Ale urcite budou mit i nejakou svoji aplikaci, kde ty tokeny pujdou v budoucnu pouzit na ten pronajem aut. Takze pak treba ted za kazdy 1USD bude mozne platit v hodnte 100USD ;-).

     Ad ten operak, mne prave prislo, ze tech scenaru, kdy auto stoji a ztraci na hodnote je docela dost. Dalsi vec je, ze spousta milenialu to uvidi jeste trochu jinak nez my konzervy ;-).

     Ja bych si treba auto nepronajimal a vlastni auto je proste vlastni. Ale co sem ted nekde zase cet, tak si mlady chtej pucit auto na vikend nejaky, v tydnu na nakup jiny, a na dovolenou zase jiny. A nechtej resit peci o nej.

     Ve finale to mozna vyjde i levneji, jen je to uplne jiny styl vyzuviani, nez jsme my zvykli.

     Ale az treba budou samozriditelny auta, tak si dokazu predstavit, ze naklikam ze chci nekam jet nebo neco privest, ono mi to strhne z te penezenky samo penize, odveze mne to a zase odjede pryc.

     A tam uz by to smysl fakt velky.

     1. …. tak to pujde do jakekoli ETH penezenky, co podporuje tyto tokeny. Klidne se pak pripomente a ja napisu nejaky navod, az to budu vybijet ja.

      Návod by se hodil, ale až to budeš vybíjet je už trochu pozdě. Chtěl bych část taky střelit nazačátku a za zbytek tu službu třeba zkusit (kdyby se rozšiřili do X let třeba i v CZ) a právě, že s těmi tokeny FLEX bude možno za tu službu platit.

      Mě by spíš zajímalo jak se stavíte k SW peněžence, např. jsem našel MyEtherWallet – která se mi líbí v tom, že privátní klíč má člověk uložený někde u sebe. Přijde mi totiž zatím zbytečné, jen kvůli tomuto jednomu kryptu kupovat HW.

      1. Bohuzel driv navod nedam, jelikoz zadne jine tokeny tohodle typu jeste nemam.

       Imho nejrozumnejsi bude na zacatku mit na burze vsechny tokeny a postupne utahovat stoploss (jak poroste cena, nastavovat prodejni cenu vys a vys). aby az to zacne padat, tak se prodalo za co nejvyssi cenu.

       A az cena spadne (jestli spadne),tak zase dokoupit zpet a drzet treba dalsi rok, kdy to zase poroste.

       Ad MyETherWallet, imho jedna z nejlepsich moznosti. Ja ji pouzivam i v pripade Trezoru, protoze trezor nema vlastni ETH penezenku, ale jen exportuje klice do MyEtherWalletu.

       Ovladani je siced trochu krkolomne, ale bezpecnost maxinalni. A to jak v pripade Trezoru, kdy klice drzi trezor, nebo v pripade drzeni private klicu u sebe.

       Zadne jine mobilni penezenky bych nedoporucoval. Nikdy clovek nema privatni klice, takze se mu s jeho prostredkama muze stat kde co.

  1. Brokera? Flex tokeny jsem kupoval primo na jejich strankach, tzn primo pres TrustedCars. Imho by to ani nikdy jiny prodavat nemel.

   Ad burza, zatim nejsou nikde zalistovany, ani neprobehla distribuce tokenu. ta bude az po ukonceni ICO.

   Jestli jste kupoval FLEX pres brokera, tak radsi mrknete, jestli to neni nejaky podvod (je mozne, ze to nekdo preprodava, ale imho by nemel)

 2. Ne ne kupoval jsem to přes jejich stránky, jen mě zajímá až bude flex na burze, jak bych to mohl prodat. Zatím žádného brokera na akcie nemám.

  1. Ajo takhle. Tomu se totiz nerika broker, proto jsem nevedel o co jde ;-).

   Ten FLEX neni akcie, ale defakto cryptomince. (v principu je to to stejne, akorat v realnem svete jsou brokeri a akcie, a v krypto jsou burzy a mince (coins)).

   Konkretne si myslim, ze budou zalistoavni na nejakych mensich burzach. Doufejme, ze ne Cryptopie nebo HitBTC, coz jsou burzy, co listuji cokoli, ale nemaji moc dobrou povest (a ani ja snima nemam moc dobre zkusenosti).

   Idealne by je mohl zalistovat nejaky Binance nebo Bittrex, ktery ma take spoustu mensich projektu.

   Zatim se jeste nevi kde budou, to oni oznami az pote, co se s nejakou burzou dohodnou.

  1. je mozne, ze uz prodej presel do dalsi urovne, kdy se provize zmensila. Tusim, ze na webu se to ale ukazovalo i mne 15% a tech 25% mi to ukazalo az pri prihlaseni a vyplneni nakupu (tam pak ukazuje zakladni pocet + bonusovy. z toho si spocitas tech 25% )

   1. Těch 25% platil bez referral linku do 24.9., potom se ty odměny s pozdějším datem snižují. Teďka je aktuálních těch 15%, ale přes referral by mělo stále být platných těch 25%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Subscribe without commenting