Aktualizace: P2P bleskovka – Mintos zrušil “Minimum funds in Account”

Aktualizace: P2P bleskovka – Mintos zrušil “Minimum funds in Account”

Update:

Vyměnil jsem si s podporou několik emailů a zdá se, že o problému vědí a že na všem pracují. Momentálně údajně předělávají celý autoinvest tool. Odstranění tohoto pravidla a přesun do globální konfigurace byl zřejmě krok jedna. Takže nezbývá než počkat, ale vypadá to nadějně 🙂

 

Tady přikládám části komunikace, kde jsou relevantní a zajímavé info:

Thank you for your detailed explanation. We apologize for any inconveniences caused that have aroused due to our untimely communication regarding the changes in Autoinvest. These changes are only made to ease the overall investing process to the investors and clear any misunderstandings.

Your Auto Invest portfolios are processed in a random order. Each time portfolios were processed, they bought out different amount depending on the queue. Minimum Funds in account does not affect the order how auto invest portfolios are processed. Here is an example: you have set 3 portfolios with a different minimum amount:

1st – 100 EUR

2nd – 300 EUR

3rd – 500 EUR

and you also have 700 EUR in your account. If the 1st portfolio is processed first it will buy out 600 EUR and 2nd and 3rd portfolios will not get anything. If the 3rd portfolio will be processed first it will buy out 200 EUR and after that the outcome may vary depending on which portfolio will be processed next. If it is first portfolio – it will buy out 400 EUR and 2nd one don’t get anything, but if the next one is 2nd portfolio then it will buy out 200 EUR and will leave 200 EUR for the 1st one as well.

Currently, Autoinvest is in the process of being rebuilt. Feedback from the investors is our main guideline in the process and some of the new features are already live on the platform. A frequent request from investors and an important feature to you is also prioritization of the Auto invest portfolios. The development is currently in a test phase and should be added to the platform in a couple of weeks.

As a result, it did not work as an alternative method of prioritization, but was highly dependent on the available loans in the market and other factors taken into consideration in Autoinvest algorithm.

We are aware that these changes may have caused some trouble to some investors, but as we said in upcoming weeks there should be already prioritizing tool available and that would solve all the issues. Investors will be informed of the upcoming changes, but till then we are unable to recall any changes which were made.

Thank you in advance for your collaboration and understanding.

Nevím jestli to víte, ale mne to teda dneska ráno dost nadzvedlo. Mintos bez vědomí lidí odstranil možnost “Minimum funds in Account” pro každé autoinvest pravidlo a nahradil to globálním nastavením.

Zavedení globálního pravidla je sice pěkné a užitečné, ale odstranění těch lokálních pro jednotlivé autoinvest pravidla je totální bullshit.

Znamená to totiž, že nyní nelze nastavovat priority pravidel a tak si autoinvesty nakupují co chtějí a kdy chtějí. A to je dost průser, pokud jste měli propracovanější pravidla jako já.

Bez Vašeho vědomí to totiž Mintos změnil, takže už několik dnů se mi vesele nakupují 10% investice místo těch 13.1%, co jsou zrovna na Mintosu k dispozici.

Pro teď to znamená dvě věci. Jednak, vypnout všechny pravidla a nechat jen to, co nakupuje nejlepší investice a dělat vše ručně. A za druhé, bombardovat podporu, aby tam tuhle volbu okamžitě vrátili zpět.

Bez toho se totiž z autoinvestu na Mintosu stává neužitečná fraška (a to nemluvím o tom odpornym prvku na výběr společnosti nebo zadávání procent/délky úvěru).

 

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉
Become a patron at Patreon!
0 0 votes
Hodnocení články
Subscribe
Notify of
guest

10 Komentáře
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tom
Guest
Tom
7 years ago

Taky jsem si toho předevčírem všiml a byl jsem naštvanej. V poslední době na Mintosu mění věci, které dosud bezvadně fungovaly. Třeba filtrování aktivních půjček mě vysloveně se*e. Všude pitomé posuvníky, místo aby investor mohl jednoduše napsat např. 12% a více. Když chci zobrazit všechny firmy kromě jedné, nefiltruje se to taky zrovna inteligentně. Půjčky v CZK (a dalších měnách) prakticky neexistují. Takže poslední změna byla jen třešnička na dortu.

Dezod
Guest
Dezod
7 years ago

Mate pravdu ten limit nákupu pro autoinvest (czk, Eur) je pěkná sracka. Me se změnil z jednoho pravidla na pravidlo pro všechny a tim pádem me to posralo dost investic. Duvod k reklamaci. A nákup CZK půjček je prakticky nemožný.

Georgio
7 years ago

Já se přiznám, že mě to nepostihlo. Je to trochu předpotopní, ale mám pouze jedno pravidlo. Co dva/tři dny během pár minut zkontroluju všechny platformy a takhle zatím funguju…
Ale chápu, že nyní je to tedy velká nevýhoda pro vás, co máte sofistikovaný výběr investic ve více pravidel.. a ta změna grafiky atd. je hnus. Měli to nechat, tak jak to bylo.. jednoduché a funkční..

Vojta
Guest
Vojta
7 years ago

Mě to taky nepostihlo, půjčky se snažím vyzobávat ručně, protože tomů autoinvestu moc nevěřím 😀 Zatím mám na to čas a chuť a zabere to pár minut do týdne. Jinak grafika je hnus velebnosti, ale já si pracně naklikal moje preference, uložil si to do filtrů a teď už jen kliknu na filtr a mám tam společnosti, který jsem chtěl a pokud je tam prázdno, tak slevím tu a tam z nějakého nároku a i když ani to ne, tak holt nezainvestuji a nechám to na příští týden 😀

Georgio
7 years ago

Mintos se nezastavuje, mají prvního loan originatora z Číny.. tam to může být hodně zajímavé 🙂

Georgio
7 years ago
Reply to  L

Jo zatím nic moc, ale třeba tím otevřeli obří trh… Asie má stále obrovský potenciál ve všem…

trackback

[…] měsíc byl ve znamení přesunu peněz z Twina na Mintos. Jak jsem už psal, Twino mělo podezřelé chování a vzhledem k nedostatku úvěrů to tam stejně moc smysl […]

10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x